Eşkiya Palavraları | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya Palavraları

gıral

Vip Üye
Arkadaşlar birileri piyasaya bolkeseden üflüyor eşkiyahikayelerini kafdağının ardında falan öküzünaltında şurenkte buzağı bilmem kaçton mal inanmayın buhayellere kapılmayın beklentilerinizi fazla yüksek tutmayın üfürükçülere kanmayın ustalar zaten bilirde lafım gençlere ve işe yeni merak saranlara tarihi araştırın okuyun bilgilenin eşkiya kendi kıçını kurtarmışta kalmış tonlarca altını ve birde yanında bilmem kaçkişi taşustası bulunduruyor hususi işaret yaptıracak buişikökten yok saymıyorum ama bukadarda değilbe yazık bu millete adam evinin nafakasını dağtaş yazkış bu uğurda harcıyor günahtır

hvefam

Kullanıcı
Arkadaşlar birileri piyasaya bolkeseden üflüyor eşkiyahikayelerini kafdağının ardında falan öküzünaltında şurenkte buzağı bilmem kaçton mal inanmayın buhayellere kapılmayın beklentilerinizi fazla yüksek tutmayın üfürükçülere kanmayın ustalar zaten bilirde lafım gençlere ve işe yeni merak saranlara tarihi araştırın okuyun bilgilenin eşkiya kendi kıçını kurtarmışta kalmış tonlarca altını ve birde yanında bilmem kaçkişi taşustası bulunduruyor hususi işaret yaptıracak buişikökten yok saymıyorum ama bukadarda değilbe yazık bu millete adam evinin nafakasını dağtaş yazkış bu uğurda harcıyor günahtır
Sana katılıyorum gıral kardeşim, çoluk çoçuğun nafakasını bu uğurda harcanması doğru değil, kaldıki hepsini buldum boşuna aramasınlar, yerler yanıltmacalı bulamazlar, isimler çoklu bulamazlar, yönler yanıltmacalı bulamazlar, mağara mağara değil, köy köy değil göl göl değil bulamazlar, lakin bu kardeşiniz hepsini buldu tüm işaretleri çözdü Allah ın izniyle... Yakında bunu herkes görecek..

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Sana katılıyorum gıral kardeşim, çoluk çoçuğun nafakasını bu uğurda harcanması doğru değil, kaldıki hepsini buldum boşuna aramasınlar, yerler yanıltmacalı bulamazlar, isimler çoklu bulamazlar, yönler yanıltmacalı bulamazlar, mağara mağara değil, köy köy değil göl göl değil bulamazlar, lakin bu kardeşiniz hepsini buldu tüm işaretleri çözdü Allah ın izniyle... Yakında bunu herkes görecek..
Sevgili ustam
Buldum diyip duruyorsun
Yanlış anlama
Ben de gıral dostum gibi
Daha önce bu eşkiya işine inanmazdım
Sana
İl neresi diye soruyorum
Cevap vermiyorsun/saklıyorsun
Neden
Bence bahanesi kabul edilemez
Gelip yeri elinden alacak değiliz
Ha Kars da bulmuşsun
Ha Edirne de
Kim yeri elinden alacak ki
Bi ustamız ben buldum devlete teslim ettim diyor
O na yalancı diyorsun hoş bi uslup değil
Ben veya burda bulunan ustalardan biri
Sana yalancı desek olur mu
Hiç hoş olmaz
Ki
Mekana yakışır bir uslup da değil
Her neyse
2 güzel konu açmışdın ilk geldiğinde
Bu konular altında
Bulduğun yerlerin
Resimlerini paylaşarak
Kimseye kulak asmadan
Kimseye bulaşmadan
Çok güzel
Paylaşımlar yapacağına eminim
İlk paylaşacağın resim benim için olsun
Ayakta su içilen çeşmeyi bulduysan
Lütfen paylaş

