hiyeroglif | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

hiyeroglif

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Yunanistan'da İtalya'da, İspanya'da Suriye'de, Mısır'da yasal olan her şey neden Türkiye'de yasak arkadaşlar? Kim neden yasakladı? Kim kimden neyi yasaklıyor?
Neden Osmanlının son beş padişahından önceki dönemlere ait hiçbir şeye sahip olamıyorsunuz? Bu millet mağara kovuğundan mı çıktı?
Bizim ulkemizde bir vakif var ismi lazim degil durmadan gunceleniyor altindada not yaziyor sizin bolgenizde kültür varliklari varsa bize ulasin diye burayi ve tum sitelerde adamlari var yeri ogrenince o bolge sit alani oluyor aninda

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Bizim ulkemizde bir vakif var ismi lazim degil durmadan gunceleniyor altindada not yaziyor sizin bolgenizde kültür varliklari varsa bize ulasin diye burayi ve tum sitelerde adamlari var yeri ogrenince o bolge sit alani oluyor aninda
Bizler aslinda dag tepe dere vadi fotoğraf lari yuklerken cok dikkatli olmak zorundayiz yadak Kelime bizim gonlu guzel insanimizda truzime kaxandiriyor sanıyor ama gel gorki adamlarin her yerde eli kolu var her yere rahatca girip cikiyorlar basil oluyorsa

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Yunanistan'da İtalya'da, İspanya'da Suriye'de, Mısır'da yasal olan her şey neden Türkiye'de yasak arkadaşlar? Kim neden yasakladı? Kim kimden neyi yasaklıyor?
Neden Osmanlının son beş padişahından önceki dönemlere ait hiçbir şeye sahip olamıyorsunuz? Bu millet mağara kovuğundan mı çıktı?
Biz de onu dile getiriyoruz. İsrailin siyonizm yürütücüleri tarafından amerika ve ingilterenin yaptığı baskılar ile eklenen bir kanundan ötürü ilerleyemiyor kimse. Ve kanunda her yıl katı halde güncelleniyor. Bakın bundan 2 yıl önceydi sanırım belkide iki yılı dolmadı bile bana bir yahudi iranlı bir ermeni ile beraber gelip bir çeşit lahit istediler. Maksadsız işlem olmaz diyerek maksada dayandım. Adam açık şekilde lahidin ingilterede multi milyoner ama ismi basında bilinmeyen birinin şatosundaki banyosuna küvet olarak konacakmış. Tabi reddettim almadım da işlerini. Demem şu ki bir lahit bizim ülkemizde müzenin dışında yağmur altında kalıp para etmez iken başkalarının ğlkesinde milyon dolar edip kişiyi egosuna satanıda zenginliğe taşıyor. Hal böyle olunca millet illegale gidiyor. Ülkenin kalkınması için defineciliğe ciddi anlamda önem verilmeli. Kıt bilgimizle bir arkeolojinin ulaşamadıklarına rahatça ulaşabiliyoruz.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Aradığınız şeyin tam noktasını bilmesem de nerde olduğunu neredeyse çok çok iyi biliyorum. Ona da ne sizin izniniz nede gücünüz yetmez. Bu bazı hatıratların açılmasının ardından kaosun atlatılıp yeni tarihe geçileceği zaman anca olur. Sonuçta devasa bir kuruluşu kaldırmanız gerekecek kii buda ülkenin omurgası noktasıdır.

Kader25

Admin
1991 den beri cok gezdim.
Elbette bu yerlerin toplami mevcut sinirlarimizin %1'i bile etmez.
Gezdigim yerlerde bahse konu ornekten malesef hiç goremedim.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
1991 den beri cok gezdim.
Elbette bu yerlerin toplami mevcut sinirlarimizin %1'i bile etmez.
Gezdigim yerlerde bahse konu ornekten malesef hiç goremedim.
Ustam aslında bazı yerlerde sözel olarak denk geliyoruz bazıları çalışmalarda yapıyor ama bir şekilde üstü örtülüyordu. Derinde birşey olmasa örtülmezdi. Ben her zaman karşı koyulana daha çok yürümüşümdür. Çünkü haklısın yap dedikleri herşey boş çıktı yapma gereksizdir dedikleride hep dolu çıktı. Eberhard Zangger’i bizzat yakından görme konuşma şansımda oldu yıllar önce. Adamın hem felsefesi hem amacı hem bu tür konudaki inancı hedefi çok farklı. Lidya Sardesin bir çalışmasında da bulunmuştu o dönem denk geldim. Aslında sardes şuan onun sayesinde bu kadar genişledi desek yeridir. Prim ise başkalarına kaldı. Tez başksının ama fikir onun 🤷‍♂️

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Değerli arkadaşlar. Bir üniversitenin arkeoloji bölümündeyim. hiyeroglif arıyorum. belki gördünüz, belki hakkında konuşulduğunu işittiniz. Yardımcı olursanız sevinirim. Aradığımız şey tam olarak şuna benziyor: Ekli dosyayı görüntüle 16633

mekana hoş geldiniz.

umarım aradığınızı bulur hem ülkeye hem de arkeolojiye faydalı bilgiler olur. ben şahsen değişik duygular içindeyim, anlattığınız durumlar heyecan verici. aradığınızı bulduktan sonra araştırmalarınızı bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz.