İşaret hakkında bilgisi olan | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

İşaret hakkında bilgisi olan

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Hocam bu ayak ucu baktığınız yeri kazmislar ama.kazilan yer 3 5 cm kadar yer

Eğer kazılan 3-5 cm ise yeri tertemizdir sen dediğim yere veya benim göremeyeceğimi gören ustaların dediği yere yönel.
Ama.sunuda belirtmek isterim site olarak kurucular olarak üyeleri olsun muhtesem bı site biz amatör olarak sizden çok şey öğreniyoruz yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim atılan resim olsun yorum olsun illa bir ustamız anında cevap veriyor ;);)

Ben hariç gerisi gerçek ustalar o yüzden beni araya katma. Zaten rüşvetimiz dua ile çay. Dua sizden çayda @TRUVA ustamdan oda 12 den sonra ocağı kapatıyor 😂😂

Latife bir yana ğcretimiz gerçekten duadan ibarettir. Ustalar arası bir anlaşmazlık söz konusu olamaz kullanıcı konularında. Size faidemiz olduysa veya oluyor ise ne mutlu bize. Biz yinede her zaman ki gibi hatırlatalım selametiniz açısından izinli kazılarda bulunmaya özen gösterin. İstenilen görsel ve cevaplarıda tez zamanda ustalara konu altında iletin ki akıbetiniz hayrolsun. Tüm site ve yönetim kadrosu adına bu ince görüşünüzden dolayı ALLAH razı olsun diyorum. Umarım bu şekil daim olur. Selametle 🤚

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ama.sunu da belirtmek isterim site olarak kurucular olarak üyeleri olsun muhtesem bı site biz amatör olarak sizden çok şey öğreniyoruz yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim atılan resim olsun yorum olsun illa bir ustamız anında cevap veriyor ;);)
Bu ince düşüncenize teşekkür ederiz. Sizlerin yolunun kısaldığını görmek bizleri de mutlu ediyor. Kimse doğuştan bu bilgilerle doğmuyor, zaman içerisinde sizlerde öğreniyorsunuz bizler de. Konu sahipleri konularına ne kadar çok ilgi gösterip ustaların istedikleri detayları ne kadar çabuk verirse sonuca ulaşmakta o kadar kolaylaşıyor. Güzel düşünceleriniz için tekrar teşekkürler.

Sagopazeya

Kullanıcı
Usatalar son bı sorum daha olacak bu dereden yukarı çıkarken sadece belli bir noktada yani o attığım isaretlerin orda sadece o bölgede ne aşağıda nede yukarida hiç biyerde bu attığım resimdeki gibi kelebekler var ama.sadece bu bölgede var

Ekli dosyalar

• IMG_20220716_230738.jpg
    IMG_20220716_230738.jpg
    105.7 KB · Görüntüleme: 8

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Usatalar son bı sorum daha olacak bu dereden yukarı çıkarken sadece belli bir noktada yani o attığım isaretlerin orda sadece o bölgede ne aşağıda nede yukarida hiç biyerde bu attığım resimdeki gibi kelebekler var ama.sadece bu bölgede var

Öncelikle bakış açınızı ve şüphenizi takdir ederim. Bu konuda söylediklerinizi define ile bağdaştırabilecek toplam 4 kişi var bunun üçü Türk değil ülkemiz dışında şahıslardır, diğeri de şimdilik benim. Çok araştırdım ama bitki ve canlıyı define konusu üzerinde ileri seviyeye taşıyan bir başka araştırmacıya varamadım. Şayet varsa da muhakkak tanımak iletişim kurmak isterim. Çok detay ve teyit ve de tespit isteyen bir konudur. Buna yıllarımı tüm beynimi verdim. Hafif çakılın olduğu noktada dibe doğru balçık çamur olmadıkça bu canlıyı görmen imkansız. Yoğun çamur alanı olan yerde mineral ve proteinin dışa yansımasıyla oluşan bitkilerin ve çiçeklerin ana gövdelerinden beslenen tür. Toplu gömü alanlarını gösterir ki tarihte yeri günümüzde dahi vardır. Toplu mezar tespitinde ilk bir İngiliz Yahudi bilim adamı tarafından Bosna'da yapılmıştır. Endonezya, Singapur, Tayland ülkelerinde de aynı sonuca varılmıştır. Bedenler toprağa karıştıkça toprağın verim kapasitesi hızla yükselir. Topraktaki mineral ve protein zenginliği lavinia'ların ( ölüm çiçekleri) fışkırmasına sebep olmuştur ki bu böylede görünmeye devam eder. Katliam olmuş ise yeminli ölü gömüsünde de olur . Bitki örtüsünde ki farklılık nedir sana göre? Sarmaşık? Yaban üzümü? Yaban ısırganı? Hangisine denk geldin?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sagopazeya

