Ibn Arabî’ye Her Namazdan Sonra Lanet…! | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ibn Arabî’ye Her Namazdan Sonra Lanet…!

Eskap

Kullanıcı
Akil ve mantik elbette tek basina bilgi kaynagi degildir..ancak vahye dayali bir akil dogru bilgi kaynagidir....Soylediklerim yanlis anlasil
Asin...islam alimlerine soz soylemek haddimiz degil..konu farkli yerlere gidiyor...Bize bir donem dinimizi uydurulmus kissa ve hikayelerden ögrettiler, yozlastirdilar etkisiz pasif bir musluman profili olusturmak istediler. Bidatler ve hurafeler bukanalla icimize girdi..benim acizane dikkat cekmek istedigim buydu....Alim insanlar kissa ve hikayelerle degil fiili mucadelesiyle bedel odeyenlerdir.. Allah c.c ve hazreti peygamberin ulasilmaz bir mertebe oldunu dusunenler ( bazi seyhler ve muritleri) sadece Allaha evliyalarin ulasabilecegini sradan birinin bunu yapamayacagini anlattlar..Oysa Allah c.c kuluna sah damarindan daha yakindir..ayetini gormezden geldiler...konu burda yazamayacak kadar uzun..bu donemde en guzeli kuran ve sunnete sarilmaktir.. İnsandan akil ve mantigi aldiginda koyun olur..!!! selam ve dua ile

cesycex

Kullanıcı
Ben henüz kitaplarını okumadim.lakin okuyanların çoğu islama aykırı ve kitabimiza muhalif düşüncelerde olduğunu söylediler İbni arabnin.hatta bazı din tarihi kitaplarında yahudilerin İslami bozmak için kasten müslümanlar arasına soktuklarini okumuştum.

Eskap

Kullanıcı
Kismende olsa bu mealde soyledim.....ama benim yazimida tam okumamissin.. :). :).