Gönlünüzden Geçenleri Yazın

TEVFiK

Vip Üye
e Sordum Dervişe:
--Hayat Nicedir..?
Dedi ki;
--“Hafız, Hayat Bilmecedir. Attığın Her Adım Bir Hecedir, Çözene Gündüz, Çözemeyene Gecedir..! ” سيهانجير
S.a. Sayın Ustam ben içimden geçenleri bir söyleye kalksam günler haftaları haftalar ise ayları seneleri bulur.:confused: Allah her gönlünden geçenleri gönüllerince versin İnşallah :) Saygılarımla :p

Kafkaslı

Vip Üye
Allah'ın Kitabını okuyun gençler. Allahın Kitabını.
Gecelerinizi dünya politikaları hakkında tartışarak geçiriyorsunuz ama değişen bir şey olmuyor.
Gece bir yada iki sure ezberlemeye çalışın.
Gecenizi Allah'ın Kitabını biraz daha okuyarak geçirin.
Dünya değişmese bile siz değişirsiniz.
Siz değişirseniz dünyada değişecektir.

TEVFiK

Vip Üye
Benim söyliyebileceklerim sizler tarafından yanlış anlaşımamasını Umarım
biz 4 kardeşiz 3 kız 1 oğlan benim
Babam beni her defasında Red etti nasılmı.? ben doğduğum zaman babam sevincenden görevini bırakıp Malatyadan İzmire gelmiş.
ben ilk okula giderken Orta okulda okuyan kardeşlerimin çözemediği Matematik hesaplarını ben çözerdim
babamda beni ondan sonra İzmirdeki Psikologlara götürmeye başladı
hatırlaya bildiğim kadar 3 tane doktorların testinden geçtim
günlük işlerimden olsun rüyalarıma kadar anlatmamı istemişlerdi
3.cü doktor ise Bayandı
bu doktor olan bayanda bana bir sürü resimler gösterip neler gördüğümü anlatmamı istedi
ve en son olarakta bana senin bir kız arkadşın varmı diye sordu bende hayır yok dedim
veb kendiside nasıl bir kız arkadaşın olmasını istredin sorusunu sorunca.
bende.(şeytan)
baktımki bayan doktor sarışındı.:D
sorusunun cevabını verdim sizin gibi bir arkadaşımın olması isterdim diyence kahkaha attı ve beni dışarı çıkarıp annem ile babamı içeriye çağırıp demişki
sizin bu oğlunuzun beyni süper çalışıyor.:) sakın oğlunuzu dövmeyin diyede tembihlemiş.
ama benim babam ise beni öğle bir dövüyor'diki sabah ezan seslerini duyabiliyordum
ve benede dayak yememek içinde bir gün önce yapmış olduğum dersleri gösteriyordum haaaa bu aradada ben okuldan çıktımmı doğru kümese,ondan sonra bankaya yanına giderdim akşamları ders çalışabiliyordum
ben çocukluğumu bilmiyorum.:(
Ben delikanlılığımı bilmiyorum.:(
ben evlendim evliliğimi bilmiyorum.:(
beni bir ot gibi yaptı..saman olarak bu dünyadan göç edeceğim.:( ve ben bunun için hiç bir şey bilmiyorum ama benim torunum benden çok şeyleri biliyor maşallah
ben hergün 5 vakit zamanımı camiye gider okur cami hocalarından nasihatlarını dinlerdim tabii hocalarım beni çok sevdiklerinden dolayı bana hediye olarak okumam gereken dinim üzerine öğrenmem gereken şeyleri öğrenebilmem için kitaplar verirlerdi ama benim ababam bunları elimden aldığı gibi bana Dayak caminin hocalarına kavgaya giderdi.
her neyse daha fazla yazmıyayım.
bana bu dünyada o kadar çok çektirdiki ben ile Allah'ım biliyor.
babamla tam 10 yıl görüşmedim sonra sizin gibi bir sevdiğim amcamın nasihatı üzerine tekrar gidip elini öptüm
babam ben geldiket sonra hastalandı.
hastanelerde refakatçı olarak ve devamlı yanında bulundum ağırlaştı eve geldi evde ise 1-1.5 ay yattı temizliklerinide ben aypıyordum bir gün yine bana beddua edip benide evden kovdu ben gideceğimde sonra buna kim bakacak dedim Rahmetlik annem isede ağlıyarak benim gitmemi istedi ben de anneme Bak Anne ben bu adamı sevmiyorum ve hakkımıda helal etmiyeceğim dedim.ben Allah için buna bakacağım dedim ve baktım öleceğinden 3 gün önce beni yanına oturttu bana dediki
tevfik ben sana çok zulüm ettim beni affet
bende
Allah'ım seni affetsin dedim
yalvardı tamam dedim ağladı
2 gün öncede bana hakkını helal et dedi
bende
Allah'ımın huzurunda ben seninle haklaşacağım dedim
Annem yine ağladı bende dayanamadım
ben tekrar tamam dedim. ve 1 gün sonra öldü.
şimdi sizin sorunuzu bu yorumumun içindede belirttiğim gibi Ben bu güne kadar ne yaptım ise Allah'ımın Rızasını kazanmak için vede Allah için yaptım
Saygılarımla.

