Gönlünüzden Geçenleri Yazın | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Gönlünüzden Geçenleri Yazın

MAVRAN

Vip Üye
Yazmış hattap hocam o zaman bender bir küçük yazayım.
Karadenizin bir köyünde şu fanı dünyaya ağlayarak gözlerimi açtım. Rahmetli Dedem beni çok severdi hep onun odasında uyurum, dün gibi hatırlıyorum (40 sene oldu) rahmetli sabahları kalkar namaz vaktine kadar KURAN okur namazını eda eder ve güneş doğana kadar post un üzerinde bekler sonra kalkar bir kahve yapar bana şekerli bir kahve kendine de ağzına göre bir kahve yapar içer sonra calismaya giderdi.
Babam ögretmendi bizimle ilgilenmez biz Dedemin yardımıyla okuduk 80 li yıllarda rahmetli oldu hizmetinde bulunma mutluluğunu tatdim ALLAH RAHMET EYLESİN.
Babam bir dizi yanlış içinde bulundu. Ve ben bu yanlışların etkisiyle aynı onun yaptıklarını yapmaya başladım. Ve ALLAH Bana gurbet yolunu gösterdi gurbet beni öyle işledi ki Koşarak ALLAHIM İN yoluna koştum. Ve bir süre sonra Babam beni aradı ve Hac görevini yapmak istediğini söyledi işte o zaman ne kadar sevindim size nasıl anlatılır bilemem. Hac görevini yapıp dönünce inaclarina öyle bir başlandı ki anladamam. Ben hiçbir zaman babamdan ümitsiz olmadım. Abim kardeşim çok karamsardilar.
Ve şimdi hep ALLAHIM A Yalvar ir ve dua ederim iyiki beni gurbet yoluna düşürdü ve BABAMI İSLAM YOLUNA ÇEVİRDİ ŞÜKÜRLER OLSUN.

Son düzenleme:

TEVFiK

Vip Üye
TEVFİK USTAM sen neymişsin böyle kardeşim. İnşEllah zorlu sınavı geçtin.
Bir dostum anlattı, Babası çok çetin va aksi bir adammış, tabiri caiz ise oğluna kan kustururmuş, bizim delikanlı bir ALLAH DOSTUNA bağlıdır. Birgün izin alır ALLAH DOSTUNA gider ve önüne oturur ve anlatır. Babasının ona yaptıklarını bir nefes alır ve ALLAH DOSTU O Babadir der, bizimki yine aklına gelen başka bir olayı anlatır yorulana kadar, bir nefes arası ALLAH DOSTU Babadır der. Bizimki kafasıa koymuş sen haklısın cavapını alacak ya yine başlar anlatmaya ve söz bitmeden ALLAH DOSTU Öyle bir sıkarki elini bizim delikanlı kendine gelir. Anlar ALLAH DOSTUNUN Ne demek istediğini.
TEVFİK USTAM Siz ALLAH İçin Babanıza hizmet ettiniz inşellah mükafatını Mahşer günü alacaksınız.
Banada dua edin sizin duaniz kabul olur ALLAHIN İZNİ İLE. CENNETE GİRERKEN bu kardeşinide iste. ALLAH Ömrüne hayırlı ömürler katsin.
Allah razı olsun sizdende Sayın Ustam evet çok zordur ama dediğim gibi ben bu kadarını sizlere anlattım bunun dahasıda var ama Allah'ım Biliyor'ki İnşallah gideceğim yerde haklaşacağız Allah'ımın hurunda babamın bende hakkı varsa elbette alacak benden... Ammmmaaaa benimde babamda hakkım var isede kesinlikle bende hakkımı alacağım ben benim çevremde olan nice babalar gördüm,duydum.ama benim babamın yanında üzülerek söyliyebilirimki devede kulak sayılır.

TEVFiK

Vip Üye
Karadenizin bir köyünde şu fanı dünyaya ağlayarak gözlerimi açtım. Rahmetli Dedem beni çok severdi hep onun odasında uyurum, dün gibi hatırlıyorum (40 sene oldu) rahmetli sabahları kalkar namaz vaktine kadar KURAN okur namazını eda eder ve güneş doğana kadar post un üzerinde bekler sonra kalkar bir kahve yapar bana şekerli bir kahve kendine de ağzına göre bir kahve yapar içer sonra calismaya giderdi.
Babam ögretmendi bizimle ilgilenmez biz Dedemin yardımıyla okuduk 80 li yıllarda rahmetli oldu hizmetinde bulunma mutluluğunu tatdim ALLAH RAHMET EYLESİN.
Babam bir tuzu yanlış içinde bulundu
Allah gani,gani Rahmet etsin sayın ustam üzüldüm Allah sizlere sağlıklı Ömür versin

MAVRAN

Vip Üye
Allah razı olsun sizdende Sayın Ustam evet çok zordur ama dediğim gibi ben bu kadarını sizlere anlattım bunun dahasıda var ama Allah'ım Biliyor'ki İnşallah gideceğim yerde haklaşacağız Allah'ımın hurunda babamın bende hakkı varsa elbette alacak benden... Ammmmaaaa benimde babamda hakkım var isede kesinlikle bende hakkımı alacağım ben benim çevremde olan nice babalar gördüm,duydum.ama benim babamın yanında üzülerek söyliyebilirimki devede kulak sayılır.

Ustam. Bir sohbette dinledim sırat köprüsü üzerinde bekliyeceğiz hesaplaşmak için eğer sizin bir künahınız yok ise Cennet ile şereflendiyseniz siz Cennete giremiyeceksiniz, eğer (inşallah yoktur) Babanızın künahı ver ise o hesap verip cennete girmek için gelene kadar siz künahsız olarak sıratta bakliyeceksiniz. TEVFİK ABİM, USTAM, GARDAŞIM. Senin böyle beklemene bu kardeşin razı değil. Sen yine ALLAH İÇİN HAKKINI HELAL ET.

Hem biz bunca künahımızla elimizi açıp YARADANA yalvariyoruz bizi affet diye. O YÜCE YARADAN, ALLAHIMIZ HİÇBİR ŞEYE İHTİYACI OLMAYAN. Biz ONDAN AF DİLİYORUZ DA ve AF OLMAYI ÜMİT EDİYORUZ DA kul olarak kulu af edemiyorsak davamızda samimi değiliz.
Sizin samimi olduğunuzu biliyor ve inanıyoruz. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN BU HELALLİĞE BİRDE BU YÖNÜYLE BAK.
Kurbanım Hakkını Helal Et.

TEVFiK

Vip Üye
Babam bir dizi yanlış içinde bulundu. Ve ben bu yanlışların etkisiyle aynı onun yaptıklarını yapmaya başladım. Ve ALLAH Bana gurbet yolunu gösterdi gurbet beni öyle işledi ki Koşarak ALLAHIM İN yoluna koştum. Ve bir süre sonra Babam beni aradı ve Hac görevini yapmak istediğini söyledi işte o zaman ne kadar sevindim size nasıl anlatılır bilemem. Hac görevini yapıp dönünce inaclarina öyle bir başlandı ki anladamam. Ben hiçbir zaman babamdan ümitsiz olmadım. Abim kardeşim çok karamsardilar.
Ve şimdi hep ALLAHIM A Yalvar ir ve dua ederim iyiki beni gurbet yoluna düşürdü ve BABAMI İSLAM YOLUNA ÇEVİRDİ ŞÜKÜRLER OLSUN.
Ne kadarda güzel Allah Sizin Sizlerin doğru yolda ilermenizi Nasip etmiş ama ne yazıkki bende, bizde. sizin gibi güzellikler olmadı.bende tam 15-16 yıl fethiyede kaldım ama tekrar geri döndüğümde yine,aynı yinede aynı idi yanlız en küçük kızkardeşim haricinde biz 3 kardeşe kan kusturdu.keşke sizin gibi güzellikler ile bende karşılaşmış olsaydım hatta 10da 1 olsa bile bize yeterdi.Saygılarımla.

