Kayada ayak izi ve oymalar... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kayada ayak izi ve oymalar...

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Teşekkür ederim ustam şu kaya üzerindeki şekiller fark edildimi..
Sağında ve solunda muhtelif şekiller var...
Ve bu taşlar toprağın altından çıkmış...
Bu isareti arkadaslar yikayip yakin mesafe ceksinler.
Arasira sitemize gelen bu isaretleride iyi bilen bir agabeyimiz var.
Hedefe ulasilabilecegini dusunurse mutlak yorum yazar.

Alanda toprak altinda mermer sutun baslari, adaklik tas vs.cikmis mi?
Bu alanda cok guzel kesme taslar da olmasi lazim.
Bunlarin basit mezarlari dahi kesme taslarla cevrili olur, genis yaparlar mezari.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bu isareti arkadaslar yikayip yakin mesafe ceksinler.
Arasira sitemize gelen bu isaretleride iyi bilen bir agabeyimiz var.
Hedefe ulasilabilecegini dusunurse mutlak yorum yazar.

Alanda toprak altinda mermer sutun baslari, adaklik tas vs.cikmis mi?
Bu alanda cok guzel kesme taslar da olmasi lazim.
Bunlarin basit mezarlari dahi kesme taslarla cevrili olur, genis yaparlar mezari.
Evet haklısınız ustam. Oda halinde hemen hemen birbirine eşit orantıda kesilmiş kesme taş örgüsüyle yapılır. Yanlız bu yer Filedelfiya’ya uzak değil ustam bunu iyi biliyorum. Asil bir toplumdan gelenin elinden çıkan işçilik. Üstelik adil dönem insanları. Ben yere gayet sıcak ve olumlu bakıyorum ustam keza siz de öylesiniz. Yanılıyorsam affola. İnş’ALLAH arkadaşların emekleri selametle olur.

Kader25

Admin
Evet haklısınız ustam. Oda halinde hemen hemen birbirine eşit orantıda kesilmiş kesme taş örgüsüyle yapılır. Yanlız bu yer Filedelfiya’ya uzak değil ustam bunu iyi biliyorum. Asil bir toplumdan gelenin elinden çıkan işçilik. Üstelik adil dönem insanları. Ben yere gayet sıcak ve olumlu bakıyorum ustam keza siz de öylesiniz. Yanılıyorsam affola. İnş’ALLAH arkadaşların emekleri selametle olur.
Kardasim,
Buna benzer bir alanda arge yaptim gecmiste.
Amma o donemde meseleleri senin kadar bilen, Truva ustam kadar kartal gozlu olan,
Kanas ustam kadar da sistematik de bilgili, ve sitemizdeki diger kiymetli kendi alaninda basarili ustalarimizi tanimis olsaydim o donem sanirim sonuca ulasabilirdim.
Nasip degilmis.

Bu isaretdeki her dilimin ve toplam sayisinin sifrematigini cozmemiz gerektigini biliyorum.
Ayrica dediginiz gibi hedeflerin mesafesi cok uzak degil. En buyuk problem o donemden bu doneme buradaki toprak tabakasi ne kadar yukselmis? Zira ne varsa hepsi topragin altinda su an ve derinlik az sayilmaz.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kardasim,
Buna benzer bir alanda arge yaptim gecmiste.
Amma o donemde meseleleri senin kadar bilen, Truva ustam kadar kartal gozlu olan,
Kanas ustam kadar da sistematik de bilgili, ve sitemizdeki diger kiymetli kendi alaninda basarili ustalarimizi tanimis olsaydim o donem sanirim sonuca ulasabilirdim.
Nasip degilmis.

Bu isaretdeki her dilimin ve toplam sayisinin sifrematigini cozmemiz gerektigini biliyorum.
Ayrica dediginiz gibi hedeflerin mesafesi cok uzak degil. En buyuk problem o donemden bu doneme buradaki toprak tabakasi ne kadar yukselmis? Zira ne varsa hepsi topragin altinda su an ve derinlik az sayilmaz.
Estafirullah bilgim bildiğim kadarıdır. Geri kalan teveccühünüz ve güzel gönlünüzün yansımasıdır. Eğer meşeler yakılmadıysa kesilmediyse yeni kök salmadıysa sorun yok derinlik 3 te biter. Lakin dediğiniz gibi bu saydıklarım değişikliğe uğramışsa gelen toprak kestirilemez ve derinlik 7-10 arası şaşılmayacak bir durum. Açıkcası aşırı seviyede keskin bir göze ve görüşe sahibim bir görseli seri incelerim lakin asla tamamen bildirmem. Ne söylesek devamı gelmiyor o yüzden gerek yok. Zaten arkadaşların burayıda Bitireceğini sanmıyorum. Bilirsiniz ki bu işin en büyük tılsımı tuzağı insanı bezdirmek ve psikolojik evrime uğratmaktır. Bu sebeple 10 gidenin 8 ‘i bırakır 1’i devam eder geriye kalan 1’i de yanlış işlemle uğraşır.

