Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

benzernick

Kullanıcı
yine bu üstad larını yöneticiliğini yaptıkları bu sitede şöyle bir yazı okumuştum,Atatürk samsuna çıktıktan birkaç gün sonra gizlice samsun havzada topal osmanla buluştuğu ve o buluşmada araması için eşkıya belgelerini topal osmana verdiği topal osmanın doğu karadeniz ve şebin karahisarda bunu aradığı,Atatürkün muhafız komtanıyken öldürülmesi üzerine belgelerin ortada kaldığı,bu belgelerin daha sonra arşivden veya topal osmanın adamları tarafındanyine Şebinkarahisarlı olan ermeni manukyanlara servis edildiğini,manukyanların bunları yıllardır dedemizin hazineleri diye aradığını yazıyordu.

Son düzenleme:

KaranLik

Kullanıcı
O ya
yine bu üstad larını yöneticiliğini yaptıkları bu sitede şöyle bir yazı okumuştum,Atatürk samsuna çıktıktan birkaç gün sonra gizlice samsun havzada topal osmanla buluştuğu ve o buluşmada araması için eşkıya belgelerini topal osmana verdiği topal osmanın doğu karadeniz ve şebin karahisarda bunu aradığı,Atatürkün muhafız komtanıyken öldürülmesi üzerine belgelerin ortada kaldığı,bu belgelerin daha sonra arşivden veya topal osmanın adamları tarafındanyine Şebinkarahisarlı olan ermeni manukyanlara servis edildiğini,manukyanların bunları yıllardır dedemizin hazineleri diye aradığını yazıyordu.
O yazinin link ini yollarmisin lutfen.

benzernick

Kullanıcı
yine vergi rekotmeni manukyanların kendilerine manukyan eşkıyası diye bir eşkıya icad ettiklerini,bununla eşkıya belgeleriyle bir ünsiyet kurduklarını,güya kendi dedelerinin hazinelerini arıyorlarmış gibi her tarafta hazine aradıklarını.birde bundan çalınan belgeler icat attiklerini oysa belgelere baktığında ali ağanın belgeleriyle aynı oldğu,,, vs vs oysa asıl eşkıya belgelerinde ismi geçen şahısların Bulgaristan ruscuklu rumlar olduğunu Ermenilerle hiç bir alaklarının olmadığı nı yazıyor,aynı site arge bölümü konu Eşkiya belgelerinin ortaya çıkması .

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
hattab usta sizin bahsettiğniz dede dağın başında anldığım kadarıyla yığmaysa roma bizans olması çok muhtemel değilse sıradan bir dedeyse büyük ihtimal ermeni yada rum işidir sonuçta adamlar mallarını saklamak için bir yöntem geliştirmişler müslüman neye dokunmuyorsa saygı duyuyorsa inaçlrına ne ters düşüyorsa onu kullanmışlar bu akıl işi eşkiyaya gelince onlarda bir yere mezar yapıp dede mezarı deyip mallarını saklamışlardır her belge eşkiya belgesi değildir içinde devlet şahıs kilise grup kabile savaş ganimeti vs vardır eşkiyanın işareti basittir malını almak bulmak kolaydır şifresi fazla yoktur koyulurken zaman kısıtlıdır imkanları azdır diğerlerinin mallarının çoğu planlıdır bulması alması zordur bazıları belli zaman sonra alınmış yer değiştirilmiştir değişik zamanlarda belli tarihsel olaylarda yapılan gömülerin işleri kayıtları farklıdır hepsinin bir elde olması aynı tarihlerde olması mümkün değildir öyle bişide olamaz zaten ikinci husus yapılan tüm gömülerin bir planı bir adresi vardır adres yoksa neyi nerede arayacağınıda bilemezsin adres yazmıyorsa malı koyanlar nasıl gelip bulacak yeri diyelim birini yolladılar şu işareti şu yeri bul diye gönderdiği adama adresi verecekki adamda gelip yeri bulsun size dense siz ne yapardınız bunun adresi yokmu nerede arayacam diye sormazmıydınız

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Bir diğer hususta ben site üzerinden arama yaptırmıyorum gerekte duymuyorum bunada ihtiyacım yok istek hep karşı taraftan geliyor cimriliğime :Dgelince kesinlikle öyle bişi yok müslümanda öyle bir haslet olamaz (Allah1 c.c) nasip etmesin köyü dedim yeri dedim daha adamın adını bilmiyorum 4x4 belge vereyim huyunu suyunu bilmem nasıl biridir diyelim kaydı verdim oda malı buldu yanlış işlere girdi bunun vebali çok ağır gelir bana

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
ÇALKAYA28 USTA ,bizimle eğleniyor herhalde,tümlüsler kıral mezarı değilmi ne zamandan beri eşkıyalar tümlüse gömülmeye başlandı,bu dediğini doğru var sayarsak,adama sormazlarmı değirmene taş kütesi dediniz, köprüyü bulamadınız kurtkaya bal kaya kapı kaya vs bunlarıda bulamadınız,memeleketin en hakim tepesine yapılan kos koca tümlüsüdemi bulamıyorsunuz diye,bu orijinal belgeleri elinde tutanların gözlerindemi bir sorun var, yoksa volçan martinin şifrelerini çözecek zeka donanımındanmı yoksunlar, ne dersiniz.
Öyle üç beş kişi ile olacak işler değil eğer yerinde duruyorsa? Kolay olanlar seneler evvel arının çicekten nektar toplar gibi toplandığı bir gerçek!
Hattap ustam yazdığınız martin voyvoda Volçan ın yanında kayıt tutan papazdır Vs.
Bence araştırma yapan ilim öğreneceğim diyen, gidip bağdatta dahi olsa bulsun.

esrarengiz2828

Kullanıcı
7 gözeler diye bi yer varmı belgelerde bunu merak ediyorum dere kenarında karşılıklı 7 tane göze bi kurumuş eski bi ağaç

SEYFO28

Kullanıcı
çalkaya28 usta eşkiya belgelerindki üçgemiden bilgi verirmisin,dolu olan hangisi yükü neresinde,nasıl alınır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...