Halkalar

ersan

Vip Üye
ali ustam benim cubuklarlan calictim bir urnek .
isaretinden uzak deyildim kaya mezar odamn.

ali ustam bu bir sonuca ulasilmis bir yer ama bu toparlak kabartma isaret aynen seninki gibi
bu halkali tas tam azinda giris yerin tipa gibi kulanilmistir bilesinki.

bu isaret etim yerde tunel girisi olmali bu kanali tasin altina doru.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
farklı görüşler sizler için bir zenginlik,doğru neticeye götürebilecek etkenlerdir. her görüşü özümleyelimki,belki ,aradığımızın cevabı onun içinde yada ,o yorumlardan,işin özüne inebilecek fikirler alırız.
düşününüzki,bir girişi kapatmak için ,bu kayalar kesilmiş kullanılmamışta olabilir. kesin öyledir demiyorum ama ihtimaldir.
bu yazdıklarım da buranın bir sırrının olmadığı anlamına gelmez.

ilk resimdeki kanallar 2. resimdeki kayanın komple traşlanmışlığı ,zaten gizemini çok açık veriyor.
bulgulardaki yönlerde çok açık. geçmişte çalışma yapıldığı ve resmi olup olmadığını bilmediğimiz için de çizmiyorum.
tavsiyem,boşluk tespiti ile konuya tama anlamıyla vakıf olmanızdır. sağlıcakla.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
halkaların bir yerde çözülmüş haline rast geldim 21 adım kadar güney tarafında 3 adet kayaya oyulmuş saklama kaplarına rast geldim belgelerde halkalardan bahseden yerler çok tur 3 adım önlerinde odalar olduğundan bahseder

ali_77

Kullanıcı
ali ustam benim cubuklarlan calictim bir urnek .
isaretinden uzak deyildim kaya mezar odamn.

ali ustam bu bir sonuca ulasilmis bir yer ama bu toparlak kabartma isaret aynen seninki gibi
bu halkali tas tam azinda giris yerin tipa gibi kulanilmistir bilesinki.

ali_77

Kullanıcı
ersan ustam emeklerine sağlık.fakat 4 halka var senikinde ise bir ben hangisinden başlasam doğru olur

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Gezmedimde daha önce rasladığım bir konuydu. Ortak görüşe göre mahzen bulgusu. Guney tarafından uzakta olmaz girişi olacak. Halka sembolü aynı zamanda tuzak habercisidir diye ortak bir görüş de vardır.
Kolay gelsin

Üst Alt