Fayda Yok | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Fayda Yok

sfm

Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar noldu burda yaaaa yıkım olmuş,denizli abimi yüklenmişssiniz beya.denizli abi ya kusura bakma az ben sebeb oldum bu duruma herhalde.çok özür dilerim.benim sana ulaşma sebebim senden yardım değil .öylesine tanışmak.bende çok iyiyim işimde.saygı duyulacak bir ustalığın var.o yüzden istemiştim telefonunu.asi avcı bey kardeşim abimizi açık etmişssin.benim aynı ilmi yapan rahmetli bir hala oğlum vardı.çizimleri bu çizimleri az andırıyordu.bu ilim onun hayatının sonu oldu.bu resimleri kaldırırsanız abimizi tehlikeye sokmamamış oluruz.selamün aleyküm

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
selamün aleyküm arkadaşlar noldu burda yaaaa yıkım olmuş,denizli abimi yüklenmişssiniz beya.denizli abi ya kusura bakma az ben sebeb oldum bu duruma herhalde.çok özür dilerim.benim sana ulaşma sebebim senden yardım değil .öylesine tanışmak.bende çok iyiyim işimde.saygı duyulacak bir ustalığın var.o yüzden istemiştim telefonunu.asi avcı bey kardeşim abimizi açık etmişssin.benim aynı ilmi yapan rahmetli bir hala oğlum vardı.çizimleri bu çizimleri az andırıyordu.bu ilim onun hayatının sonu oldu.bu resimleri kaldırırsanız abimizi tehlikeye sokmamamış oluruz.selamün aleyküm

Değerli kardeşim bu tür konular define sitelerinde çok tartışıldı ve konuşuldu, hatta 1-2 ay öncesinde bu tür konulara inanmamakla ilgili uyarı mahiyetinde bir konu da açılmıştı.
Dolayısıyla bu tür şeylere insanların inandığını düşünmüyorum ki , inanlar varsa da hayati tehlike arzedecek durumda olduğunu düşünmüyorum.
Amacım sizleri suçlamak yada yalan yanlış konuşuyorsunuz değil ama durum bu. Uydudan yer bakmak diye birşey var ama bizim elimizdeki imkanlarla olduğunu düşünmüyorum. Bende yaklaşık 2-3 ay araştırdım, birçok ülke ( Almanya-Avusturalya-İngiltere- Kanada-İtalya-Japonya gibi ülkelerin bazı üniversitelerinin arkeoloji bölüm başkanları dahil ) yabancı arkeologlar ve firmalara yazdım. Sonuç similar yani birbirine benzerdi..
Büyük bütçeli araştırma ve veri şirketlerinin kendilerine ait sismik uyduları vs oluyormuş, onlardan veri alınıp değerlendirilebilir ancak şuan biz o imkana sahip değiliz.
Asi usta da çok inanmıyordu bu tür şeylere, olaya nasıl girdi onuda anlamadım(kahkaha)(kahkaha)(kahkaha)(kahkaha)

denizliden20

Kullanıcı
ya kardeş sende kusura bakma .bir ara yazarım sana numaramı

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
bu resime bakınca bardağın yarısı mı boş; yoksa bardağın yarısı mı dolu? bunu herkesin gözünün görme yeteneği belirler.
başarılı bir alan tarama mı? yani hemen hemen önemsenecek noktaya yaklaşılmış mı? veya önemsenecek miktarda olgunun varlığı hakkında bir fikir edinilmiş mi? geri kalanı da artık arazide iyi bir çubukçunun marifetiyle çözülebilir mi?
yoksa biz zaten buna inanmadık inanmıyoruz, aklımızın ermediğini de direk reddediyoruz , resimdeki karalamalar da saçmasapan mı? burada tabi tercih yüce Türk halk'ınındır :eek:(kahkaha):p

ağustos güneşi

Kullanıcı
he
selam ustalarım sizde durumlar nasıldır bilmem o kadar güzel yerler var elimde, ne izin alabilecek sponsor bulabiliyorum.ne çalışacak ekip bula biliyorum.olmuyor arkadaş ben bu milleti anlamıyorum.istediğin kadar yer altının röntgenini çıkart.belki fotoraf üzerinden nokta atan tek kişiyim.gene olmuyor.dünyanın en güzel jeo radar cihazının yapamadığı çizimleri de atsan fayda yok.ekip yok sponsor yok yok yok.saygılar

helalin var usta

ersan

Admin
Değerli ustalarım.
Çocukluğumdan beri üzerinde gezdiğim ve hep aklıma takılan bir yerden bahsedeğim size.
Orman içerinde bir tarlamız var ve bu tarlanın başından eski bir patika yol geçmekte, yolun tam üzerinde 4 parçadan oluşan bir bütün taş bulunmaktaydı.Bir arkadaşım aracılığıyla alan tarama ,mak,ina ve Çubukla tespit yaptırdım verilen ve görülen bilgiler gerçekten kayda değerdi.Lakin doğruysa.
Zaman ilerliyor ve benim aklımdaki soru işaretleri artmaya devam ediyor, ne yapabilirim diye içim içimi yiyordu.
Yine bir arkadaşım vasıtasıyla mak,inası ve çubukların dilinden iyi anlayan bir adam buldum, alana geldiğimizde ona hiç bir şey söylemeden yeri kendisinin bulmasını istedim.Adam çubuklarla yeri tespit etti ve bana bir önceki gelen adamla aynı noktayı verdi.Şaşırdım tabiki.
En son @HARBİCİ kardeşimle yaptığımız çubuk ve ded.ektör tespitinde yine aynı sonucu aldık.İlgiye layık veya değil siz değerli ustalarımın kararı.
Tek merak ettiğim siz değerli ustalarımın eğer yardımı olursa sizin yaptığınız tespitlerle önceden yaptırmış olduğum tespitlerin çakışıp çakışmayacağıdır.
Saygılar.
ustam burda ben sindik bir sey anamadim bu 4 tastan basediyorsun burda kapali bir kuyu mu var yasa deyerli cekimi mi aliyorsun .