Kasa Ararken Mezar Buldum | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kasa Ararken Mezar Buldum

Kader25

Admin
Sizde bu miknatis olayina inandiniz
İnanmayacak birsey yok ustam.
Bende zaten degisik bir sistemle 2 yildir kullaniyorum. Gayette memnunum. %100 olmasa da coook is goruyor. 60 metreye kadar calisabiliyorum. 10 bin liralik makinamdan cok daha iyi.

Sizde calismamasi, sistemun calismayacagi anlamina gelmez.
Ozellikle boslukta bu miknatis super. Mineralin canini cikariyor. :)

Elbette sizi ikna etmek gibi ne gayretim olur ne de niyetim. Sadece cubuk saygunligini bende devam ettiriyor, bu baglamda birseyler yazma geregi duydum.

kayzer1915

Kullanıcı
Bende çalışmıyor demiyorum inanipta yapmam bile sana başarılar dilerim

feylezof

Kullanıcı
Bende zaten degisik bir sistemle 2 yildir kullaniyorum. Gayette memnunum. %100 olmasa da coook is goruyor. 60 metreye kadar calisabiliyorum. 10 bin liralik makinamdan cok daha iyi.

Elbette sizi ikna etmek gibi ne gayretim olur ne de niyetim. Sadece cubuk saygunligini bende devam ettiriyor, bu baglamda birseyler yazma geregi duydum.[/QUOTE]
ustam resimlerini koysaniz,biraz aciklamada bulunsaniz hayriniza,inanin cok makbule gececek.

Kader25

Admin

Elbette sizi ikna etmek gibi ne gayretim olur ne de niyetim. Sadece cubuk saygunligini bende devam ettiriyor, bu baglamda birseyler yazma geregi duydum.
ustam resimlerini koysaniz,biraz aciklamada bulunsaniz hayriniza,inanin cok makbule gececek.[/QUOTE]

@feylezof Kardeşim,
çubukta sıkıntı çektiğin hangi hususlar varsa, ilgili alanda yeni bir konu aç, bizde sıkıntılarını öğrenmiş olup, çözümüne bildiğimiz kadarıyla katkıda bulunalım inşallah.

ersan

Admin
ben miknatiz kulandim ama elime hic almazdim miknatisi bir takoz ustune koyurdum dayma ve bu miknatisin da ustune arayacak oldum metalden koyurdum ama ustam sade bir sey cok dikatimi cektiki o yuzden de bu miknatiz isini biraktim ceyrek altin koydumu miknatisin ustune etrafta nekadar curuf demir var hepsini buluyorum :D:D:D:D bende arkadasa verdim miknatisi taze baslayan cubuklan urasan bir dostuma

kayzer1915

Kullanıcı

ustam resimlerini koysaniz,biraz aciklamada bulunsaniz hayriniza,inanin cok makbule gececek.[/QUOTE]
Benim boşlukla sıkıntım yok mala ramac gpr var benim sıkıntım altin

ersan

Admin
kayzer1915---usta sana bir tiyo vereyim .
eyer istersen cubuk altina tepki versin ve seni hic aldatmasin deye en bastan numune olarak kulandin metalin yaydi metal dalgasi lazim altinin yaydi dalgaylan birlesin eyer altin dalgasini birlesmese sade tek bir nokta bilem eksik yasa fazla olsun cubuk drek minerale ceker bunu bilesin o yuzden bu altini bulmak cok zor ve birde er dunem insanlari cesit altin kulanmislar karat olarak o yuzden o altinlarin da dalga boylari cesit oluyor kulanirken bilem bronz metaler bilem cok farkli karisimlar var er dunemde onustan sade tek altin yasa miknatiz alikta te ben bunu bulacam deye bir sey yok buyle sade insan kendini aldatir ustam onustan hic bir cubukcuya inanmiyorum te ben onu bunu buluyorum dedimi okadar cok seyler varki anadilacak ve orjinal numuneler yapmak icin ;)

Kader25

Admin
@kayser_1915 ustam,
Cubukla direkt olarak altini bulmak imkansiza yakindir. Lakin dolayli olarak ve baska seyleri eleyerek ve bularak orada altin oldugunu TAHMİN etmek mumkundur.
Uzun mesele belki bir zaman L cubuk katagorisunde tecrubelerimizi paylasmak nasip olabilir.

@burgaz ustamizin miknatisli cubugu elbette rahatlikla KASA bulabilir. Kasa deyince sadece icinde altin var seklinde anlamamak gerekir. İcinde altin, gumus, bakir vs. Sikke veya meta olan bir kasa dusunmemiz gerekir. Cubuk hareket etti yon verdi. Gittik kasayi bulduk. İcinde altin olabilirde olmayabilir de. Bu bile buyuk kazanctir.

Elbette bu kasayi bulmak nasip isi. Eger kasaya yakin muhtelif mineraller varsa bu kasaya ulasmak da imkansiza yakin.