TEVFiK

Vip Üye
Ah ABİM AH Dua edelim dua Müminin silahıdır inşellah sizin ameliniz onun kurtuluşuna vesile olur.
İnşallah sayın ustam size çok az bir şey daha anlatmaya çalışayım sizide,sizleride benim kendi sorunum yüzünden dolayı huzursuz ettim üzdüm çok özür dilerim
şimdi Rahmetlik Annem anlattı
ben fethiye'de iken bizim evde halam rahmetine kavuşmuş cenazeyi almaya geldiklerinde ise babam diğer odada televizyonda şarkı dinliyormuş Rahmetlik Annem babama yalvarmış böyle yapma diye ama.. ma.'. mafi dinleyen kim adamlar Naaşı öteki odana almaya gelişmler alıp götürmüşler kalkıpta halamı uğurlamamış bile..ben gelince Annem bana ağlıyarak anlattı.daha ne söyliyeyim bu kadarı yeter herhalde Allahım artık biliyor

MAVRAN

Vip Üye
İnşallah sayın ustam size çok az bir şey daha anlatmaya çalışayım sizide,sizleride benim kendi sorunum yüzünden dolayı huzursuz ettim üzdüm çok özür dilerim
şimdi Rahmetlik Annem anlattı
ben fethiye'de iken bizim evde halam rahmetine kavuşmuş cenazeyi almaya geldiklerinde ise babam diğer odada televizyonda şarkı dinliyormuş Rahmetlik Annem babama yalvarmış böyle yapma diye ama.. ma.'. mafi dinleyen kim adamlar Naaşı öteki odana almaya gelişmler alıp götürmüşler kalkıpta halamı uğurlamamış bile..ben gelince Annem bana ağlıyarak anlattı.daha ne söyliyeyim bu kadarı yeter herhalde Allahım artık biliyor
Kurbanım yazma ve anlatma SENİN ADINA İNANIN ÇOK ÜZÜLDÜM ALLAH AF EDER İNŞELLAH. Biz seni seviyoruz bak ALLAHDA SEVİYOR. SEVİYORKİ SENİ BU HALE SABİT KILDI sen İman üzere devam ABİM.
SENİ SEVİYORUZ. ALLAH İÇİN HİÇ GÖRMEDEN SEVİYORUM. SENDE KENDİNİ SEV. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. Üzme kendini inşellah biraz sağlığım tüzelirse Kocaelide Ustalarima bir davet vereceğim orada buluşuruz. Hele şu sağlık işini bir halledeyim ALLAHIN İZNİ İLE.

TEVFiK

Vip Üye
Siz ve Sizler benim her daim şakacı,şen biri olarak biliyorsunuz değilmi.? Ne yazıkki hayır benim dışım gülüyor ama İçimde bir okadarda ağlıyor ben sizin ile sizler ile buarada Mutluluğu bulduğum için Seviniyorum yoksa ben buraya üye olmadan Mutluluk nasıl bir şeydi bunu dahi bilemiyordum burada sizlerin sayesinde Öğrendim Hepinize çok çok Teşekkür eder.Allah Razı olsun derim

TEVFiK

Vip Üye
Kurbanım yazma ve anlatma SENİN ADINA İNANIN ÇOK ÜZÜLDÜM ALLAH AF EDER İNŞELLAH. Biz seni seviyoruz bak ALLAHDA SEVİYOR. SEVİYORKİ SENİ BU HALE SABİT KILDI sen İman üzere devam ABİM.
SENİ SEVİYORUZ. ALLAH İÇİN HİÇ GÖRMEDEN SEVİYORUM. SENDE KENDİNİ SEV. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. Üzme kendini inşellah biraz sağlığım tüzelirse Kocaelide Ustalarima bir davet vereceğim orada buluşuruz. Hele şu sağlık işini bir halledeyim ALLAHIN İZNİ İLE.
gelmiş geçmiş olsun sayın ustam İnşallah

Üst Alt