Eşkiya belgeleri | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya belgeleri

motorman

Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, Bulgaristan'ın Gabrovo kasabasına ait belgesi olan var mı?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Merhaba arkadaşlar, Bulgaristan'ın Gabrovo kasabasına ait belgesi olan var mı?
Yakınınızda bu işle aşina ustalar var diye biliyorum. Onların konuya hakimiyeti bizden daha iyidir. Biz tüm kullanıcılar olarak ülkemize odaklı araştırma yapmaktan çevre ülkelerin sadece tarihlerinden haberdar ve bilgi sahibi olabildik. Belgeler konusunda ülkemiz maalesef baygın sazan modunda herşeyi kaptırdı. 🙂👍

motorman

Kullanıcı
Bulgaristan hakkında asla yeterince belge bilinemez

Çevirmen kullanıyorum, umarım beni doğru anlarsınız

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bulgaristan hakkında asla yeterince belge bilinemez

Çevirmen kullanıyorum, umarım beni doğru anlarsınız
Sizi çok iyi anlıyorum. @burgaz sana çok yakın. Oraları iyi biliyor. Ondan yardım isteyebilirsin. Umarım faydası olur. Biz bilgiye birazda olsa sahibiz ama belgeye sahip değiliz. 🙂👍

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Teşekkürler umarım yardımcı olur
Paylaşmak istiyorsanız bilgileriniz nedir?
Bilgi akışkandır ve sabit noktaya dayalı değildir. Bu sebeple sizin neye göre bilgi istediğinizi bilmem gerekir. Siz ne konuda bilgi istiyorsunuz?
Örneğin elinizde işaret veya bir bilgi var ise bu konuda yardımcı olabilirim. Tabi doğru ise.

motorman

Kullanıcı
Bilgi akışkandır ve sabit noktaya dayalı değildir. Bu sebeple sizin neye göre bilgi istediğinizi bilmem gerekir. Siz ne konuda bilgi istiyorsunuz?
Örneğin elinizde işaret veya bir bilgi var ise bu konuda yardımcı olabilirim. Tabi doğru ise.

kuzgun köyü
Kuzgun kaya

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
kuzgun köyü
Kuzgun kaya

Volçan olarak adı sayılan biri var hatta ona ait bir mağaradaki hazinelerinden bahseden turistik bir bölge var. Malkotırnova bölgesinde bu adı geçen yer.
Voyvodalık bilindiği üzere bir yönetici vasfının ifadesidir
Aynen Kayamakam Şeref Bey gibi düşünün. Bulgar'daki bahsi geçen kişinin volçan etiketi yok sonuçta eşkiya. Gelelim bu zata ait hikayelere bu konuda Bulgaristan menşeili bir site var bir çok hikaye orada bulunuyor.

bu sitede göreceğinize inanıyorum. Türkçeye çevirin

Вълчан войвода(volcan voyvoda ) bu sitede geçer

Bu anlatıma bi yabancı sayesinde erişmiştim. Kelime aramasında karşıma çıkmıştı. Ama sizin bahsettiğiniz köy sarrafçı ile kaşıkçı elması vakasıyla alakalı kısımda kalıyor.
Şöyle ki bir işaret bulmadan ve analize girilmeden size birşey sunmak rivayetten öte olmaz.