İnsanlık tarihi için çok büyük bir iddia | Sayfa 13 | Define işaretleri ve anlamları

İnsanlık tarihi için çok büyük bir iddia

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Sivayı bir süreliğine tarihin derinliklerine gönderdik. Korkma nickinden sonra bir kaç kez üyelik almak istediler engellendi. En son yazdıkları yönetimle ilgili yazının altına yazıp helalleşelim diye yazmış. Maalesef aynı yazının altına yazmış o yüzden engellendi yine.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Paylaşmamak en doğrusudur bazen. Bu sebeple cenk edecek olduklarımı aldıkları eğitimden tanıma fırsatım oluyor. Birşeyler söylemek isterdim ama sıvayı gördükten sonra bir daha uzun yazmamaya karar verdim 😂
Sevgili ustam Kader ustamın resmindeki yüzleri bulamamışsın daha Siva diyorsun :)

bornovalı

USTA
Super Moderatör
Selamun Aleyküm
Herkese merhaba
Konuyu bizim ve bizim gibiler nasıl inceler acaba? Bir bakalım;

İddia : Nuh (as) gemisi, karısı, çocukları ve mezarlarının bulunması
İddia sahibi Ünvanı: Prof. Dr.
Uzmanlığı : FELSEFE
Dayanılan Kaynak : Samsat Belören kayıtları
Yayınlandığı Yer: şahsi sitesi ve yerel bir Basın yayın organı
Yazının içeriği: Nakli ilimlerde geçen Nuh (as) ölümünden sonra karısı tarafından yaptırılan kaya mezarı ve kayaların üzerinde (çocukları dahil)resimlerinin mevcudiyeti.

Şimdi bunları tek tek inceleyelim;

İddia: Nakli ilimlerde geçen Nuh(as) un bunca araştırmaya rağmen bulunamayan gemisini ve mezarını bulduğunu iddia etmiş.(peh,peh)
Bu iddia sahibi ise; Prof.Dr. ünvanına sahipmiştir.
Ancak iddia sahibinin uzmanlığı ise; FEL-SE-FE imiş.

Konu; Tarihçilerin mi, Arkeologların mı, Nakli ilimde söz sahibi uzmanlarının alanına mı girer? Onu bilmem. Ama bildiğim bir şey varsa; o da felsefe ve felsefecinin konusu değildir.
(Dip not; Felsefe hangi alanları kapsar? =Etik- Ahlak. Estetik – Güzellik. Epistemoloji- Bilgi. Mantık- önermeler. Metafizik-Varlık.)

Var sayalım bu aklı evvel, konusunun dışında da çalışmalar yapmış. Mı? Bakalım;
Yayınlarını, yürüttüğü çalışmaları, makaleleri hatta uluslararası hakemli yayın organlarında yayınlanmış çalışmalarına baktık. Bütün yayınları felsefe üzerine. Büyük bir çoğunluğu ise; ilkokul ve ortaokul çağında ki çocuklar üzerinde felsefi çalışmalar.

Kısaca uzmanlığı dışında hiçbir konu üzerinde resmi olarak yayınlanmış bir yazısı yok. Eğer ki bu yazıyı resmi olarak yayınlatmaya kalkar ise; o yazıyı sadece tuvalet kâğıdı olarak kullanması önerilir. Israrcı olur ise de; “adamı asmadan kurutacaklarını” benim kadar o da çok iyi bilir.

Değerlendirelim ;

Bu yazının ilimsel ve bilimsel hiçbir değeri yoktur. Yazan kişinin Prof. Olması veya çoban olması arasında da bir fark yoktur.
Bu yazı sadece “fikir ve ifade özgürlüğü” çerçevesinde değerlendirilebilir.

Ancaaak;
Buradaki tehlike “kaynak göstermesi
Var sayalım ki bu aklı evvel, uzmanlığının dışında yaptığı çalışmalarda sağlam bir kaynak buldu.

Bakalım gerçek öyle mi?;
Kaynak: Samsat Belören kayıtları

Yaptığım ve bana yardımcı olanların yaptığı araştırmalarında böyle bir kaynağa “literatür” de rastlanmamıştır.

Resmi kayıtlarda olmadığına göre; bu ve bunun gibilerin başvurduğu yolları inceledik. Yanılmamışız. Kendi uydurduğu “sonu bence diye biten” bir yazı yazmış ve bu yazıyı kaynak olarak kullanmış.

Bu da ”fikir ve ifade özgürlüğü” kapsamına girer mi, etik mi? Bilmem. Buna yetkili kişiler karar verir.

Resmi olmayan diğer yazılarını da inceledik.

Ya hu adam cevhermiş de bizim haberimiz yokmuş. Sanat tarihçisi, eleştirmeni, yorumcusu hele hele semavi dinlerde otoriteymiş!!!!!!!!!
Nakli ilimlerde ki harmanlama ile yeni bir usul, yöntem geliştirmiş. Peh, peh. Nakli ilimlerle iştigal edenler bundan ders alsınlar. Yalnız yanlarından sopayı da eksik etmesinler. Belli mi olur, belki ihtiyaç duyarlar. (tabi ki mecazen)

Peki. Böyle bir unvana sahip birisi nasıl olurda kendini bu kadar küçük düşürebilir.

