Hamile Kadın Resmi | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Hamile Kadın Resmi

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
işin doğrusunu bildiğim kadarıyla yazayımda belki işimize yarar bir manastır yapılırken hamile bir kadın da bu çalışmaya katılır sonunda rahatsızlanıp ölür onun adına bu manastıra adı verilir manastırın ve çevresinin mallarıda bu muhite gömülür çok değerli malı vardır adı gebe kilisedir bizim millete yıllardır hamile kadın diye burayı aratıyorlar bizimkilerde bu şekilde resim arayıp duruyorlar

SEVALİ

Kullanıcı
işin doğrusunu bildiğim kadarıyla yazayımda belki işimize yarar bir manastır yapılırken hamile bir kadın da bu çalışmaya katılır sonunda rahatsızlanıp ölür onun adına bu manastıra adı verilir manastırın ve çevresinin mallarıda bu muhite gömülür çok değerli malı vardır adı gebe kilisedir bizim millete yıllardır hamile kadın diye burayı aratıyorlar bizimkilerde bu şekilde resim arayıp duruyorlar

Karadeniz bölgesinde ise..

Gebe Kilisesi (Espiye)

Giresun Espiye ilçesi, Çağlayan Köyü’nde bulunan Gebe Kilisesi’nin ne zaman yapıldığı konusunda yeterli bilgi bulunmamaktadır. Pontus Rum İmparatorluğu zamanında yapıldığı sanılmaktadır. Günümüze son derece harap ve yıkıntı halinde gelmiş olmasından ötürü mimari yapısı ile ilgili bilgi edinilememektedir.

Kalıntılarına dayanılarak moloz taştan duvarları, kesme taştan da zemin duvarları olduğu anlaşılmaktadır.

SEVALİ

Kullanıcı
evet doğrudur burası benim memlekette bura hakkındaki belgeler çok zengin bir tarih ve yüklü malları olan bir yerdir

Memleketiniz olduğunu biliyorum özellikle paylaştım..

Konuyu baltalamak gibi bir niyetimin olmadığının bilinmesini isterim..
Çalkaya ustam bir kaplumbağa ve gölü adlı konuya bir bakmak istersiniz belki..

Üst Alt