Haç Ve Oymalar | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Haç Ve Oymalar

xenon

Kullanıcı
konum devam ediyor arkadaşlar günceldir ben bu yerin en az 100 yıllık geçmişini birebir duydum daha önceki geçmişini ise büyüklerimizden çok dinledim onların büyüklerinden dinledikleri kadarıyla 150-200 yıllık bir geçmişe gittik. çocukluğum zamanında 33-35 yıl öncesinde bende küçükken yanında mihraptan bir şeyler almak ve koymak için boyum yetmezdi resmini eklediğim taşın üzerine çıkıp mihraptan bir şeyler alırdım yada koyardım dam yıkılınca düzenlemeye girdim ve bazı taşları toparladım resimlerini eklediğim taşlar doğal olmamakla taşıma taş değil bunu şimdiden bildirmek isterim

yukarıda bulunan taşın altından çıkan taş ekliyorum taş doğal değil

bu taşın yanında bulunan taşlar ise

bu taşların yanında çıkan diğer taşlar ise altta ekliyorum

resimlerin devamını siz değerli üstatlarım yorum yaptıkça ekleme yapacağım

wolf_52

Kullanıcı
her ne kadar kalp bayan mezarı densede ölümün simgeside kalp dir ki kaplı yerlerde özelikle...mezar var tuzaklı mezar...
kilitli taş mührüde var... lakin tuzaklı.. önce can...

adrenalin68

Kullanıcı
Birinci resme göre; öncelikle kayadaki boya yemin amaçlı yapılmıştır bunu belirteyim. Buranın sağ tarafındaki üçgen şeklinde ki düzlüğün uc köşesinde(uçurum tarafındaki köşeyi kast ediyorum) Mezar var. Düzlüğün ortasındaortasında kapalı bir kuyu. Uçurumun aşağısındaki küçük su da ( Şu an kurumuşta olabilir ) hayvan ve kuş fügürleri vardır. Bu figürlerein yan tarafında tümülüs olabilir. Tümülüsün hafif üst sol tarafında yüksek olmayan duvar şeklinde ucunca kesik kaya olacak. Bu kaya ile tümülüs arasında 10-12 tane hırsız mezarı olacak. Bu mezarların sol tarafında kapalı küçük bir mağara olacak. Bu mağara belirgin kayaların arasındadır. Buranın üst kısımında tarihi yerleşim yeri vardır. Kesik kayanın arkasında aile mezarlığı bulunmaktadır. Tümülüsün sol alt kısmında yani aşağıda temiz su kaynağı vardır.
Bu kayada bir kaç tane gizlenmiş haç türü var, belki görmüş olabilirsin. Bunlardan bir tanesi tuha hacıdır. Yani Aziz Antonyo'nun haçıdır. Aynı zamanda bu haç türü çarmağa gerdirilmiş hırsızların hacı olarak da bilinir. Bahsettiğimiz hırsız mezarları bu haçla ilgilidir. Diğerlerinin konusuna girmeyelim.
Ayrıca şunu söyliyeyim; Gecelerin Tek Unsuru Aydır
Zeus Usta, yorumun hayli ilgimi çekti. Harita başlıklı bir konu açmıştım, onu da bir inceleyip yorumlayabilir misin aceba?

xenon

Kullanıcı
her ne kadar kalp bayan mezarı densede ölümün simgeside kalp dir ki kaplı yerlerde özelikle...mezar var tuzaklı mezar...
kilitli taş mührüde var... lakin tuzaklı.. önce can...

evet duvarı tuzak olarak kullanmışlar fakat duvar yıkıldığı için yüzeyde tuzak kalmadı yine de tuzağın bir kısmının gelmesi mümkün olabilir taşlar büyük taşlar normalde duvarlarda üstlerde büyük taşlar olmaz ama burada mevcut büyük taşlar

wolf_52

Kullanıcı
mezar zeminde odada ... peki ustam burda kilise nerde mezarlığı nerde 3 gen gelen mezarlık varmı ???

wolf_52

Kullanıcı
kilise hakkında hiçbir kayıt yada emareye ulaşamadım bölgede bir çok yerde mezarlık çıkıyor fakat burada hayvan kemikleri çıkan 1 yere denk geldim bahçesi 3 gen şekilde buranın
eski yerleişmse muhakak killise vardır kilse varsa mezarlıkda vardır.. 3 gen gelen mezarlığı fotraflarmısın. 3 genin sivri ucuna doğru yoğunlaş. güzel yer.. orası:)

Üst Alt