hiyeroglif | Define işaretleri ve anlamları

hiyeroglif

arkeoanadolu

Kullanıcı
Değerli arkadaşlar. Bir üniversitenin arkeoloji bölümündeyim. hiyeroglif arıyorum. belki gördünüz, belki hakkında konuşulduğunu işittiniz. Yardımcı olursanız sevinirim. Aradığımız şey tam olarak şuna benziyor: hiyeroglif.jpg

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bir takım değişik türlerine denk geldim ama buna hiç denk geldiğimi hatırlamıyorum. Zaten ülkemizde genelde urfa diyarbakır van bölgesinde çıkıyor. Belki o tarafta gören olmuş olabilir. Bir tür tez mi yoksa ders konusu mu?

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör

arkeoanadolu

Kullanıcı
Batı anadolu'da yaşayan Luvilerin yazısı bu. Troya'yı, Bergama'yı, Efes'i kuranlar bunlar. Jandarma veya polis tarafından yakalanmış bile olsa olur. Gider alırız. Türkiye'deki arkeolojik buluntuların önemli bir bölümünü defineciler çıkarıyor. Bu arkadaşlar yakalandığında ellerindeki buluntular. mühürlü çuvallara konup müzenin bodrumuna atılıyor. Çoğunun envanterini çıkaracak kadro yok.
Gören, duyan, bilen varsa memnun olacağız.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Batı anadolu'da yaşayan Luvilerin yazısı bu. Troya'yı, Bergama'yı, Efes'i kuranlar bunlar. Jandarma veya polis tarafından yakalanmış bile olsa olur. Gider alırız. Türkiye'deki arkeolojik buluntuların önemli bir bölümünü defineciler çıkarıyor. Bu arkadaşlar yakalandığında ellerindeki buluntular. mühürlü çuvallara konup müzenin bodrumuna atılıyor. Çoğunun envanterini çıkaracak kadro yok.
Gören, duyan, bilen varsa memnun olacağız.
1- Sitemizin kırmızı çizgisi yasal kazı yapmaktır
2- Arkeolojik tüm buluntu (alıntı, çalıntı) sitemiz dışında işler.
3- Bir çok müzede mühürlü çuvala baktım ama içlerindekiler hep dış ülkelere kaçırılacak türden şeyler ve çok azı halka sunuluyor.
4- Biz görüldüğü üzere bir tür bilgilendirme platformuyuz. Kim ne bulur bulmuştur bilemeyiz. Zaten söylenmez de.
5- Definecilere değer verildiği gün bütün ülke kazanmış olacaktır.

Beraber ortak çalışma yürüttüğümüz bir arkeolog ile bazı değerli objeleri tutanak ile teslim ettik. Mesela ben 7 yıldır diyarbakıra adanaya gitmeme rağmen o objelere hala denk gelemedim.
Demem o ki bi defineci birşey buluyorsa hakkı verilsin dışlanıp cezalandırılmasın ki oda seve seve bazı şeylere dışa değil içe teslim etsin veya satsın.
2021 Ağustos ayında gelseydiniz size güzel bir obje hediye edebilirdim. Ama öğrenci dışında hiç bir arkeoloğa sıcak bakmıyorum. 🙂👍

arkeoanadolu

Kullanıcı
Hoş geldin gardaşım iyi forumlar dilerim sorması ayıp değise arkeolog musun ne amaçla ararsın
Evet arkeoloğum. Arama sebebim biraz uzun. Eberhart Zanger adında dünyaca ünlü bir Alman arkeolog var. Onun söylediğini söylüyorum. Batı Anadolu tarihi yanlış yazıldı, İngilizler bütün herşeyi Yunanlılara yazdı. Ama Yunanlılar Anadolu'da değildi. Anadolu'nun kendine özgü uygarlığının tarihini yazmak gerek ama bilimsel delil lazım.

arkeoanadolu

Kullanıcı
Yunanistan'da İtalya'da, İspanya'da Suriye'de, Mısır'da yasal olan her şey neden Türkiye'de yasak arkadaşlar? Kim neden yasakladı? Kim kimden neyi yasaklıyor?
Neden Osmanlının son beş padişahından önceki dönemlere ait hiçbir şeye sahip olamıyorsunuz? Bu millet mağara kovuğundan mı çıktı?

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Evet arkeoloğum. Arama sebebim biraz uzun. Eberhart Zanger adında dünyaca ünlü bir Alman arkeolog var. Onun söylediğini söylüyorum. Batı Anadolu tarihi yanlış yazıldı, İngilizler bütün herşeyi Yunanlılara yazdı. Ama Yunanlılar Anadolu'da değildi. Anadolu'nun kendine özgü uygarlığının tarihini yazmak gerek ama bilimsel delil lazım.
Gardaşım onlar benden senden daha iyi bilir hepsi onların ellinde geri birşey kaldıysa oda onların zamanında aforoz ettikleri nin ellinde

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Evet bunu biliyorum. Anadoluda olup biten yaşanan tüm kahramanlıkların , tüm tıbbi buluşların, tüm icatların kaynağına yunanlılar dayandırıldı. Ve dediğiniz gibi yunan o zamanlar orada dahi yoktu. Bana dediğiniz şey henüz denk gelmedi ama denk gelirse gerçekliğinize bakarak emin olarak veririm.