Işaretli Taş Ve Ermenice Rakamlar | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Işaretli Taş Ve Ermenice Rakamlar

oguzseval.simsek

Kullanıcı
Hocam uydudan bu görüntüyü elde edebildim kuru dere nerededir bende bilmiyorum fakat akarsuyun kavis yaptığı üçgen alandan dikine gecen bir değirmen suyu olduğunu biliyorum bu su köprünün ağzında bitiyor değirmen kapanınca su yoluda kurumuş patikalar ise eski ipek yolu olabilirmiş?

labratuvary

Kullanıcı
şöyle izah edim. başlangıç nokdanı. bu dereyle kesişen patikamı var yoksa kuru deremi. bu bahsetdiğim 2 kesişme nokdasının arasında suyun zigzag yaptığı yer var yani önce sola sonra sağa dönüyor ve sonra düz gidiyor, ilk bulacağın yer orası sonrası yazdığım gibii devam et tek tek çıkcak karşına. bu suyun vıraj alıp düzlendiği nokdada az ilersinde 2 ci bir kesişme nokdası var. suyu arkana alınca sol tarfındaki o patikayı takip et . yukarı doğru patikanın bitdiği nokda mahsenin tam önüne gelmiş olcaksın çevresinde mezarları vardır. boşluk tespiti yap öneririm . bu mezarlardan bu mahsene geçiş vardır uçurum tarfındaki mezar tuzaksız olanıdır. sen gene de iyi etütü et ve fotorafla. tam nokdasını ustlarla beraber verlim, bahsetdiğim yerde 3 gen oyma bulacaksın. bu 1 diye işretlediğim yer.. bu yorum 1 nolu yer için geçerlidir.. 2 nolu yeri yazacam lakin kafan karşmasın diyee tarif etmiyorum...en kıymetlisi bu yer. 2 nolu yerde bunun kadar zengin değil.. ama onunda hatrı saylır bir yer dir bilmem anlatabildimmi:)
USTAM ÜÇGEN OYMA NE ŞEKİLDE TAŞAMI OYULMUŞ YOKSA ALANMI ÜÇGEN ANLAMADIM. PATİKANIN BİTTİĞİ YERDE UÇURUM YOKTUR.

@labratuvary usta
Mesajlarda büyük harf kullanmak forum kurallarına aykırıdır.
Göz rahatsızlığı olanlar bunu belirtmelidir.
Komana

Moderatör tarafında düzenlendi:

wolf_52

Kullanıcı
tepenin zirvesini temsil ediyor o zaman . taşın diyer tarfını göremediğim için:(

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

takdir edersinki,bu görüntüden yer belirlemek kolay değil. mavi çizdiğim alanın içinde olması gerekir. arazi meyilli ve üstü bir tepe halinde bitmiyormu. bu arazinin içinde orta kısımlara yakın ,üstü sığ,aşağıya indikçe biraz derinleşen bir kuru dere , yağmur suyunu taşıyan zayıf bir yatak, bir öz yokmu. günümüzde bozulmuş dahi olsa,dikkatli bakıldığında az çok belli olacaktır. bunu tespit edebilirsen, üst başladığı yerin az altından ,bu yatağın üzerinden ,yatay geçen bir yol olacak. bu yatağın sağı ve yolun altı birinci hedef.
2 si ise yolun istikameti, sağ bitim önü. birde bu yatağın başladığı noktanın tepeye çıkmadan üstü.
tespit edebilirsen bu kısımlarda dikkatini çeken bir yapı mutlaka görmelisin. önceliğin bu olmalı.
ilk çizimime dikkatli bak ve zihnine yerleştir.
biraz tecrübeli biri ,bunu kolayca oturtabilir. baktın ,burada ne bir yatak nede yol kesinlikle yok,ben öyle düşünmüyorum ama ,bir kurnazlık yapılmışta ana su baz alınmış kabul edelim, o zaman bakacağın yer sadece soyun düz akan iki çizdiğim ara. o zamanda üst çizginin altından su üzerinden ,karşıya geçen eski bir yol varmı öğren. eğer varsa, o yolun sağ önü ve ,derenin alt çizgiyle belirttiğim düz akar bitmeden sağ ,işaretlediğim kısımlar incelenmeli. eğer o kısımda üstte bir sırt halinde bitiyorsa. sağlıcakla.

oguzseval.simsek

Kullanıcı
Ustam solediginiz alan gittim alan taramanin boşluk moduyla uç tünel bu tünellere giren uç ağız buldu bu tüneller bir 3 metre sonra ayni yerde birleşti Müsaadenizle ağızlardaki tas yigmalarini gostereyim yorumlariniz nelerdir?uploadfromtaptalk1435124124751.jpguploadfromtaptalk1435124185422.jpguploadfromtaptalk1435124298048.jpg

oguzseval.simsek

Kullanıcı
Birde nacizane isaretler üzerinde yer ararken dere yatağında bulduğum başka bir işaret kıymetli yorumlarinizi bekliyorum