Hac Ve Oymalar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Hac Ve Oymalar

Tork

Kullanıcı
yeni fotolar ustalar.hacın dogu istikametine bakan kolunun ucunda murc izi var ve bu uzantısının boyu 5cm. diger diger üç kol 4cm boyunda.deliklere gelince ara mesafelerini ğlcmedim ama resimde net görülüyor.dogu ve batı delikleri hemen hemen birbirine paralel duruyor.fakat güney istikametindeki delik açili bir sekilde yani biraz daha uzun.en kısa zamanda ara mesafelerinide ölçeçegim.yorumlarınız için şimdiden teskler.

Tork

Kullanıcı
Ustam resme baktigimda yon olarak kisa taraf solda kalmakta ust ve sag kisim istikametinde iki adet murc izi istikamet vermekte yinede sizden ricam hac isaretinin her bir uzantisini olcun ve birde uclarindan herhangibirinde murc oyuntusu varmi bi bakin istikamet olarak bahsettiginiz kayalik alani veriyormu bir analiz yapin birde resimleme yaparken isaretin yanina bir cakmak yahut paket vs koysaniz buyuklugu net olurdu
isaret mezar isareti lakin deger derecesi dusuk
Usta Birtanesi 5 diğerleri 4 cm boyunda.5 cm olanın ucu dediğiniz gibi murc oyası var.yeni resimler attım bakarsınız. Tskler

Tork

Kullanıcı
bunun mezarlarını kayada arama hepsi toprakta ermeni mezarı bu içerisinde paralı olan olabilir iyi bir tespitle bunları bulabilirsin bence 2 metre derinliği var dahada söyletme beni:)
Usta daha söyletme dediğin şeyde. Söyleyince olsun bu iş tamam erdirilmesi inşallah. Yeni resimlerde Bakiler ūstad tşkler.

Tork

Kullanıcı
ustam orjinal kilse muhuru dense ta dotudur basetin yerde 3 tane cok guze batan yerlere dikat et bu basetin tarla ucgen seklinde mi eyer tam uylese 3 kuseinde mezarlar var hediyeside uzakta 300 mt guneyinde dikat et yasli ac olsun insan boyu tek tas olsun kaynak kapali kuyu eski cesme bunlar unemli bulgular bu 3 oymanin aralari i bir ulc biri farkli olmali eyer farklisa isler deyisiyor .
Usta tarla.hemen hemen ucgen.yıllar değiştirmiş olabilir tabiki.usta oyma larda ölmedi ama yeni resimlerde görünüyor bir kenarı uzun.ozaman değişen ne olur usta.yorumlarınız için tşkler.

Tork

Kullanıcı
Küp olayını biraz acarmisiniz hocam.yön ve hesap olayina nasıl bakmak lazım. Üstad.tskler

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
haç kesnlikle boş çıkmaz bütün kayıtlarda haç vardır haç yoksa neredeyse malda yoktur okadar yani genelde haç ok oyma vazgeçilmezdir malı 120 cm geçmez haçla insan şekli aynıdır 33 adımı geçmez ama 10 adım çapındaki yeri iyi incele büyük ihtimal yakınındaki bir kaya bukaya yuvarlak olur top gibi yada biraz büyük onun altına bakılır etrafta sınır taşlarına dikkat et büyük ulu ağaç kesilmişmi su nerede iyi bir cihazla malını bulursun

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Usta Birtanesi 5 diğerleri 4 cm boyunda.5 cm olanın ucu dediğiniz gibi murc oyası var.yeni resimler attım bakarsınız. Tskler
ustam sidin yonunuz kuru dere istikametini vermekte lakin oralarda tarla olmus diyorsunuz ustam hac isaretindeki murc izi ile disindaki oyma yonunde dereye dogru ilerleyip bosluk bakmalisiniz kutu dere dediginiz alanda dereye inmeden gozunuze batan seyler varmidir

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Birde son olarak hac isareti yon versede yanindaki uc oyma murc izleri V isareti yapmistir V isaretini acik agiz yonunde ( kuzey dogu istikameti olmali oda ciziminize gore tarla ile dere nin birlestigi civara dek geliyor) 7 ila 35 adim arasinda mezar bulunmaktadir kolay gelsin iyi calismalar

Üst Alt