Anlayışın için
Şimdiden teşekkürler

hvefam

Kullanıcı
Kardeş ben yalan konuşmam konuşanıda sevmem, ben bulduğuma göre o arkadaş yalan söylemiş olmazmı, sen bulsan devlete mi bırakırsın yoksa devletle beraber kazar çıkartırmısın, kimseye sataşmaya niyetim yok yalnızca doğruların peşindeyim, mekanda yalan konuşulur diyorsan o başka lakin ben konuşmam.. Bak ben buldum diyorum ve fotoğrafları paylaşıyorum varsa başka bulan paylaşsın görelim demi.. Hangi il olduğunu neden merak etdiğinide anlamıyorum nasılsa ortaya çıkacak bekle gör az kaldı, son olarak tabiki senin içinde bir resim paylaşırım ama senin istediğini değil benim seçtiğimi, nedenine gelince yerin belli olmaması için her resimi paylaşamam sadece mevkiyi belli etmeyecek resimleri paylaşabilirim, teşekkürler..

gıral

Vip Üye
Kardeş ben yalan konuşmam konuşanıda sevmem, ben bulduğuma göre o arkadaş yalan söylemiş olmazmı, sen bulsan devlete mi bırakırsın yoksa devletle beraber kazar çıkartırmısın, kimseye sataşmaya niyetim yok yalnızca doğruların peşindeyim, mekanda yalan konuşulur diyorsan o başka lakin ben konuşmam.. Bak ben buldum diyorum ve fotoğrafları paylaşıyorum varsa başka bulan paylaşsın görelim demi.. Hangi il olduğunu neden merak etdiğinide anlamıyorum nasılsa ortaya çıkacak bekle gör az kaldı, son olarak tabiki senin içinde bir resim paylaşırım ama senin istediğini değil benim seçtiğimi, nedenine gelince yerin belli olmaması için her resimi paylaşamam sadece mevkiyi belli etmeyecek resimleri paylaşabilirim, teşekkürler..
Tamam kardeşim sen yerini açık etmeyecek işaretlerini yükle dilediğin gibi önemliolan yerlerin eşkiya yamı yoksa başka medeniyet işimi onu anlayalım bu bile çok önem arzeder teşekkürler şimdiden

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Eşkiya işi diye yazılanların tamamı rakamlı kg,tonlu... Rakamlı alayı şifredir çözebilene... hepsi kilise,manastır sistemidir alayı...
Örneğin köyde iki kilise var bunu nereden anlarsınız ya... Üç kireç kuyusu olmaması lazım ama üçerli iki tane varsa haa o zaman dersiniz köyde iki kilise varmış...
Üç değirmen varsa şapel vardır mutlaka yedi değirmen varsa vs. Uzar gider.
Eşkiya gömüldü zor bulunur, kırk kişi günlerce gömecek üj bej kişi hemen alacak yok öyle hayal...zor değil imkansıza yakın.
Unutmayın bu adamlar medeniyet paralarını boşaltırken çok kayıp vermişler.