Kullanıcı
Öncelikle bakış açınızı ve şüphenizi takdir ederim. Bu konuda söylediklerinizi define ile bağdaştırabilecek toplam 4 kişi var bunun üçü türk değil ülkemiz dışıdında şahıslardır diğeride şimdilik benim. Çok araştırdım ama bitki ve canlıyı define konusu üzerinde ileri seviyeye taşıyan bir başka araştırmacıya varamadım. Şayet varsa da muhakkak tanımak iletişim kurmak isterim. Çok detay ve teğit vede tespit isteyen bir konudur. Buna yıllarımı tüm beynimi verdim. Hafif çakılın olduğu noktada dibe doğru balçık çamur olmadıkça bu canlıyı görmen imkansız. Yoğun çamur alanı olan yerde mineral ve proteiinin dışa yansımasıyla oluşan bitkilerin ve çiçeklerin ana gövdelerinden beslenen tür. Toplu gömü alanlarını gösterir ki tarihte yeri günümüzde dahi vardır. Toplu mezar tespitinde ilk bir ingiliz yahudi bilim adamı tarafından Bosnada yapılmıştır. Endonezya singapur tayland ülkelerinde de aynı sonuca varılmıştır. Bedenler toprağa karıştıkça toprağın verim kapasitesi hızla yükselir. Topraktaki minarel ve protein zenginliği lavinia'ların ( ölüm çiçekleri) fışkırmasına sebep olmuştur ki bu böylede görünmeye devam eder. Yeminli ölü gööüsünde de olur katliam olmuş ise. Bitki örtüsünde ki farklılık nedir sana göre? Sarmaşık? Yaban üzümü? Yaban ısırganı? Hangisine denk geldin?
Hocam genelde yaban üzümü ve ısırgan otu var di ama.genelde yaban üzümü vardı

KOMAGENE

Vip Üye
işaretiniz define işaretidir
yardımcı işaret ve yön veren işaret olmak zorunda
yardımcı yada yön veren işaret bulamazsanız tahrip edilmiş veya yok edilmişse
aradığınız yer işarete en yakın tepe, yığma toprak, yığma taş veya tümülüsdür
bu işarette bir miktar para işaretin olduğu taşın içi yada altında olabiliyor
son bir bilgi
ana malı derin yada zor yerdedir

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Hocam genelde yaban üzümü ve ısırgan otu var di ama.genelde yaban üzümü vardı
Size yüzdelik olarak %80-90 desem ileri gitmiş olmam. Bence arkeolojik çalışma yapın derim. Aksi halde karşınıza çıkan şeylerin hesabını veremeyip zor durumda kalabilirsiniz.

Sagopazeya

Kullanıcı
Yorumlarınız için teşekkür ederim biraz daha araştırma yapıp gerekli izinlerle arkeolojik çalışma başlatmayı dusunuyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sagopazeya

Kullanıcı
işaretiniz define işaretidir
yardımcı işaret ve yön veren işaret olmak zorunda
yardımcı yada yön veren işaret bulamazsanız tahrip edilmiş veya yok edilmişse
aradığınız yer işarete en yakın tepe, yığma toprak, yığma taş veya tümülüsdür
bu işarette bir miktar para işaretin olduğu taşın içi yada altında olabiliyor
son bir bilgi
ana malı derin yada zor yerdedir
Hocam Hagi işaret kalp olan isaretmi yoksa kaya uzerindeki çarpı isaretimi onu anlayamadim