Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
1 ARKACIK DEĞİRMENİ ...Değirmenin nişanları direkli taş olacaktır.yalak taşı.sofra taşı. krokili taş.oluk başı çif delik taş bu taş hususi yap olacak Dut ağacı.deve .ayna.çerçeve. değirmen ocakbaşı camından gözükecektir değirmenin suyu iki yerden gelri PARA YERLERİ 1 değirmen unluğu. 2 domuz damı yapı arkası 1 kasa sokuludur 3 değirmenin içinde150 okkalık sandık saklıdır 4 değirmen ocağının arkası 1 küp 5 değitmen arka tarafı külfete dikkat 6 at geçmez yaya zor gecer Yataklı taş altı 4 teneke .2 bakır.put .3zincir birde halka olacak Kemer pınar pınar duvarlarının iç tarafı 3 oyuk 1 kazan .dikili taş 1 delik .......... mevkisidir toplam 3400 okkadı NOT İsteyen arkadaşlara mevkisi tam koordinat yazıyor veririm

oskar

Kullanıcı
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

paylaşım için tşkrler usta

dağarcıklı değirmenle ilgili hani şu değirmen arkından 40 adım sonra eminin mezr yerini tarif eden,karpuz taşın olduğu, belgelerin daha detaylısı mevcutmudur ve paylaşırsan memnun oluruz usta

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

çalkaya ustam,açmış oldugunuz konu için tesekkur ederım.belgelerın dogrulugu konusunda pek suphem yok,inş forumdaki uyelerımıze faydalı bir konu olacak.

ayrıca safkan dostuma katılıyorum.yakın zamanda bir tur daha duzenleyelım.

eskici

Kullanıcı

bu konu güzel olur,benim gibi bir çok uyenınde aradıgı bılgıler arasında eşkiyalar vardır.tesekkurler

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

elimden ne gelirse yaparim hepiniz herseyden degerlisiniz insallah faydali olur toplanti isine gelince ben hazirim

KUTAY

Kullanıcı

Toprağım müsadenle,

safkan kumbağ arkasında naip köyü vardır oradan başla uçmakdere den çık. Bu arada naip köyündeki tümülüsten birkaç parça sana iştahın açılsın diye

Bende geçen hafta ordaydım.

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Belgedeki sifreler yetmiyor birde senin sifrelerin eklenmis.:)

Emegine saglık ustam kumbag eski GANOS bolgesi ile ilgili nelerin var.
Yada varsa al Harbici ustayı cıkalım tura organizatorle ne dersiniz.
Bozkurtta gelir hatta ekip komple gelir neden olmasın.

ya sevgili dostlarım biz gezecek para alıcak yer arıyoruz. millet oyalıyo. varsa bildiğin güzel yerler severek gideriz ustam niye olmasın. bence artık mangalı arazide yapalım. çayı da manzaraya karşı içelim :D gezdirin bizi ustam. biz hazırız.

Safkan

Kullanıcı

KUTAY ustam.

Naip koy naip kalesi hatta kaleleri eski ve yeni iyi bilirim ve acılmıs olan tumulusu yanına gitmedim ama EART'tan dibine kadar indim cesmesi vs.vs herseyi yerli yerinde ve dedigin gibi acılmıs bende sevinmistim guzel tespit oldu diye hayallerim yıkıldı :)) saka bir yana abi oraya gidiyorsun bi alo deseydin bende oralardayım bu aralar guzel bilgilerle hemde.

Dunde yine kayabasındaydım iski elemanları giris bulmus acmıslar 3 oda cıkmıs malı almıslar baska bir yer daha tespit etmisler onada kepce istediler ortak yapalım diye bizde yanasmadık ilkinde malı goturmusler zaten ac gozluler digerinede goz dikmisler dun bizde bir arkadasla yeri tespit ettik son gittigimiz mezarlık olan tepenin tam karsı tepesi yani daha geride hatırlayın hamam falan vardı ondan 500 mt ilerde solda.

HARBİCİ ustam sen ve CALKAYA ustamızın yolu cok uzak oldugundan sizi yormak istemiyoruz yoksa hakikaten cok guzel yerler mevcut tam istedigimiz turden bakalım su haftayı atlatalım nasip olursa bi toplantı ayarlayalım guzel olur organizatorler dunden hazır zaten.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

safkan dostum,

beraber gezdıgımız yerlerdemı calısma yapmıslar,ve sonuc almıslar öylemı ?

valla özledım sızı,görüşek be.ayrıca banada zözun vardı.gezıdrcektın benı.kutay a dıon sen cagırmıon.canın saolsun kardeşim bnm.

KUTAY

Kullanıcı

Safkan ustam ben naip tumulusune ilk 99 yilinda girmistim. Bu arada tekirdaga da cumartesi gecesi bir dugun icin gittim sagolsun kumbagda eski bir arkadasim var orda oldugumu soyleyince gelip beni dugunden kacirdi kumbaga gittik oralarda birsey lazim olursa beni ara( Anlamissindir)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...