İlginç Taş | Define işaretleri ve anlamları

İlginç Taş

naftabar

Kullanıcı
Ustalarım arkadaşım e-postayla bana göndermiş olduğu resimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Malesef tek resim. Açıklaması şu şekilde; köyün üst tarafında hayvanlar gelip geçerken toprağın aşınması sonucu bu taş açığa çıkmış. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gittiğimde nelere dikkat etmemi önerirsiniz. Tüm forumdaki arkadaşlara ve ustalara saygılar.

HAWİT

<font face="tahoma" size="2" color="black"><b>Kend
Yasaklı
Cevap: İlginç Taş

arkadaşım bu işaret mezarlık alanlarda kullanılan sunak oymasıdır bu işaretin çevresinde aşağıda derede ve yukarı tepede kaya mezarları mevcut

naftabar

Kullanıcı

Ustam ilginizden ve yorumunuzdan dolayı çok teşekkür ederim.:cool:

naftabar

Kullanıcı

Hutame ustam, bozkurt ustam, metin ustam, truva ustam, kotyara ustam, korkut ustam ve adı yazamadığım değerli ustalarım bir yorum yapın lütfen. Şimdiden teşekkürler hepinize.

TRUVA

Admin

Bu işaretli taşın yanında oturak gibi bir şey varmı? yandaki kanal yöynünde ne var? kanla yönünde karşıda tepe varmı? varsa tepede ne var? yine kanal yönünde mağara yada in varmı? iki derenin birleştiği bir yer mevcutmu?

naftabar

Kullanıcı

Bu işaretli taşın yanında oturak gibi bir şey varmı? yandaki kanal yöynünde ne var? kanla yönünde karşıda tepe varmı? varsa tepede ne var? yine kanal yönünde mağara yada in varmı? iki derenin birleştiği bir yer mevcutmu?
Sevgili ustam gittiğimde fotoğraflayıp, vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda araştırma yapıp sizlerle paylaşacağım. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Sevgilerimle...:cool:

naftabar

Kullanıcı

Değerli ustalarım yorumlarınızı bekliyorum.

aydin-28

Kullanıcı

işaretledigim yönde ne var bu yöndede araştırma yap varsa fotolarını yükle.saygılar

naftabar

Kullanıcı

işaretledigim yönde ne var bu yöndede araştırma yap varsa fotolarını yükle.saygılar
Ustam sizide oruç tutmuş heralde:D Değerli ustam bu resim benim konuma örnek olsun diye sevgili ustamız patriot tunavy2 ustam örnek olsun diye eklemiş üstünede kocaman kırmızı olarak adını yazmış. Değerli ustam size zahmet benim resim ilk başta olan, size zahmet tekrar bakarsanız memnun olurum. Şakayı seviyorum hakkınızı helal edin. Vakit ayırdığınız için teşekkürler.:cool:

BatıBeyi

Yasaklı
Yasaklı

şimdi naftar kardeşim şunu sana böyle açıklıyım bazen öyle işaretler olurki insan aklı durur adeta bir defineeci şöyle düşünmei
ateş olmayan yerde duman cıkmaz misali
işaret vara eşittir mezar mezar var ise eşittir define misal diyelim bulmuş olduğun işaRET OLMaya bilir İHTİMALİ VAR ama yapcağın şey çevreyi incelemek başka iaşret varmı yokmu buna dikat etmelisn es geçme yane işaret hiç bir zamn tek olmaz yoksada toprak altında gözükmeyen deolur bunun için kesin yorum yapmak insana yakışmaz sen çevreyi elem kulem et başka iaşret bulursun muhakak saygılar