Hac işareti | Sayfa 8 | Define işaretleri ve anlamları

Hac işareti

R00T

Vip Üye
Beyaz yuvarlaklarda bir adet oyma yanılmıyorsam bir de balığa benzer ok vurgu oyma var küçük biraz. Bu görünenler doğru ise baligimsi ok vurgu kuzeydoguya mi bakıyor . O yönde eski kapalı kilisemi var.
Mavi zemine inen bir yer kapalı mağara veya oda. Üst düzde yine araştırma gerektirir yine mavi renk attım.
İlk bu konuyu gördüm zannımca kimseler buralardan bir şeyler anlamamış ve alamamış. Genelde boş uğraş atılmış gibi duruyorlar.Guzel para mekanları gibime geldi. Ya buralara anlayanlar uğramamış yada ugrayanlar anlamayanlar mis. Canlı uğrayıp çalışma için gelenleri diyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20240904_212720.jpg
    IMG_20240904_212720.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 23

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Beyaz yuvarlaklarda bir adet oyma yanılmıyorsam bir de balığa benzer ok vurgu oyma var küçük biraz. Bu görünenler doğru ise baligimsi ok vurgu kuzeydoguya mi bakıyor . O yönde eski kapalı kilisemi var.
Mavi zemine inen bir yer kapalı mağara veya oda. Üst düzde yine araştırma gerektirir yine mavi renk attım.
İlk bu konuyu gördüm zannımca kimseler buralardan bir şeyler anlamamış ve alamamış. Genelde boş uğraş atılmış gibi duruyorlar.Guzel para mekanları gibime geldi. Ya buralara anlayanlar uğramamış yada ugrayanlar anlamayanlar mis. Canlı uğrayıp çalışma için gelenleri diyorum.
Selamün aleyküm
Üstat bu kayanin hemen elli santim gibi tam orta noktasın da kapartma yilan isareti varmış ama malum kirilmis kapama gibi duran yerin ust kismi buranin alt kısmında eski tek gözlü köprü var yaklasik 5 metre gibi köprüden yilan cok net gozuyormus bu yılanın kafası güney e bakıyormuş kuyruk kismi o kapama gibi olan yerdeymis ven yılanlari gormedim ama gorenler ile konustum yerlerini biliyorum sonra bu kaya kepeksi bir kaya oyulmaya uygun yorum içinde teşekkür ediyorum

dardanos

Vip Üye
Sevgili @OKLiT kardeşim attığın resimlere ve anlattığın şeylere bakılır ise o yılanlar çevre işaretleridir. Yakınlarında ve geniş bir alanda işleri olur. Çevreye çok hakim isen buraları iyi biliyor isen buranın kilisesi kuzey doğusundamı. 9 metre içinde bu yılanlardan birinin mezarı vardır.
Birinin yerini sevgili root söylemiş sağ olsun. Bu yılanların birinin kuzey yönünde mahzeni olur. Çeşme yada kaynak güney yada güney doğu yönündedir. Yılan sayısı üç yılanların başlarıda bir üçgendir yani her yılan sana girilecek yer var diyor. Bu artı işareti hangi yılana yakın orada bir yuvarlak oyma ve delik gibi bir yer var ise orada oda mezarı olur. Yılanlar kilise mensubudurlar yolları kiliseye
gider arkalarında arkalarında girip çıktıkları mağarası yada odası mahzeni olmalı. Ustam elimiz vardığı dili miz döndüğünce bir şeyler yazdık inşallah faydalı olur

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Sevgili @OKLiT kardeşim attığın resimlere ve anlattığın şeylere bakılır ise o yılanlar çevre işaretleridir. Yakınlarında ve geniş bir alanda işleri olur. Çevreye çok hakim isen buraları iyi biliyor isen buranın kilisesi kuzey doğusundamı. 9 metre içinde bu yılanlardan birinin mezarı vardır.
Birinin yerini sevgili root söylemiş sağ olsun. Bu yılanların birinin kuzey yönünde mahzeni olur. Çeşme yada kaynak güney yada güney doğu yönündedir. Yılan sayısı üç yılanların başlarıda bir üçgendir yani her yılan sana girilecek yer var diyor. Bu artı işareti hangi yılana yakın orada bir yuvarlak oyma ve delik gibi bir yer var ise orada oda mezarı olur. Yılanlar kilise mensubudurlar yolları kiliseye
gider arkalarında arkalarında girip çıktıkları mağarası yada odası mahzeni olmalı. Ustam elimiz vardığı dili miz döndüğünce bir şeyler yazdık inşallah faydalı olur
Selamün aleyküm
Ustam burdaki dere doğu bati akarli olup uc yilan arası 70 metre gibi sırali 3 yilan 3 şelale vede 3 haç isareti hac isaretlerinin ust bolgesinde yaklaşık 5 metre gibi kanallı (L) işareti var her selalede (D ) isareti var konulari sonradan incelediğimde farkina vardim köprüye yakin sarnıç vardi köprü yılanların batisinda alt bölgede köprüye yaklasik 20 metre gibi güneyinde sarnıç vardi jenderneler kapattırdı millet durmuyor ki kurcalip duruyordu oyma sarnic root ustanin yorum yaptigi yerede yakindi güney istikametinde idi ortadaki yılannin kuyrugunda kapatma olarak yemin isareti artı varmış ben gormedim görenler de papatya gibiydi diyorlar kilise evet vardi onuda halletiler oyma kilise içinde resimler falan varmış buranin kuzey batısında yaklasik 700 metre gibi emek verdiniz incelediniz teşekkür ediyorum

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
@Kader25 ustam @BoZKurT ustam bu konuya sizlerden yorum bekliyorum
Burası 4 sayfada fotoraf var şelale olan yerin sol tarafı aşağıdan şelale ye bakarak solunda balkon gibi olan yerde burda küçük bir ayrıntı bana göre büyük bir ayrıntı burda iki adet kesme taş var kayaların altinda biz bu taşlara yonu taşı veya köşe tasi deriz bu taş değirmenler de ve köprülerde kullanılır kemer sistemlerinde şimdi bu kesme taşlarin bu beş tonluk kayanin altinda ne işi var bu taşlari almaya kalksak ordaki tuzak sistemi var otomatik üstümüzde demektir ayrıca orda büyük ce bir oyma var ama dikkatten kaçan bu D isareti midir teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240905-140936~2.png
    Screenshot_20240905-140936~2.png
    978.2 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_20240905-140936.png
    Screenshot_20240905-140936.png
    1,005.4 KB · Görüntüleme: 8
Üst Alt