Kalbin Çözümü... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kalbin Çözümü...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
içersinde veya yanında bir tehlike işareti yok karanar usta.
sevgili walkman, kazma değil, görüntü alabilmek ,alanı temizlemek için bizde girebi derler .
çok arkadaşımız,yanlış olur düşüncesiyle yorum yazmadığı düşüncesindeyim. uzatmadan açıklamak sanırım doğru olacak.

asi ustamızın işaret ettiği, gibi kayanın hemen solu walkman kardeşimizin de hemen sağından,kendilerini böyle görüntüye rağmen yorumlarından tebrik ediyorum. olay yerinde olsa asi ustamızın kaçırması düşünülemez.
değerli arkadaşlar giriş 3 m. derinlikte. çok kısa bir metrenin biraz üzerinde bir başlangıçtan sonra ilk büyük odaya giriliyor.
kayaların görünen kısımlarının arkası düzlük.bu düzlük kısımda ,birinci odadan sonra ,70- 80 cm gibi bir ayrımdan sonra ,odanın orta kısmından ikinci küçük odaya geçiliyor. bizi ilgilendiren kısmıda bu küçük oda .

arazinin durumu bu kadar görüntüye izin verdi. sanırım anlaşılmıştır.
arkadaki kayalar tam sınır bitimi teşkil ediyor. başlangıçla bitim arası toplamıda 7 m.

walkman

Kullanıcı
Ustam demiştim dimi o girebide (kazma sapı) bir iş var diye :). Girebiyi tutan arkadaş yanıltı zaten beni de. Biraz daha sağ mıydı sol muydu derken azıcık hata yapmışım.

Ayrıntılar ve sonuçlandırma için teşekkürler ustam.

ikizceli

Kullanıcı
elinize gönlünüze sağlık hocam demekki kalp bayan mezarını veriyormuş...
günümüzde bile ekseriyetle bayanlara ithaf olunur değilmi hocam. o bir sevgilidir.
kalbin yanı sıra dikdörtgen,baklava işaretlerinde mutlaka ya bayan ya ,öncülüğünde bir kaç aile mensubu ile beraber ayni odayı paylaşıyordur. bilhassa dikdörtgeninde satatülü olduğunu söyleyebilirim.

ikizceli

Kullanıcı
Ustam ağır işçilik konusundaki tahminimi merak ediyorum. Bu konuda bir bilgilendirme yapabilirmisin.
sevgili komana ,işçiliğin kolay olmadığı kesin.bu tür yerler açılmıyacağı için kapatıldığından horasanlı dolgu kullanılır.
yalnız zemin altlarındaki mezar odalarında karşılaştığımız uzunlukta bir tüneli yok.3 metre derinlik ve en sona ulaşım toplam 10 m.yi bulmakta. hilti vb. malzeme ve iyi çalışan 2-3 kişi ile bir iki hafta bir zamanda yapılabilir. günde bir metre açılsa 10 gün kabul edelim. böyle bir yere yasalar uygun olsa bu zamanda severek güle söyleye verilir.

ikizceli

Kullanıcı
değerli arkadaşlarım,sizlere çok daha farklı işaretlerin çözümü ile ilgili çalışmalar yapmıştım. kaderin cilvesi olmalı yeniden boyutlandırırken bir çoğunu anlaşılamaz şekle döndürmüşüm. onun için çok üzgünüm.konular maalesef yeterince aydınlatıcı olmaktan mahrum kaldı. amacımız konulara yaptığımız yorumlar ışığında ,ayni bulguların birebir çözümüyle sizleri dahada aydınlatmaktı. kısıtlıda olsa biraz anlatımla birini burda sunmak kararındayım.
göz bir çok yerde karşımıza çıkan bir bulgudur. kalbin 10-12 m. sağ kısmında,

2-3 kişinin kaldıramayacağı ama yerleştirilmiş bir kaya. çizdiğim alanda ,derinliği 1.5,uzunluğu 2.5 cm olan bir göz. cephjeden çekim zay olduğundan burdan bende tam çıkaramıyorum. tam baktığı kısma 15 adım yürüdüğümde,

fındığın arkası

bu kayaya geldim. işin ilginç yanı ok istikameti yani kayanın alt belli bir kısmı traşlanmıştı. doğru yolda olduğumuz inancıyla tesbite yönelmemiz sonucu,230 derinliğinde ,bir mezar olduğunu gördüm.böylesi yarım görünümlü bilgiyi paylaşmayı istememe rağmen önemine binaen tercih ettim. nedenmi. çünkü bu normal mezar değildi. bir gözün verdiği değeri anlamanız açısından paylaşıyorum. umarım açıklamalarımla yeterli bir hale gelmiştir.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Helalin var Ustam,Allah için söylüyorum işin içeriğini anlatmak hususunda siz ve sizin gibi değerli ustaların sayesinde gerçekten bu işe,bu merak'a gönül veren kişiler sizlerin ışığınızdan faydalanmaktan şüphe duymayacak şekilde aydınlanıyoruz,EYVALLAH

Üst Alt