Ilginç Kayalar Kaplumbağa Olabilirmi | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ilginç Kayalar Kaplumbağa Olabilirmi

DERMANBEY

Kullanıcı
ustalarım bunlarda benim arazide tesbit ettiklerim her hangi bir çalışma yapılmadı bu tür yerlerde kasa lar olurmu

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
derman bey kardeşim,bunlar bir önceki yerden çok daha değerli mezar odalarını barındırıyor.
LACİVERT hocamızın işaret ettiği ve diğerleri. her biri detaylı resimlerle ayrı konu oluşturulacak değerde. elbette bu resimlerden hepsinin başlangıç noktaları görülemiyor ama hepsi bir birinden bağımsız.
önce boşluk sistemiyle girişlerinden odalarına kadar,sonra da maden tespiti ile de barındırdıkları gizemleri tespit etmek gerekir. mutlaka yüksek değerde olanlar çıkacaktır. işçiliklerine gelirsek, hayli zorlu yerler olduğunu söyleyebilirim. sağlıcakla.

DERMANBEY

Kullanıcı
derman bey kardeşim,bunlar bir önceki yerden çok daha değerli mezar odalarını barındırıyor.
LACİVERT hocamızın işaret ettiği ve diğerleri. her biri detaylı resimlerle ayrı konu oluşturulacak değerde. elbette bu resimlerden hepsinin başlangıç noktaları görülemiyor ama hepsi bir birinden bağımsız.
önce boşluk sistemiyle girişlerinden odalarına kadar,sonra da maden tespiti ile de barındırdıkları gizemleri tespit etmek gerekir. mutlaka yüksek değerde olanlar çıkacaktır. işçiliklerine gelirsek, hayli zorlu yerler olduğunu söyleyebilirim. sağlıcakla.

ikizceli ustam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.resim ler aynı bölgede ama farklı yerlerden çekilme daha tesbit ettiğm çok fazla yerler var ama benimkisi sadece merak ve tesbit etmekle kaldı şimdiye kadar.profesyonel bir çalışma olmadı anlıcan ustam inşallah kanunlara uygun şekilde bişeler yapmak isterim yada illaki buralardan belki devletin haberi varmıdır bilmiyorum ama haber verdiğim zaman bişeler olacağını bilsem yine gider söylerim.ustam bir söz vardır.Nasipse gelir hintten yemenden,nasip deyilse gider burnumun dibinden.benimkiside aynen böyle işte.

ikizceli

Kullanıcı
var ,ise de ALLAH hayırlı versin.
devlet ancak kaçak kazı yapıldığında şikayet olduğunda haberi olur. höyük ve tümülüslerin çoğunluğu kayıtlıdır. ülkemizde ,o kadar çok mezar odası varki,bunun bilinmesi mümkün değil.
yalnız sahipleri tarafından ,hepside haritalanmış,kendi, dini ve askeri idarecilerine birer nusha verilmiştir. o nedenle hangi inaç ve milletten ise ,onların bu günkü varislerinin bir kısmınca biliniyor. onlara ülkede hiç bir bilinmeyen yok.çok eski dönemler bunların dışındadır. bilhassa son dönem bulguları mutlaka böyledir.
kasa dediğin konuya değinmemişiz: çok az ihtimal. yalnız mezar oda çevrelerinde hep kayada kasa değilde, bu tür oymaların olduğu yerlerde

bazı resimlerde görünüyor ,bunu sadece örnek amaçlı çizdim.
burada giriş görünmüyor,biraz daha açığından olacak. bu çizdiğim göz benzeri oymaların bakış istikametinde,kayada kasa değilde,zemine ,fazla derin olmayan kapatma yerler çıkabilir. bu tür yerlerde bu tarz işaretler görüldüğünde zeminin unutulmaması gerekir.A noktasında giriş , b noktasında ise güzel gerçek bir kasa olabileceği ihtimalini göz ardı etmemek gerekir. sağlıcakla.

DERMANBEY

Kullanıcı
var ,ise de ALLAH hayırlı versin.
devlet ancak kaçak kazı yapıldığında şikayet olduğunda haberi olur. höyük ve tümülüslerin çoğunluğu kayıtlıdır. ülkemizde ,o kadar çok mezar odası varki,bunun bilinmesi mümkün değil.
yalnız sahipleri tarafından ,hepside haritalanmış,kendi, dini ve askeri idarecilerine birer nusha verilmiştir. o nedenle hangi inaç ve milletten ise ,onların bu günkü varislerinin bir kısmınca biliniyor. onlara ülkede hiç bir bilinmeyen yok.çok eski dönemler bunların dışındadır. bilhassa son dönem bulguları mutlaka böyledir.
kasa dediğin konuya değinmemişiz: çok az ihtimal. yalnız mezar oda çevrelerinde hep kayada kasa değilde, bu tür oymaların olduğu yerlerde

bazı resimlerde görünüyor ,bunu sadece örnek amaçlı çizdim.
burada giriş görünmüyor,biraz daha açığından olacak. bu çizdiğim göz benzeri oymaların bakış istikametinde,kayada kasa değilde,zemine ,fazla derin olmayan kapatma yerler çıkabilir. bu tür yerlerde bu tarz işaretler görüldüğünde zeminin unutulmaması gerekir.A noktasında giriş , b noktasında ise güzel gerçek bir kasa olabileceği ihtimalini göz ardı etmemek gerekir. sağlıcakla.

ustam benimde sizlerden öğrendiğim kadarıyla giriş olduğunu tahmin ettiğim yer sizinkiyle aynı.

ikizceli

Kullanıcı
derman bey kardeşim,ben o çizimi anlatmaya çalıştığım zeminde malzeme yerlerinin iyi anlaşılmasını ,ve nasıl bir yerde ,neye göre ne hesabıyla gidilebileceğini izah etmek için örnek vermiştim.
buranın veya paylaştığın yerlerde bir tasarrufunuz olacaksa,daha açıklarından çekimle girişlerin kesinleştirilmesi gerekir. bir yanlış anlamaya mahal vermek istemem. anladığını umuyorum.

Üst Alt