Görsel- Gözler Bayram Etsin-9 | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Görsel- Gözler Bayram Etsin-9

esrarengiz2828

Kullanıcı
@A21MEDLİ ustamın geride demesinin sebebi bence buras saygı vede sevgiler

Yörük2006

Kullanıcı
O küçük kapıdan dogudan giriliyor degilmi ustam. Ayni bu şekil biyer açtık hic farki yok malesefki bunlarin içi boş cikiyor cokca ici bos küp cikar o odadan bi tane daha olacak amma solunda amma saginda bilemem bu hüyügün cevresinde öyle bir mezarlar olur ki cokca batisinda geneli fakir mezari yada soygun yemis

denizliden20

Kullanıcı
O küçük kapıdan dogudan giriliyor degilmi ustam. Ayni bu şekil biyer açtık hic farki yok malesefki bunlarin içi boş cikiyor cokca ici bos küp cikar o odadan bi tane daha olacak amma solunda amma saginda bilemem bu hüyügün cevresinde öyle bir mezarlar olur ki cokca batisinda geneli fakir mezari yada soygun yemis
aynen öyle esas yer sağında kalıyor kardeş

A21MEDLi

Vip Üye
@A21MEDLİ ustamın geride demesinin sebebi bence buras saygı vede sevgiler
işte esrarengiz usta zahmet edip çizmiş.
benim demek istediğim kayada üstekiydi.altaki zaten bu girişindir.peki üste tekrar bi çatı yapmanın ne mantığı var,
üsteki çatıya bakarsan,altakine göre geride kalmış.bundan bi mantık yürütülse diğer oda bunun arkasına düşüyor.arka sağ tarafınıda kontrol et.benim düşüncem ve fikrim bu yönde.

denizliden20

Kullanıcı
işte esrarengiz usta zahmet edip çizmiş.
benim demek istediğim kayada üstekiydi.altaki zaten bu girişindir.peki üste tekrar bi çatı yapmanın ne mantığı var,
üsteki çatıya bakarsan,altakine göre geride kalmış.bundan bi mantık yürütülse diğer oda bunun arkasına düşüyor.benim düşüncem ve fikrim bu yönde.
tşk edrm kardeş.yorumun için. o şekilde deil.o çizdiğin yer üst koruma ağırlığı azaltmak için.en önemlisi ve bana kalırsa eski dönem mezar soygunlarında defineciyi yanıltmak babında.yapılan bir yapı gibi geliyor.çünkü eski çağlarda bu tür tespitler ağaç dallarıyla yapıla biliyordu.o alan boşluk verisini biraz daha yukarıdan verir çünkü

A21MEDLi

Vip Üye
ben dediğini boşa düşürmek için idaa etmiyorum.ama az çok duvar işinden anlıyoruz.
eğer altaki iki kaya geçirme değilde düz olsaydı? üsteki kaya onun ağırlığını almak için yapılırdı,ama altaki geçirme üsteki bana ağrlığını almak için mantıklı gelmedi.
tümülüs açtığımız yokta,sadece 1 resime 4 taşa bakarak fikrimizi söylüyoruz.

esrarengiz2828

Kullanıcı
zaten ustam bu tip yerlere yine diyorum yine içini gezmeden tarihini bilmeden çubuğu kullanmadan resimleri net olmadan tek resimle ne yorum yapılsa yanlış olacağına inanırım sadece güzel bi görsel hepinize saygı vede sevgiler ben olsam içini daha detaylı çekerdim @denizliden20 ustam resimi tek kalmış heral gerisini silmiş saygı vede sevgiler

denizliden20

Kullanıcı
zaten ustam bu tip yerlere yine diyorum yine içini gezmeden tarihini bilmeden çubuğu kullanmadan resimleri net olmadan tek resimle ne yorum yapılsa yanlış olacağına inanırım sadece güzel bi görsel hepinize saygı vede sevgiler ben olsam içini daha detaylı çekerdim @denizliden20 ustam resimi tek kalmış heral gerisini silmiş saygı vede sevgiler
tarihi tunç çağı hitit krallığı. :)ben gittiğim yerlerde resmi radyostezi de kullanabilecem kadarını ve şekilde çektiğim için malesef elimde bu kadarı var

denizliden20

Kullanıcı
ben dediğini boşa düşürmek için idaa etmiyorum.ama az çok duvar işinden anlıyoruz.
eğer altaki iki kaya geçirme değilde düz olsaydı? üsteki kaya onun ağırlığını almak için yapılırdı,ama altaki geçirme üsteki bana ağrlığını almak için mantıklı gelmedi.
tümülüs açtığımız yokta,sadece 1 resime 4 taşa bakarak fikrimizi söylüyoruz.
estafllh usta düşüncende haklı olabilirsin.

Üst Alt