Kalp Ve Papatya

Mirkut

Vip Üye
(kahkaha) allah yardimcin olsun ozaman ustalar giris yerini sana verirler umarim yoksa seni cok ugrastiracak oyle gizukuyor. Allah c.c. yardimcin olsun zorlastirmasin kolaylastursin keremiyle kolaylastiran

Kader25

Admin
Metin 77....!
Kardeşim en son resimde; ileri de bir ocak var, ocağın üst sağ tarafından devam eden sıra kayalar var.
Buradaki işlerin bitince oralarda da gez, temiz havayı ciğerlerine doldur.
Kesinlikle gözden geçir...
Yerin güzel amma bu mezar işlerine ben hep soğuk baktım.
Gazı var tuzu var, yatan var öten var.
Yatana kesinlikle ihtimam göstermek lazım.
Sonrasında psikoloji bozuyor, aman dikkat.

metin77

Kullanıcı
Metin 77....!
Kardeşim en son resimde; ileri de bir ocak var, ocağın üst sağ tarafından devam eden sıra kayalar var.
Buradaki işlerin bitince oralarda da gez, temiz havayı ciğerlerine doldur.
Kesinlikle gözden geçir...
Yerin güzel amma bu mezar işlerine ben hep soğuk baktım.
Gazı var tuzu var, yatan var öten var.
Yatana kesinlikle ihtimam göstermek lazım.
Sonrasında psikoloji bozuyor, aman dikkat.
Merhaba kardesim. yorumlarin icin tesekkur ederim. Ben buradan iyicenl tirstim senin yorumundan sonra. Zaten tehlikeli dikkat et diyenin hatti hesabi yoktu. Ustam buralari biliyormusunuz ocagin oradaki sira daglar nerden icap etti bu sekilde soyledin merak ettim. Orada yarim saat dolastim 8 tane kaya mezari buldum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metin77

Kullanıcı
Statülü bayan mezarı ve aile mezarları
Horasan sıvama yok
İşaretler anakayaya işlenmiş
Ağır işçilikli zor bir yer
Selametle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Saolasin ustam 5 6 deneme fiyasko :) epey agir iscilikli:))

Kader25

Admin
Merhaba kardesim. yorumlarin icin tesekkur ederim. Ben buradan iyicenl tirstim senin yorumundan sonra. Zaten tehlikeli dikkat et diyenin hatti hesabi yoktu. Ustam buralari biliyormusunuz ocagin oradaki sira daglar nerden icap etti bu sekilde soyledin merak ettim. Orada yarim saat dolastim 8 tane kaya mezari buldum.

Muhterem Kardeşim,
Ben resimdeki yeri bilmiyorum. Lakin buna benzer yerler gördüm.
Muhtemelen ocak şu an çalışmıyorsa, sonradan gördüğün yerler daha da bir önem arz ediyor.
Bu yaz dönemini geçirme derim. Fazla bekleme. Ya Nasip...

Mezar işlerine gelince; düşünce ve tecrübelerim şunlar:
Her ölüye hürmet gerek, müslüman olmasa bile.
Mezar usulüne göre açılmalı. Asla dağıtılmamalı.
Tamah edip, altına da bakayım, yanına da bakayım deyip ÇÖPLÜĞE çevrilmemeli.
İş bittikten sonra da KAPI muhakkak kapatılmalı. Benim işim bitti deyip açıkta bırakılırsa;
sonradan gelenler, hayvanat orayı tarumar eder. Bunun sıkıntısı açık bırakana MUHAKKAK tesir eder.

Gelelim işin tekniğine ve uygulamasına:
Özel elbise giyecen. Eldiven dahil.
10-15 dakikalık oksijen tüplü Maske takılı olacak.
Saçların dahil kapalı olacak, havayla teması en aza gelecek.
İş bittikten sonra yeni doğmuş hale gelecen, üzerinde ne varsa hepsini çıkarıp yakacan.
Yeni iç çamaşırı ve elbise giyecen.
Bunlara riayet etmeyenlerin çoğunun ömrü kısa olmuştur.