KOMAGENE

Vip Üye
yazmayayım diyorum boş ver diyorum insanların hür irade düşüncesidir diyorum eşkiya belgelerine inananlar sabit fikirlidir fikirlerini değiştirmek imkansızdır ellerinde kesin kanıt olmadığı halde inanırlar diyorum sonra aklıma geliyorki 15-20 sene önce bizde bu hikayelerle başladık
yani define sevdası bize ilk ordan bulaştı
musade ederseniz başlayayım
en meşhurları volcan dır ismini yanlış yaziyorsam affola bu eleman bizim bildiğimiz eşkiya olmasa gerek çünkü bildiğimiz eşkiya bir küp iki küp bir sandık on sandık bi deve yükü saklar fakat bu adamın malı bildiğiniz gibi değil öyleki devlet hazinelerini aşacak miktarlar saniyoruzki bu parayla devlet kurmayı sevmiyor hobisi eşkiyalık tabi saygi duymak lazım:)
bu şahıs ve diğer adı geçen şahsiyetler malı öyle yerlere gömmüşki mubarek Türkiyede heryerde var sayalım birkaç tanesini
kudret kalesi,ballı kaya,alibey değirmeni,sarıkız peki parası nerde kimse bilmez ya işaret işaretde yok kayaları arazi şekillerini benzetmek zorundasınız hayal gücünüzü kullanmak zorundasınız bunu yapıncada hayallerle yetinmek zorunda kalıyorsunuz
yaklaşık 20 yıl boyunca öyle insanlar tanıdımki hayal gücü muhteşem mesela diyorki ben akrep buldum yada yılan ısrar ediyor kıramıyorsun işarete gidiyorsun (ki işaret ancak işaretin başında çözülür )yılan dediği kaya çatlağı aslan kaplan ayı dediği basit bir taş murç izi bile yok
eşkiya kayıtlarından birkaçını burda yazsam aklınız uçar sayfalarca işin tuhaf tarafı bu kayıtlar yunanistan bulgaristan romanya ve birçok ülkede var aksıne daha tuhafı hiç kimse tek kuruş bulamamış işaret dilini işin piri bir ustadan öğrenmiştim el işaretine gittim dönem soygunu yemişti nerden çıkarıkdığını sahada gördüm balık işareti 3 ayrı yerde gözümle gördüm deveyi gördüm devlet el koymuş yani demem o ki işaretler çözülmüş fazla kişi bilmez ama biz biliyoruzki buralarda var çıkıyor peki bu volcan abimizin yada ablamızın malını çıkaran var mı dersenizki e kardeşim 40 kişi gömmüş kolay mı bulmak koskoca alp er tunga mezarı bulundu üstelik hakkında tek bilgi göktür yazıtlarındaki Alp Er Tunga öldü mü? Issız acun kaldı mı? Ödlek öcün aldı mı? İmdi yürek yırtılır 40 kişi gömmüşse biz 50 kişi dalar çıkarırız:D
ben internette sadece bir kaç işareti doğru söyleyeni gördüm bakın sadece birkaç işareti diyorum
ukelalık etmek istemem yuvarlak sunu çanağını ve mezar mahzen işaretini bir tarafa koyuyorum gerçek bir define işaretini yerinde görüp çözümüne ulaşan bu sitede kaç kişi var ben söyleyeyim çok az
daha gecen gün bir youtube sayfasında yüzbinlerce abonesi olan biri tılsımlı bir yer için sincap ile başka bir hayvan hangi hayvan aklıma gelmedi onları kesin tılsım bozukur diyor aman ALLAHıM kan zaten bazı tılsımların yapılışı için kullanılmış adamı ölüme götürüyor haberi yok
ve bizler bu eşkiya belgelerini bu kaynaklardan yani internetten aliyoruz
arazide dolaşın çok keyifli işareti bulursanız mantık yürütün ama basit bir kayayı taşı at eşşeğe benzetmeden gerçek çekiçle murçla işlem yapılan bir kayadan horasan dökülen bir yerden ateş olmayan bir yerden duman aramayın
bana kızmayın küfürde etmeyin:) ben doğru bildiğimi söylemekle mükellefim söylediklerimi isteyen dikkate alır sabit fikirlilerin Allah işlerini kolaylasın onlar devam etsin
fani dünyanın fani eşkiyaları için pisikolojinizi bozmayın günlerce boş dağı taşı kazarsınız

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Palavra çok definecilikte, olayda zaten burda gercegi palavradan ayırt etmekten geciyor. Üç kagıçlar desen cabası bu işin. Eşkiya belgelerinde gecen tüm isimler tarihte gercek yaşamış eşkiyalardır. Birde her yörede adı unutulmuş eşkiyalar vardır. Günümüzde işe bu eşkiyalık farklı şekle farklı isme bürünerek devam etmektedir. Hiç bir zaman adalet yeterince oluşmadıgından dünyada yada olmayan adalete, adalet getirmek için veya tam tersi Adalete adeletsizlik getirmek için Eşkiya var olmuştur. Kafa şişirmeyeyim :(

