Halka işareti Mezar olabilir mi ? | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Halka işareti Mezar olabilir mi ?

AhdeVefa

Kullanıcı
Kardeş ustaların söylediklerini incele araştır. Burada bana gore bir mahsen var. Tünelli bir mahsen.rampadan ana kayaya tünelle mahzene ulaşıyorsun. Benim işaret ettiğim noktayı yakından görmek isterim. Tünel başlangıcı ve mahzenin olduğu ana kaya bana göre isaret ettigim yer. O alanda bosluk ve yakından çekilmiş resimler ekle .yamaçtaki taşların oradan giriş ana kayanın altına
Tamam ustam ,en kısa zamanda oranın fotoğraf ve videolarını atarım. Değerli yorumların için teşekkür ederim

AhdeVefa

Kullanıcı
Halka kuyu yada kapalı oda der. Seninkinden kanal çıkmış. Bunun 3 anlamı vardır. Birincisi kapalı yere tünel ile girilir, ikincisi kanalın devamı odaya gider, üçüncü kanal yön ve mesafe verir. Öncelikle kanal yönünde şüpheli yer varmı bakılır. Varsa oraya bakılır. Şüpheli yer yok ise kanaldan su dökersen suyun düştüğü yer açılır. Diz yada bel boyunda farklılıklar aranır.
Suyun düştüğü yere 2 metreye yakın işlem yapılmış. Herhangi bir farklılık yok. Kader ustamın da dediği gibi işaret ,kayanın bitiminde kesiliyor. Alan çevresi irili ufaklı dereler mevcut. Dere olan bir yere kuyu yapılır mı düşüncesi oluşuyor. İşaretten dereye iniş kısmında irili ufaklı kayalar mevcut lakin hiç birisi de sabit kaya değil. Yorumlarınız dahilinde detaylı inceleme yapılması gereken bir yer. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

atmaca

Kullanıcı
ilk resim kullanım amaçlı. üzüm ezme gibi.şarap mahzeni olabilir orada .işaretler tuhaf

Reedmann

Vip Üye
Ön tarafını çekeydin bir kayanın altına doğru nasıl Bir şekil alıyor Benzerine denk geldim Sonuçlanmadı Kayanın altına girmemiz gerekti Baktım kaya tek blok Dedim bu kaya gelirse Beller bizi

AhdeVefa

Kullanıcı
Ön tarafını çekeydin bir kayanın altına doğru nasıl Bir şekil alıyor Benzerine denk geldim Sonuçlanmadı Kayanın altına girmemiz gerekti Baktım kaya tek blok Dedim bu kaya gelirse Beller bizi
Merhaba ustam,
Kayanın alt kısmına doğru ovalleşerek gidiyor.Traşlanmış gibi.Ustalarım kayanın altında olmayacağını söyledikleri için yarıda bıraktık.

Ekli dosyalar

• kaya.jpg
    kaya.jpg
    541.8 KB · Görüntüleme: 16

AhdeVefa

Kullanıcı
Kardeş ustaların söylediklerini incele araştır. Burada bana gore bir mahsen var. Tünelli bir mahsen.rampadan ana kayaya tünelle mahzene ulaşıyorsun. Benim işaret ettiğim noktayı yakından görmek isterim. Tünel başlangıcı ve mahzenin olduğu ana kaya bana göre isaret ettigim yer. O alanda bosluk ve yakından çekilmiş resimler ekle .yamaçtaki taşların oradan giriş ana kayanın altına
Merhaba Ustam,