Ayrıca yapılacak 2 iş daha var:
Her zaman en az %2.5 ZEKAT hesaplaması yapıp, Kuranda geçen 8 sınıf ihtiyaç sahibinden tespit ettiklerine dağıtacaksın.
Şahıs arazisinde olanlar için de o şahsa yardımcı olacaksın. ( Kaş yaparken gözünü çıkarmasın, usulünce yardım, kendini ifşa etmeden yardım.)
Adamın haberi yok amma sende alacağı var.
Paranı bu şekilde temizledikten sonra gönül rahatlı ile harca. Bu yazdıklarıma riayet edenler çok rahat ederler.
Benim bu düşüncelerime katılmayanlar olabilir. Herkes bildiğini yaşar. Ben böyle inanır böyle yaparım.

Allah cc kolaylıklar versin. ÖNCE EMNİYET, ÖNCE CAN...

metin77

Kullanıcı
Muhterem Kardeşim,
Ben resimdeki yeri bilmiyorum. Lakin buna benzer yerler gördüm.
Muhtemelen ocak şu an çalışmıyorsa, sonradan gördüğün yerler daha da bir önem arz ediyor.
Bu yaz dönemini geçirme derim. Fazla bekleme. Ya Nasip...

Mezar işlerine gelince; düşünce ve tecrübelerim şunlar:
Her ölüye hürmet gerek, müslüman olmasa bile.
Mezar usulüne göre açılmalı. Asla dağıtılmamalı.
Tamah edip, altına da bakayım, yanına da bakayım deyip ÇÖPLÜĞE çevrilmemeli.
İş bittikten sonra da KAPI muhakkak kapatılmalı. Benim işim bitti deyip açıkta bırakılırsa;
sonradan gelenler, hayvanat orayı tarumar eder. Bunun sıkıntısı açık bırakana MUHAKKAK tesir eder.

Gelelim işin tekniğine ve uygulamasına:
Özel elbise giyecen. Eldiven dahil.
10-15 dakikalık oksijen tüplü Maske takılı olacak.
Saçların dahil kapalı olacak, havayla teması en aza gelecek.
İş bittikten sonra yeni doğmuş hale gelecen, üzerinde ne varsa hepsini çıkarıp yakacan.
Yeni iç çamaşırı ve elbise giyecen.
Bunlara riayet etmeyenlerin çoğunun ömrü kısa olmuştur.

Ayrıca yapılacak 2 iş daha var:
Her zaman en az %2.5 ZEKAT hesaplaması yapıp, Kuranda geçen 8 sınıf ihtiyaç sahibinden tespit ettiklerine dağıtacaksın.
Şahıs arazisinde olanlar için de o şahsa yardımcı olacaksın. ( Kaş yaparken gözünü çıkarmasın, usulünce yardım, kendini ifşa etmeden yardım.)
Adamın haberi yok amma sende alacağı var.
Paranı bu şekilde temizledikten sonra gönül rahatlı ile harca. Bu yazdıklarıma riayet edenler çok rahat ederler.
Benim bu düşüncelerime katılmayanlar olabilir. Herkes bildiğini yaşar. Ben böyle inanır böyle yaparım.

Allah cc kolaylıklar versin. ÖNCE EMNİYET, ÖNCE CAN...
Ustam ocak 15 sene evvel kapatildi. Sebebi ise eski yasam yerlerine raslanmasi sonucu sit alanina cevrildi. Ocagin en saginda kepcenin toprak altigi yerin 1 metre ilerisinde bir coban 4 keci tulumu dolusu altin buldu. Karakolluk iskence vs coban konusmadi simdi yiyor citir citir. Resimlerden direkt orayi isaret etmen sasirtti beni ustam :) buraya gitmek islem yapmaknl icin guclu hizli bir ekip ve de ekipmana ihtiyac var lakin cobanlar surekli dolanir oralarda.
Zehirlenmemek hastalanmamak icin bulundugun tavsiyeleri bende dusunmustum fakat agzimi islak bir besle kapatsam kafi gelir dusuncesindeydim. Dedigin gibi yapim en dogrusu bu ustam. Selametle usta