Bizim defineciler eşkiyanın şu lafını iyi bilmeli " Belgeleri cözecek bir Anadolu kadını bir cocuk dogurursa vay halimize " bu laftan öncede belgeye bakılmalıki bu lafı hak ediyormu o elindeki belge.
Bilen bilir bilmeyense ögrenir yıllarını bu işe vermiş biriyim. Boş lafa adımda atmam. Bu belgeler ortada dolaşa dursun biz kaynagına kadar gitmiş insanlarız. Kaynak nerde derseniz. Osmanlının belası Bulgaristanda, zaten belgelerimizde hurda kagıt diye ne hikmetse bu Ülkeye satılmış trenlerle sevk edilmiş. Giden asılda gelen asılmı derseniz yalanın şahıdır gelenin cogu. Yada sag gösterir sol vurur bunlar. Şu sitelerde gezen saçmalıklarda belge degil, salakların peşinden gittigi hikaye desek hiçte boş laf olmaz.

Gercek belge peşine düşerseniz, Ülkede bir kaç adada Rum ve Yunana, Karadenizde ise döndüm diyen üç beş kadın ve adama cıkar yolunuz. Bunlar namaz kılar müslümandan müslüman gözükür. Yer satar parayla geçimlerini öyle kazanırlar. Verdikleri yerin mevkii ismi dogru cıkar lakin nokta bulamazsınız. Geri dönüp sormak zorunda kalırsınız. Oda arşiv yapıp gerekli yere sizin üzerinizden bilgi aktarır. Çünkü siz yeri bulmuş noktayı bulamamış ve en kücük ayrıntı almak için gidip tüm gördügünüz yerin kazılıp kazılmadıgı yada diger tüm ayrıntıları karşıya aktarmış olursunuz. Verilen nokta zaten boştur ama bölgede kazı yapıldıysa onların gelip yeri kontrol etmelerini saglamış olursunuz. Bu insanlar şehir şehir dolaşır hemen her defineciyi kendi emellerine alet ederler.
Bunlar kesmeyince sizi sonuna kadar giderseniz, yolunuz Burgaristanda bir kaç papaza yada hizmetci veya yaverine cıkar. Bu kez adamı buldum dersiniz. Yarısı kiliseye yarısı sizedir :( kabul edecek zihniyet varsa sizde tabii. Hala defineci degil tezgahın içinde umut zenginidirsiniz.
Belki Belgeleri gün gelir cözer ama tek adım atamazsınız çünkü bu kezde devletin içindeki düşman köpekler bag olur ayagınıza. Belki 10 ton denilen yerde bir kilodur ama bu kez ton olup hayal olmaktansa bir yerde, bilip idrak ettiginiz yerlerin tümünde ton dahi olabilir.

Kısacası şudur, o belgelerle kimse size mal aldırmaz. Ancak sizi iyi kullanırlar. Devlete gidip olay bu ya izin ver ya al desen alay ederler. Cözdüm ben yaparım dersende faili meçhule gidersin. Çünkü hâla eşkiyalar yaşamaktadır. Bu hususta yazacak çoktur ama uzak durup peynir ekmek yemek daha eftaldir. Zira dünya bilinen dünya degildir, kimin eli kimin cebinde bunu görürseniz olayı anlamış olursunuz.

Son düzenleme:

KOMAGENE

Vip Üye
DEFİNE ARAMA YÖNETMELİĞİ
27/01/1984 tarih ve 18294 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

madde madde saymayacağım isteyen ulaşır
burda anlatılanlara göre ne devlet ile nede kaçak kazı yapılamaz osmanlının son bir iki padışahı hariç daha önceki dönem malını ruhsatlı kazamazsın sonraki dönemler için kazdın en ufağı bir örme duvar çıktı devlet kazıyı durdurur el koyar
ruhsatsız kazı suçtur
kahve ortamında konuşulan define hikayelerini sanal ortamlara taşımayın insanlar birşeyler öğrenmeye geliyor yanlış yönlendirmeyin sonra birkaç seansla toplayamıyoruz olmayan eşkiya belgesinin olmayan işaretini ve olmayan malını paylaşamazsınız nereye resim atıyorsunuz birde bölgeyi ifşa etmeden resimmi paylaşiyorsunuz ıp adresiniz yokmu ordan bulunamıyormusunuz :)