Hac Ve Oymalar | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Hac Ve Oymalar

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
nokta,atısı,5,,ıle7,,adım,,kuzey,batı,,hedefın,orası,,mezarlar,orda

Ustama aynen katılıyorum belirttiği yönde olmalı burda 3 oyma aslında senin işi karıştıran nokta şöyle özetlemek gerekirse ya orada 3 taş üç ağaç vs olacak ozaman alanı krokileyip hedefi tespit etmen gerekecek bu işlem biraz karışık diğeri ise 3 mezar var biri dolu ikisi boş

babahalit

Usta
Kullanıcı
bak,bu,sıstem,handese,lıon,,,sıstemıdır,,bu,sıstemı,bılen,ancak,papazlar,.ermenilerdır,,,busıstemi,arkeloklarda,bılemez,,,hıtıt,sıvreleme,bızanz,rumlarda,onlardan,almıs,,kendılerine,,mal,etmısler,ilk,once,ısaretı,yapıp,,ondan,sonra,gıdılecek,yonu,,malın,mezarın,derinlıgı,,ve,ne,cıkacagı,belırtır,,yanı,cubuga,ıhtıyacın,olmaz,ısaret,,kaybolsa,bıle,hedefe,kolayca,bulursun,,sız,hıc,bır,ermenınmakınayla,arazıde,gezdıgını,duydunmu,ben,duymadım,cunku,sıstemı,bılıyorlar,bende,kullanmam,,turkıyede,toplam,110ısaret,,ancak,14tanesı,altını,sımgeler,gerısı,,,yon,yol,tuzak,,mezargırıs,vs,anlatır,,,,14tanesı,cogunlukla,hayvan,fugur,ısaretlr,,meshur,kaplunbagalar,yılanlar,tavuklar,kurbaga,tımsah,baykus,bal,ik,akrep,yengec,koc,kartal,deve,,ecdera,,tavsan,vs,sımdı,kıtapta,gıdecegın,yon,,kac,m,derınlık,ve,ne,cıkacagı,bıle,yazıyor,,haclar,ıse,gomu,ısaretlerıdır,,ne,cıkacagını,yazarım,amma,,bızde,kalsın,,..,,sadece,yonunu,verdım,,yannız,110ısaretın,sıfresı,handese,olarak,sabıttır,yonu,yolu,metresı,ne,,cıkacagı,,bu,sıstem,bızans,rum,sıstemıdır,,eskıya,ermenı,ucleme,pı,sayısı,vs,baska,ısaret,sıstemlerıne,uymaz,,,dıger,sıstemlerıde,bılmek,lazım,ısınkolaylassın,insaallah,anlatabılmısımdır,

Tork

Kullanıcı
bak,bu,sıstem,handese,lıon,,,sıstemıdır,,bu,sıstemı,bılen,ancak,papazlar,.ermenilerdır,,,busıstemi,arkeloklarda,bılemez,,,hıtıt,sıvreleme,bızanz,rumlarda,onlardan,almıs,,kendılerine,,mal,etmısler,ilk,once,ısaretı,yapıp,,ondan,sonra,gıdılecek,yonu,,malın,mezarın,derinlıgı,,ve,ne,cıkacagı,belırtır,,yanı,cubuga,ıhtıyacın,olmaz,ısaret,,kaybolsa,bıle,hedefe,kolayca,bulursun,,sız,hıc,bır,ermenınmakınayla,arazıde,gezdıgını,duydunmu,ben,duymadım,cunku,sıstemı,bılıyorlar,bende,kullanmam,,turkıyede,toplam,110ısaret,,ancak,14tanesı,altını,sımgeler,gerısı,,,yon,yol,tuzak,,mezargırıs,vs,anlatır,,,,14tanesı,cogunlukla,hayvan,fugur,ısaretlr,,meshur,kaplunbagalar,yılanlar,tavuklar,kurbaga,tımsah,baykus,bal,ik,akrep,yengec,koc,kartal,deve,,ecdera,,tavsan,vs,sımdı,kıtapta,gıdecegın,yon,,kac,m,derınlık,ve,ne,cıkacagı,bıle,yazıyor,,haclar,ıse,gomu,ısaretlerıdır,,ne,cıkacagını,yazarım,amma,,bızde,kalsın,,..,,sadece,yonunu,verdım,,yannız,110ısaretın,sıfresı,handese,olarak,sabıttır,yonu,yolu,metresı,ne,,cıkacagı,,bu,sıstem,bızans,rum,sıstemıdır,,eskıya,ermenı,ucleme,pı,sayısı,vs,baska,ısaret,sıstemlerıne,uymaz,,,dıger,sıstemlerıde,bılmek,lazım,ısınkolaylassın,insaallah,anlatabılmısımdır,
Usta bu bilgileri bulabilirmiyiz.tskler

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
elin adami işareti milimlik ölçüyor haçı sadece hristiyanlar kullanmamış mezar haçları farklı olur aslında put haç istavroz ayrı şeyler anlamları ölçüleri farklıdır ama hepside gömüyü der son noktadır ama o noktadan nereye gidipte malı bulacan buda handese tekniğine girer bazı işaretlerin yönü sabittir asla değişmez bazılarında yönü bulmak işi yarıyarıya bitirmek demektir diyelim bir balta bulduk şimdi herkes sapını ölç ağaç ara tünel sapkısmına git diyecek eline pusulayı al yönünü önce bul ağız kısmının gösterdiği yöne doğru ölçüsü sabittir

babahalit

Usta
Kullanıcı
valla,bu,bılgıler,piyasada,parayla,bulacagın,bılgıler,degıl,,unuversıtelerse,bıle,arkeloklar,bıle,bulamıyor,bılmıyor,,ancak,ermeni,,rum,papazlarda,var,,bu,bılgıler,ancak,onlarda,vermez,katıyen,,benımkı,tesaduf,dıyelım,elıme,gectı,,ancak,bu,sıtede,bır,arkadasa,verdım,bır,bolumu,,,belkı,bırgun,hepsını,acıklarım,,amma,,buldugum,zaman,dua,et,sabret

Üst Alt