Haç Ve Oymalar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Haç Ve Oymalar

ZeuS

Kullanıcı
Sarp uçurum arama ustam, belirgin meğil var. Bu Uçurum dediğim kısım üçgen kısımın ilerisinde arıyacaksın. Höyüğe gelince 5km veya 10km diyemem çünkü kayada gördüklerimi resimde ölçü olarak alamıyorum. Ve saydıklarımı arkadaşlar dip dibe algılamasın lütfen.

xenon

Kullanıcı
anladım ustam

ZeuS

Kullanıcı
Yaptığım yorumlar da sizlerin iyi kötü işaretlerde anladığınız düşüncesi ile yapıyorum. Takıldığınız yerleri sora bilirsiniz. Özelden mesajlar geliyor, bilgi isteniyor. Sizden ricam konu linki vererek bilgi isteyiniz. Gerekeni bilgimiz dahilinde yazarım ama özelden kişiye has bilgi vermek ustalara yasak. Bu neden ile her kesin öğrenmesi için konunuza yazacağım.
@xenon ustadan konusunda böyle bir açıklama yaparak, konusunu bulandırdığım için özür diliyorum. Ayrıca sevgili ustamız özelden bilgi istememiştir, Bunuda belirteyim.
Konuya gelir isek, sevgili ustam son yollamış olduğunuz resim ilk resimde ki kaya mı?

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
butaşlar yapı taşı bir anlamı olacağını sanmıyorum
işaretli taş sabit olmalı yer değiştirmemiş benim nacizane fikrim.

sempatik_06

Kullanıcı
bu kaya bulunduğu yerde gizlenmiş önemli bir bölüm olduğunu.
taşın durduğu şekle göre ( sağda ) evin dışına sarkan bi kısmında bulunduğunu anlatıyor.
zamanında bunun benzeri bir olayı görmüş ve dinlemiştim...
ama şunu da belirmek isterim ben benzettiğim için yazdım. belki bu başka bir anlam taşıyordur taş yerinde ağırdır.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
ustam anlıyorumama saabit dediğimiz taş büyük olur yani yer değiştirmemesigerek
diğertürlü işaret anlamını taşımaz çünki bir işaret varsa bir taşta o işaret bize yönverir
ama yer değiştirdi ise aradığımızı nasıl bulacağız.

xenon

Kullanıcı
bazen işaret ararken mutlaka devasa taşlarda işaret aranmamalı ufak taşlarda işaretler olabilir işten az çok anlayan bir insan taşın dışarıdan mı getirildiğini yoksa bulunduğu yere mi ait olduğunu çok rahat anlayabilir. Adam dışarıdan taş getiriyor buda yetmezmiş gibi işaretli taşı taşların arasından bulup bakıldığında görülmesi için duvara monte ediyor çok büyük ayıp yapmış bu adam bizleri ne kadarda çok oyalıyor yaniiii

Üst Alt