Kaplumbağa Ve kurbağa karşılıklı

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Ve aleyküm selam verahmetulahi ve berakatuhu
@SiyahBeyaz arkadaşım bu kaplumba büyük Bir magaradan bahsediyor öyle olunca bölgeye ya ilk kar yağarken veya bahar ayinda iyi bir gözlem ile bizim meşhur botanikçi @Roni ustamin istediği yilandili otunu gõzlemliyeceksiniz
Son fotoğrada sanki o kayaların üzerinden su akmış yani selale buyuk bir ihtimal ile burası ile baglantili derede set yapan yer burası mıdır yoksa başka varmidir degisik bir toprak taş yapısı olan yeri gozlemleme sansin oldumu bir tur maden gibi
@TRUVA
ustam da son fotoraf ne dersin biraz dikkat çekici gibi şelale gibi ustamdan kaçmaz dürbün gibidir maşallah 🤣🤣
Ustam alan mağaraya elverişli değil. Etraf sığır kuyrukları dolu bilhassa dere boyu. Aslında orası şelale değil bir derenin kenar kısmı ama resmide sanki derenin ortası zannediliyor. Alanın yakın civarını gezme fırsatım oldu. Ekstra tuhaf gelicek birşeye rastlamadım. Birşey hariç onu en son soyliycem.

TRUVA

Admin
Ve aleyküm selam verahmetulahi ve berakatuhu
@SiyahBeyaz arkadaşım bu kaplumba büyük Bir magaradan bahsediyor öyle olunca bölgeye ya ilk kar yağarken veya bahar ayinda iyi bir gözlem ile bizim meşhur botanikçi @Roni ustamin istediği yilandili otunu gõzlemliyeceksiniz
Son fotoğrada sanki o kayaların üzerinden su akmış yani selale buyuk bir ihtimal ile burası ile baglantili derede set yapan yer burası mıdır yoksa başka varmidir degisik bir toprak taş yapısı olan yeri gozlemleme sansin oldumu bir tur maden gibi
@TRUVA
ustam da son fotoraf ne dersin biraz dikkat çekici gibi şelale gibi ustamdan kaçmaz dürbün gibidir maşallah 🤣🤣
Oklit son resimde çarlinin melekleri var.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Ustam bizde kurbağayı on gun erteleriz siz öyle derseniz öyledir kurbağayı tam göremedik zaten kurbağa dereye yakin olmali
Dikkatli incele abi gerek resimleri gerek videoyu. Ben kurbağa derim sen gebe kadın dersin, öbürü Şişman rahibe der, diğeri dikili Kaya der. Çektim onu da her karesini.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ustam alan mağaraya elverişli değil. Etraf sıfır kuyrukları dolu bilhassa dere boyu. Aslında orası şelale değil bir derenin kenar kısmı ama resmide sanki derenin ortası zannediliyor. Alanın yakın civarını gezme fırsatım oldu. Ekstra tuhaf gelicek birşeye rastlamadım. Birşey hariç onu en son soyliycem.
Arkadaşım bulundugunuz alandaki Kayalar kepek kaya dedigimiz türden öyle olunca toprak seviyesinden bir veya iki metre aşağı indiginizde peynir dograr gibi esmeye müsaittir

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Ab
Şart koşmaya gerek yok zaten ustam arkadaş mekana geleli yarim saaten fazla oldu bi satir veya nokta virgül bi cevap yazacak diye merakla bekliyiruzki biraz daha ekleme yapalim diye ne kadar ekmek o kadar köfte bu kaplubaganin birde mezarı olacak daha ona gelemedik birde kasasi elbette hic merak etmiyor zaten bölgeye hakim olmasi gerekiyor son resim zaten kendisi çekmemiş arkadaşı çekmiş ne diyelim fazla baz asik usandirir 🤣🤣🤣
Abi aceleci olma :) Şimdi ben birşeyler gorücem ki birşeyler aktarayım. Herşeyi baştan sona yazarsak ustanin ustalığı nerde kalır 😅 ayrıca yanlış yönlendirmiş olurum. Ben site sakinlerine bıraktım onlardan alicagim yanıtlara göre bende karşılık vericem. :) @Kervan07 Ustaminda konuya katkısını bekliyorum.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Arkadaşım bulundugunuz alandaki Kayalar kepek kaya dedigimiz türden öyle olunca toprak seviyesinden bir veya iki metre aşağı indiginizde peynir dograr gibi esmeye müsaittir
Abi kepek kaya dediğine bizde kum kayası derler. Bunlar kum kayası elinize taşı alın sağlam vurun kirilir dağılır.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Ortaklık talan edilmiş gibi adamlar kepçeyle girmişler yakın çevrede birşey yok beni dereye götür görmem gereken yerler orda gözüne çarpan farklı kaya vardır derede

TRUVA

Admin
Bana dere çatalındaki son attığın resmin sağ sol arka tarafını detaylı resimlermisin. Her yönden resmini istiyorum. Birde derenin karşısındaki kayalık alandan resim video eklemeni istiyorum .yönleride belirtirsen iyi olur .

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Biliyorsun müsaitliğim pek yok bazı sebeplerden dolayı yoksa kardeşimi cevapsız bırakmazdım. Hakkını helal et. Bide sen bizim @Necat. abiye bakma senin cezanı benden başkası kesemez. Bırak o benim hatalarımı yakalayadursun nede olsa bana karşı affı yok. Onla aramıza girme bir daha 😂😂😂
Gelelim senin şu konuna. Ben yazayım sen kafana takılanı yazarsın ben zaman oldukça bir bir cevaplarım İnş’ALLAH 👍 Genelde kaplumbağa çift atıştır ama bu üç atış alanı. Kurbağa dediğin nokta ya bataklık kuşu yada keklik bıldırcın bu ikiside derenin diğer tarafına götürür. Baktığı açıda bakan kaplumba aslında bir tür beyin cimlastiği yaptıran koordinat işaretidir. Suçu suçsuza yükleme mantığı gibi. Kaplumbanın bir noktası yedi adm önü istikametinde. Yani senin kurbağa dediğin yer. Bacak olarak gördüğün kısım ise ağaç ile mal arasındaki istikametin ölçüsüdür uzaklık ve derinlik verir. Kaplumbağanın duruşu baktığı istikametteki o duruşa uygun tepeyi verir bu tepe ile dere arasındaki eski patika yolu nokta alanıdır. Geri ve ileri kısmında evet bir mağara tarzı toprak tünel olur desteği kaya ve taşlarladır. Buraya safi atış yapmak için tam 4 net atış yapman lazım. Yukarı aşağı sağ ve sol geriden 15-20 metreden atış yap. Görünen değerler ile boşluk bire bir aynı ise size söylediğim noktalar doğrudur ha eğer değilse o zaman afiyetle soyulmuş demektir. Selametle paşam. 🤚