giriş olabilir mi | Define işaretleri ve anlamları

giriş olabilir mi

wolkannn

Kullanıcı

cantar

Vip Üye
Cevap: giriş olabilir mi

olabilir
ağızdaki parça parça taşlar sanki o zamana ait sıva sitemi ile birbirine kaynatılmış

wolkannn

Kullanıcı

cantar ustam yorumu için sagol.

üst tarafında bi delik var içeriye bişey saldıgımızda ileriye dogru baya gidiyo be bunun üst tarafında taşın üstünde V işareti var yorumlarsanız sevinirim.

ersan

Admin

merhaba wolkannn usta tam mahzen girisini bulmusun .ama dikatli ol yene o tasi kaldirdimi iceriye alatlama girme tuzak olabilir basima geldi var aynen buna benzer bir yerde tam iceri girme isterken az bi yer guzume ilisti tuzak gibi .
sonra 5-6 buykcene taslar atik olumlan o yer cuktu .usta tam 10 mt 30 sm derinlikte bir kuyu .
onusta diyorum basimdan gecti diye dikatli ol .
allah rasgetirsin.kismetini.

Son düzenleme:

wolkannn

Kullanıcı

ersan usta V işareti ne anlama gelmekte peki

mahzen girişini nasıl çözüyosnuz merak ediyorum bizide bilgilendirirsen seviniriz

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Kapatılmış giriş olma ihtimali çok yüksek.
V simgesi , genellikle gömülerini bu tip mağara mahzen gibi yerlere saklayan eşkiya Volcan Voyvodaya etfedilen bir simgedir ve parası külliyatlıdır.
Yani böyle ağzı kapatılmış olduğu belli bir yerde birde V işareti varsa ben bunu ciddiye alırım.
Arabın topuzuna dikkat !!!

wolkannn

Kullanıcı

arabın topuzu derken üstad

girişte ne gibi sıkıntılar olabilir peki yada nasıl bir yol izlenmelidir.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Bu yer eşkiya gömüsü saklıyorsa eğer tuzaklanmış olabilir. Ana girişi bulup içeri girmeden önce tedbir amaçlı yaklaşık 50 60 cm giriş ağzını kontrol edip bir mekanizma varmı bakmak gerekir. Eğer varsa ki çoğu kullanılan metallerin paslanmaya karşı dayanıklı olduğu için halâ aktif haldedir bertaraf edilmesi lazımdır. Bu mekanizma varsa ve atlanırsa ne olur?
Bir şekilde tetiklenen sistem harekete geçer ve ucunda ağırbir balyoz bulunan demiri (bu bazen mızrak ucu veya keskin bir metal de olabilir) kişiye saniyeninonda biri gibi kısa bir sürede yapıştırır. İşte buna arabın topuzu denir.
Bunun benzeri bir kılıç tuzağı gören bir kişi anlatmıştı.Derin bir mağara (anlattığına göre çok sarp ve ormanlık izbe bir yerde) ağzında girmek için hamle yapıldığında harekete geçen ve aralarından geçmenin mümkün olmadığı kılıçlar . Şahıs rahmetli oldu ben mıntıkayı biliyorum ama tam yeri bbulamam .
Neyse başını daha fazla ağrıtmıyım.
En doğrusunu Rabbim bilir.

wolkannn

Kullanıcı

komana usta sagolasın.

V işareti bu resmin tam üstünde bi taşın üstünde nasıl bi yol izlicez

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem kardeşim,ustalara verdiğin malzeme çok kısıtlı.karşılığında beklentin çok fazla olmalı değilmi. yanlış anlama olmasın ama,senin iyiliğn için .
uatalarımızın yorumladığı gibi işçilik belli. hatta sol kısımda yosunların altında bir kanal bile görünmekte. üsttede V olduğunu belirtmişsin.
biz olsak bir girişe bu kadar bariz işlem yaparak herkesin anlayacağı bir tarzda bırakırmıydık. ben bırakmazdım.sizleri bilemem. herkesin anlayacağı bir tarzdaki yerede şüpheyle bakarım.beni kandırmaya çalıştığı hesabını yaparım.
olayının dışarıya gittiği imasından ziyade ,ayni alanda ama başlangıç noktasının farklı olabileceğini anlatmaya çalışıyorum. resme göre tamam,ama ,şu kayayı güzelce bir temizleyerek, bütün bulguları görülebilecek şekilde paylaşırsan, emin ve kesin yorumlar alma ihtimalin doğacak.
benim acizane tavsiyem budur.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.