Son düzenleme:

Kafkaslı

Vip Üye
e esselamünaleykum

tevfik kardeşim senin özünde bir sözünde
Doğru sözlü kimdir? Dedi ki: Sözü kalpten söyleyen dili kalbiyle aynı olandır.

TEVFiK

Vip Üye
e esselamünaleykum

tevfik kardeşim senin özünde bir sözünde
Doğru sözlü kimdir? Dedi ki: Sözü kalpten söyleyen dili kalbiyle aynı olandır.
Çok teşekkür ederim ama ben benlikten gitti sayın ustam İşte bende burada sizlerin yanınızda olmaktan dolayı mutlu oluyorum

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
ÖFF... be kurbanım... çok zorlu bir imtihandan geçmişsin ve hala devam ediyor ALLH'ım bundan sonrasını kalbin gibi güzel eylesin ikinci baharını bahar tadında yaşayabilmeni nasip ve ihsan eylesin cennette sıddıklara komşu eylesin inşAllah... kabul edersen Mevlam bağışlarsa bende hizmetkarın olmayı arzu ederim...

TEVFiK

Vip Üye
ÖFF... be kurbanım... çok zorlu bir imtihandan geçmişsin ve hala devam ediyor ALLH'ım bundan sonrasını kalbin gibi güzel eylesin ikinci baharını bahar tadında yaşayabilmeni nasip ve ihsan eylesin cennette sıddıklara komşu eylesin inşAllah... kabul edersen Mevlam bağışlarsa bende hizmetkarın olmayı arzu ederim...
..Estağfurullah Sayın Ustam Ben herhalde Bu dünyada güzel bir İmtihandan geçiyorum.dahasıda varda bu kadarı yeter düşüncesindeyim sizleri kendi derdimden sizleri dahada Üzmek istemem .Bana 1 dokunuldumu benden Bin tane ah çıkar.
S.a. Allah razı olsun sizden sayın ustam Böyle güzel Dua ve Temennileriniz içinde Amin'der çok teşekkür ederim Saygılarımla

MAVRAN

Vip Üye
TEVFİK USTAM sen neymişsin böyle kardeşim. İnşEllah zorlu sınavı geçtin.
Bir dostum anlattı, Babası çok çetin va aksi bir adammış, tabiri caiz ise oğluna kan kustururmuş, bizim delikanlı bir ALLAH DOSTUNA bağlıdır. Birgün izin alır ALLAH DOSTUNA gider ve önüne oturur ve anlatır. Babasının ona yaptıklarını bir nefes alır ve ALLAH DOSTU O Babadir der, bizimki yine aklına gelen başka bir olayı anlatır yorulana kadar, bir nefes arası ALLAH DOSTU Babadır der. Bizimki kafasıa koymuş sen haklısın cavapını alacak ya yine başlar anlatmaya ve söz bitmeden ALLAH DOSTU Öyle bir sıkarki elini bizim delikanlı kendine gelir. Anlar ALLAH DOSTUNUN Ne demek istediğini.
TEVFİK USTAM Siz ALLAH İçin Babanıza hizmet ettiniz inşellah mükafatını Mahşer günü alacaksınız.
Banada dua edin sizin duaniz kabul olur ALLAHIN İZNİ İLE. CENNETE GİRERKEN bu kardeşinide iste. ALLAH Ömrüne hayırlı ömürler katsin.

Üst Alt