Biz de “fikir ve ifade özgürlüğümüzü” kullanalım ve bir iki tahminde bulunalım.
Bazı cemiyet, dernek, vakıf gibi kuruluşlara hizmet ediyor veya onlardan birisinde aktif görev alıyor.
Ya da, bunca sene ilimle uğraştım ama kimsenin beni taktığı yok. Kendimi bu yollarla gösterebilirim. Çünkü çok fazla tepki toplayacak. İyi veya kötü benim reklamımı yapacak.

“ Bakın. Ben de buradayım. Ben de çok şey biliyorum. Ben her dalda söz sahibiyim. Benden âlimi yok"
Kısaca; Ben. Ben. Ben.ben

Oradan birisi çıkar ve şöyle yapar; (bebe ağzıyla)

Beng. Beng. Beng. Dışın. Dışın. Dışın.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Her kulun imtihanı farklıdır, madem Ceng için donanımlı siniz, o halde
Allah Sivaları başınızdan eksik etmesin. 😂
Sivalar insan düşüncesinin ne kadar doğrudan sapabileceğini göstermesi bakımından gereklidir. Tedbir alınmasını, yanlış yollara sapılmasını engelleyen yol levhaları gibiler. Eğriyi görelim ki doğru yolda olduğumuzu anlayalım :)

balkaya34

Kullanıcı
Art niyet? Biz ne zamandan beri bir kafirin buluşunda iyi niyet arar olduk evvela bunun cevabını vermek lazım gelir. Herşey ünvanda olmuş olsa nice cahiller var dünyayı avucunda yönetiyor. Kusura bakın gerekirse ama ben bu konuda çok hassas olduğum gibi tartışmayada son derece müsait vede açığım. Söylediğim art görüş ise ben o görüşün arkasındayım. 🙃👍
Selam @Roni usdam ,Ben orda tartışma yaratacak bir yazı olsun diye yazmadım, Aslında biz Prf ünde bir açıklamasını görmedik, Bu.konuda tartışılacak bir durumda yok , Kaldıki bizim aradıklarımızın tamamına yakın bölümüde zaten Müslüman olmayanların sakladiklaridir ve bunları anlatan resimlerdir , Ordaki görüntüyü incelersek hep gayri müslüm olduğunu herkes anlar,
Ve bizim kullandigimiz arac gereçlerinde büyük cogunulugu Kafirin icadıdır, En kolay misal Şuan elindeki telefon ,Veya Kullandiginız bilgisayar , Mesela Elektrik , dahada çoğaltabiliriz, Yapilan bu icatları herkim yapmışsa, Bu muslumde olsa gayri müslümde olsa Ben Şahsım adıma , ALLAH RAZI OLSUN derim ,Onun din konusunda ecrini ALLAH verir ,Yani ALLAH isterse dağ başı deniz olur , Ayrıca benim yazımdada kimseyi üzecek ,Kiracak bir üslupta yok ,

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Selam @Roni usdam ,Ben orda tartışma yaratacak bir yazı olsun diye yazmadım, Aslında biz Prf ünde bir açıklamasını görmedik, Bu.konuda tartışılacak bir durumda yok , Kaldıki bizim aradıklarımızın tamamına yakın bölümüde zaten Müslüman olmayanların sakladiklaridir ve bunları anlatan resimlerdir , Ordaki görüntüyü incelersek hep gayri müslüm olduğunu herkes anlar,
Ve bizim kullandigimiz arac gereçlerinde büyük cogunulugu Kafirin icadıdır, En kolay misal Şuan elindeki telefon ,Veya Kullandiginız bilgisayar , Mesela Elektrik , dahada çoğaltabiliriz, Yapilan bu icatları herkim yapmışsa, Bu muslumde olsa gayri müslümde olsa Ben Şahsım adıma , ALLAH RAZI OLSUN derim ,Onun din konusunda ecrini ALLAH verir ,Yani ALLAH isterse dağ başı deniz olur , Ayrıca benim yazımdada kimseyi üzecek ,Kiracak bir üslupta yok ,
Yok ben tartışma olarak cevap vermedim zaten konuya olan tepkimi dile getirdim. Ayrıca o saydığınız icatlar hepsi müslümana ait. Tıpkı 2011 de abd nin suriyedeki ilim ve bilim adamlarını alıp değerlendirdiği gibi o dönemde de bizim mümin ilim ve bilim insanlarımızdan faydalandı. Bakma sen adının nokia ericson apple casper vs vs olduğuna. İlk endüstiri sanayisinin adımı atan müslümandır ve ilk buharlı döner makinası icat etmesi sebep olmuştur trenide makinayıda yapmaya. Örnek çoktur kaynak dardır, kaynak çok olsa inanan azdır yani inanç meselesi aslında herşeydir 🙂👍

priapostt

Kullanıcı
hiç bir şey yok fotolarda. yüz yok sizin beyniniz bu şekilde algılıyor. muhtemelen tunç çağı yerleşim yeri. mağaralar onu gösteriyor. mağaraların sonrasında eşkiyalar tarafından lullanılıp kullanılmadıgını bilemiyorum bölgeyi bilmem lazım. tarihi olarak insan topluluğu yerleşkesi olması yüksek ihtimal. örnek samsun tekkeköy mağaraları olabilir. saygılar