genis kanal nedir | Define işaretleri ve anlamları

genis kanal nedir

komutan

Kullanıcı
merhaba buresim ne anlama gelir.
ustten asagı inen kanal.

komutan

Kullanıcı
Cevap: genis kanal nedir

resim olmadı galiba.

TATLARLI

Kullanıcı

Merhabalar bölge bolu yada yakın çevresimi

komutan

Kullanıcı

evet usta.boluya yakn ankara arası.
baska resimde yok.anlamadgm icin boyle cektim.resimde ben kayanın ust tarafndayım.

TATLARLI

Kullanıcı

doğrudur tahmin ettiğim gibi kızılcahamam gerede tarafları burası memleketimin işaretine kurban olayım :). yalnız ne yazıkki burası define vermez. Fotoğrafı çektiğiniz yerde arka tarafınızda bir yayla yada boş arazi olması lazım. Eski yerleşim yeri burası. rumlardan kalma. Bu fotoğrafını çektiğiniz yeri 200 yıl öncesini düşünün. fotoğrafı çektiğiniz yerden su geldiğini ve aşağıda elinizi yüzünüzü yıkadığınızı düşünün.Yani kullanım amaçlıdır.O düzlük bölgeye az uzaklıktadır. Arka tarafta geniş düzlük olan alandaki taşları da fotoğraflarsanız. Üzerinde işaret olmadığını düşünsenizde fotoğraflayıp paylaşınız bilgi dahilinde en kötü ihtimalle sütun taşları çıkar bu bölgeden.

Son düzenleme:

komutan

Kullanıcı

usta yorum icin saolun.bazı bilgiler dogru daha dogrusu cogu dogru.
ama buradan su inmesi imkansz gibi.cunku buranin tepesine tırmanarak cktm.su geriden gelse bu kayanın arka dibine carpar.resim cizmeye calıstm.yesil olan yer gerisine dogru yamaca dogru agaclk.

TATLARLI

Kullanıcı

bahsettiğim konuda odur zaten. Yeni doğan bir çocuk için aşağıdaki resimde daire içine aldığım bölgedeki toprak olan bölgeye şarap gömülür. Daha sonra buranın tepesine tırmanılarak bu kanaldan aşağıya su dökülür. yeni doğan bu çocuğun ailesi bu suyu ellerine ve yüzlerine sürerler. Çocuk evleneceği zaman bu şarap oradan alınır ve ailesinin kutsadığı o şaraptan içer. Düğün hediyesi olur. Yani burası kısaca yeni doğan çocuklar için ziyaret edilen yerdir.Bu yüzdendir ki size mezarlık olan yeri tarif ettim.

komutan

Kullanıcı

usta yorumlarnz icin tesekkur ederim.cok saolun.diger yerleride gezerim ben.saolun.

TRUVA

Admin

Kardeş; bu kanalın boyunu ölç ve 280 adım gibi mesafade vardığın noktada dere çatalıda olabilir bir su kaynağı varmı? kanal su kaynağını ifasde ediyor.birde üstten bakınca alt noktada sola doğru meyil verilmiş.sende hafif sola dön karşıya bak.orda mezarı görebilecemisin yada taş yığma biryer tepe üstünde???
şöyle söyleyim .çizdiğim kanal boyuna göre okla işaretlediğim karşıda su kaynağı olcak. alt kısma dikkat et.kırmızı ile çizdim ve sarı ok ile bakan yönde dere varsa kanalın alt kısmındaki, gibi kavis yapacak.sarı ok ile çizdiğim yönde yamaçta yada dere kanerın da yada yamacın üstünde tepenin üst kısmında bir şeyler olması lazım.ok yönlerini incele.

Son düzenleme:

TRUVA

Admin

Senin kayanın bir örneğinide atayımda biraz düşünme payın olsun.Buda sana başka bir örnek.bak bakalım arasındaki ilişikiyi görebilecekmisin.