Bahsettiğin yere uzun uğraşlar sonucu çıktım.Ancak zirve aşırı bulut/sis kapladığından dolayı fazla foto alamadım.Gözlemlediğim kadarı ile insan eli değmiş diyebiliriz.Bulut/sis bir kenera dursun,bize eşlik eden çoban arkadaş,oraya çıktıktan sonra ,ya korktu,ya da bizim görmediğimiz bir şeyi gördü.Bir sigara dahi içemeden hadi hadi ,benim hayvanlarımın yemi yok,hayvanlarıma yem alacağım diye tutturdu inmek zorunda kaldık.Kanter içinde kaldık,aşırı yorgunluğun üzerine sinir stres eklendi,çubuk tutma şansımda olmadı,tünel olabilecek bi kaç yer gözlemledim bir de mağara gibi kayanın altı oyuk şekilde .Çekebildiğim fotoları ekledim ama bunlardan da birşey çıkmaz .O kadar zirveyi çıktık, bir şey bulamamaktan değil de bir şey yapmadan indik ya yanarım da ona yanarım.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    576.7 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 14
  • 3.jpg
    3.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 17
  • 4.jpg
    4.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 17
  • 5.jpg
    5.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 15
  • 6.jpg
    6.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 13
  • 7.jpg
    7.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 14
  • adamcık.jpg
    adamcık.jpg
    1,016.7 KB · Görüntüleme: 11
  • zirve.jpg
    zirve.jpg
    941.4 KB · Görüntüleme: 14

TRUVA

Admin
Kardeş tahmin ettiğim gibi giriş dediğim yerin bir ucundan yakalamış gibisiniz. Bu işaret ettiğim nokta daha önce giriş dediğim alan ise ve bu noktadan çizgi ok yönünde tünel koridor boşluğu alırsan işlem tamam demektir. Daha önce ana kaya üzerinde daire içine aldığım yeri çekmiş olsaydın olay biraz daha netlesirdi. Çevre emareleri gördüğüm kadarı ile hedefin bu alanda olduğunu teyit eder gibi .korkak olmayan bir adamla gidip işi detaylıca inceleyip sonuca ulaşmalısın. Hedefin bu alan

Ekli dosyalar

• 20230509_215624.jpg
    20230509_215624.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 12
  • 20230509_215518.jpg
    20230509_215518.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 11
  • 20230509_220307.jpg
    20230509_220307.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 10

AhdeVefa

Kullanıcı
Kardeş tahmin ettiğim gibi giriş dediğim yerin bir ucundan yakalamış gibisiniz. Bu işaret ettiğim nokta daha önce giriş dediğim alan ise ve bu noktadan çizgi ok yönünde tünel koridor boşluğu alırsan işlem tamam demektir. Daha önce ana kaya üzerinde daire içine aldığım yeri çekmiş olsaydın olay biraz daha netlesirdi. Çevre emareleri gördüğüm kadarı ile hedefin bu alanda olduğunu teyit eder gibi .korkak olmayan bir adamla gidip işi detaylıca inceleyip sonuca ulaşmalısın. Hedefin bu alan
Evet ustam, ilk işaretlediğin alan burası. Dediğim gibi bir yandan sis, bir yandan hadi iniyoruz baskısı.Tam ineceğimiz sırada acele çektim bunları da. Nasip olursa tekrar gittiğimde detaylı inceleme yaparım inşallah saoğlasın.

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Evet ustam, ilk işaretlediğin alan burası. Dediğim gibi bir yandan sis, bir yandan hadi iniyoruz baskısı.Tam ineceğimiz sırada acele çektim bunları da. Nasip olursa tekrar gittiğimde detaylı inceleme yaparım inşallah saoğlasın.
Coban senin gormedigin bir emareyi gormus senin gormeni istememis olabilir.
Ihtimal dahilindedir.
Isaret bilmeyen coban.kalmadi memlekette hepsi tecrube sahibi oldu.
Telefonlarinda onlarca isaret olur.

Genelde bir tanesini gosterirler.
Ikna edici aciklama alirsa birkac adet daha gosterirler. En kiymetli olarak degerlendirdiklerini hic gostermezler.

Coban deyip gecmeyelim 🤩
Hepsine selam olsun.

Üst Alt