Eşkiya Belgelerinde Adı Geçen Halkalı Kaya | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Belgelerinde Adı Geçen Halkalı Kaya

gıral

Vip Üye
aynen giral ustam bölesi gizem dolu yerler var benimde başımdan geçti yasadığım yere yeni taşınmıştım definecilik kanda olunca ister istemez cabuk zamanda definecilerle ahbab oluyorsuun neyse bi arkadasım denizden ayrı bi kaya olduğunu ve falez gibi yuksek olduğunu söledi daldıkları zaman yılın bazı zamanlarında suyun altında mağara olduğundan söz etti tesadüf bi gün ordayız daldık 2 arkadasız daldıktan 3 boy sonra duvardan içeri doğru giden mührap ceklinde 80e 1.30 bi giriş gördüm içerisi zifiri karanlık çıktık sudan arkadas girip babalım diyor ama ne kadar gidicek tünel ucunda ne var hiç bir takım teşkilatımız olmadığından ayrıldık ordan bi kaç gün sonra takımlarla geri geldik ustam 2 saat aynı yerden daldım öle bi tünel öle bi karartı yok şaştım kaldım insan yasadıkca anlıyor neyyin ne olduğunu.. araçtırdım bisonraki senenın aynı ayı aynı gününde tekrar açılr diyorlar hadi farzedelim aacıldı ya ben içerdeyken tekrar kapanırsa =)) bir yıl acılmasınımı beklicem =)) bölesi yerlerden kesinlikşle uzak durulması taraftarıyım giral ustam =)
Ustam bence kendinden açılan bitünel kapı değillerdir
Güneşin doğuşunu batışını hesap ederek yapılmış olan oyunlardır
Mesela haziranda güneşin doğuşu durduğunuz yerde kuzeydoğuya doğru iken
Eylül ekim ayında daha doğunuzdan doğar
Muhtemelen başınıza gelen olay böylebişeydir yani korkulacak bişeydeğil
Korkmamız gereken bişey ise bazı yerlerde su ile çalışan ağırlık yoluyla açılabilen kapana bilen girişler bunlara dikkat etmeliyiz butür güneşgölge oyunlarının bulunduğu yerlerde hertürlü tuzak ve aldatmaca olabileceğini düşünüyorum

drapeta

Kullanıcı
karada evet uastam dedikleriniz çok doğru ki volcanda bunlardan faydalanmıstır yanlış anımsamıyorsam bilgisinde ben burda 39yıl11ay29gün16saat eşkiyalık yaptım diyor buda bu adamın aynı bölegede eşkiyalık yaptığını sölüyor yani saklayıp yasadığı yerden söz ediyor, soygun yaptığı yerler başka, bu adam suyun ne zaman cekiliceni güneşin ne zaman nereye nasıl vurduunu gölge oyunlarını yıllarca cözmüş ona göre işlemiştir.. ama suyun içinde gölge veya güneş oyunlarıının cok olmucanı düşünüyorum.. denize sıfır büyük yarıkların içine girdim bi cok defa o kadar muaazzam masamaklar yapmışki basamak dediğim 15 cm lik oyuntular ellerim cebimde iniyorum çok sistemtık yapılmıs yukardan aşşa baktığından basın döner yükseklikten ve kayaların seklinden iniyorum aşşa biraz yürüyorum yanlız olduğum için çok ilerleyemeden gittiğim kadarını kafama cizip ordan ayrılıyorum bi kaç gün sonra teşkilatlı geliyırum ama daha onceki girdiğim ve yürüdüğüm tülelle hiç ama hiç alakası yok bu tip şeyler biraz basıt veya komık gelebilir yasamayana ama inanın bu böle bunun gibi bi cok şey yasadım.. ben bu gömülerin bölgelerin denız kıyısında olduğunu idda ediyorum ve her büyük parasını koyduğu yerlerin suyun içinden. denizin içinden girişler vermiş, dipteki kumun altına işlemiş kapak larını, yılda bir defa ters bi hava esiyor kıyıdaki kumu cekiyor ve girişler acılıyor bir hafta on gün zamanın var aldın aldın alamadın tekrar bi fırtına geliyor o kumu geri basıyor ve bir yıl daha beklemen gerekiyor=)) bu her yıl tekrarlanıyor asla şaşmadan teşhir ayının 28ci günü benim herşeyim acılır diyor=) kapalı olan bi kapağıda örnek olarak yükledim şunun güzelliğine bakarmısın ustam =) kıyıdan 20 metre acıkta 4boy derinlikte.

Ekli dosyalar

• IMG_E2147.JPG
    IMG_E2147.JPG
    88 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_2139.PNG
    IMG_2139.PNG
    590.7 KB · Görüntüleme: 5

gıral

Vip Üye
karada evet uastam dedikleriniz çok doğru ki volcanda bunlardan faydalanmıstır yanlış anımsamıyorsam bilgisinde ben burda 39yıl11ay29gün16saat eşkiyalık yaptım diyor buda bu adamın aynı bölegede eşkiyalık yaptığını sölüyor yani saklayıp yasadığı yerden söz ediyor, soygun yaptığı yerler başka, bu adam suyun ne zaman cekiliceni güneşin ne zaman nereye nasıl vurduunu gölge oyunlarını yıllarca cözmüş ona göre işlemiştir.. ama suyun içinde gölge veya güneş oyunlarıının cok olmucanı düşünüyorum.. denize sıfır büyük yarıkların içine girdim bi cok defa o kadar muaazzam masamaklar yapmışki basamak dediğim 15 cm lik oyuntular ellerim cebimde iniyorum çok sistemtık yapılmıs yukardan aşşa baktığından basın döner yükseklikten ve kayaların seklinden iniyorum aşşa biraz yürüyorum yanlız olduğum için çok ilerleyemeden gittiğim kadarını kafama cizip ordan ayrılıyorum bi kaç gün sonra teşkilatlı geliyırum ama daha onceki girdiğim ve yürüdüğüm tülelle hiç ama hiç alakası yok bu tip şeyler biraz basıt veya komık gelebilir yasamayana ama inanın bu böle bunun gibi bi cok şey yasadım.. ben bu gömülerin bölgelerin denız kıyısında olduğunu idda ediyorum ve her büyük parasını koyduğu yerlerin suyun içinden. denizin içinden girişler vermiş, dipteki kumun altına işlemiş kapak larını, yılda bir defa ters bi hava esiyor kıyıdaki kumu cekiyor ve girişler acılıyor bir hafta on gün zamanın var aldın aldın alamadın tekrar bi fırtına geliyor o kumu geri basıyor ve bir yıl daha beklemen gerekiyor=)) bu her yıl tekrarlanıyor asla şaşmadan teşhir ayının 28ci günü benim herşeyim acılır diyor=) kapalı olan bi kapağıda örnek olarak yükledim şunun güzelliğine bakarmısın ustam =) kıyıdan 20 metre acıkta 4boy derinlikte.
Ustam karada bulamadık bari denizden çıkarda hiçolmazsa birisi buldu diyelim
Allah muvaffak etsin gönlüne göre versin