Kader25

Admin
Estafirullah bilgim bildiğim kadarıdır. Geri kalan teveccühünüz ve güzel gönlünüzün yansımasıdır. Eğer meşeler yakılmadıysa kesilmediyse yeni kök salmadıysa sorun yok derinlik 3 te biter. Lakin dediğiniz gibi bu saydıklarım değişikliğe uğramışsa gelen toprak kestirilemez ve derinlik 7-10 arası şaşılmayacak bir durum. Açıkcası aşırı seviyede keskin bir göze ve görüşe sahibim bir görseli seri incelerim lakin asla tamamen bildirmem. Ne söylesek devamı gelmiyor o yüzden gerek yok. Zaten arkadaşların burayıda Bitireceğini sanmıyorum. Bilirsiniz ki bu işin en büyük tılsımı tuzağı insanı bezdirmek ve psikolojik evrime uğratmaktır. Bu sebeple 10 gidenin 8 ‘i bırakır 1’i devam eder geriye kalan 1’i de yanlış işlemle uğraşır.
Haklisin.
Birturlu dane ile ugrasan cikmiyor.
Bu nedenle ilk islemi/kademeye baslamayana sonraki asamalari soylemek uygun dusmez.

#########@@@######
GENEL BIR DEGERLENDIRME:
(Konu ile baglantili amma konuyu acanlarla bir ilgisi yok.)
Bu vesile ile şunlari da soylemek isterim.
Kimse kusurima bakmasin bodoslama dalayim;
Malesef racon bilende cok kalmadi.
Nokta veriyorsun
Gidip teyit etmiyorlar
Teyit eden de mali aliyor, bir tesekkur bile etmiyor. İnsan utanir biraz. Emege tecrubeye saygi kesinlikle olmali.

4 sene once bir arkadasim yonlendirdi bana bir baba ogulu. Bana 7 km uzaklikta bir belde de yasiyorlarmis.
Her kademede yardimci oldum.
En son kapiya geldiler.
Sonra telefon etmez oldular.
Bende soylemeyene sormam, uzerine de asla dusmem.
Aradan 1 ay kadar zaman gecti. Rehberi temizliyorum. Baktim baba ogulun kayitlarini gordum. Ikisini de aradim. Hatlari kapatmislar 😉
Iste ben buna kiziyorum. Raconsuzlar beni deli ediyor.
Yahu ben onlara ortak olmak istesem basta soylerim, kilimi bile kipirdatmam. Biz arkadisin hatiri var deyip geriden olsada yardimci oluyoruz. Adamlar bir tesekkur etmeden kaybolup gidiyorlar. Vicdansiz tosbağalar. 🤣

TRUVA

Admin
Haklisin.
Birturlu dane ile ugrasan cikmiyor.
Bu nedenle ilk islemi/kademeye baslamayana sonraki asamalari soylemek uygun dusmez.

#########@@@######
GENEL BIR DEGERLENDIRME:
(Konu ile baglantili amma konuyu acanlarla bir ilgisi yok.)
Bu vesile ile şunlari da soylemek isterim.
Kimse kusurima bakmasin bodoslama dalayim;
Malesef racon bilende cok kalmadi.
Nokta veriyorsun
Gidip teyit etmiyorlar
Teyit eden de mali aliyor, bir tesekkur bile etmiyor. İnsan utanir biraz. Emege tecrubeye saygi kesinlikle olmali.

4 sene once bir arkadasim yonlendirdi bana bir baba ogulu. Bana 7 km uzaklikta bir belde de yasiyorlarmis.
Her kademede yardimci oldum.
En son kapiya geldiler.
Sonra telefon etmez oldular.
Bende soylemeyene sormam, uzerine de asla dusmem.
Aradan 1 ay kadar zaman gecti. Rehberi temizliyorum. Baktim baba ogulun kayitlarini gordum. Ikisini de aradim. Hatlari kapatmislar 😉
Iste ben buna kiziyorum. Raconsuzlar beni deli ediyor.
Yahu ben onlara ortak olmak istesem basta soylerim, kilimi bile kipirdatmam. Biz arkadisin hatiri var deyip geriden olsada yardimci oluyoruz. Adamlar bir tesekkur etmeden kaybolup gidiyorlar. Vicdansiz tosbağalar. 🤣
Usdat bende aynısını yaşadım. Adama noktayı söyledim. Kayboldu bir iki ay sonra söylediğiniz gibiymiş dedi. Adam bir çay söyler degilmi. 😂

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Değerli ustalarım yer Bingöl ile erzincan arası bir yer bu arkadaşım çalışmaktan yana sıkıntılı biri değil iki gündür hava şartlarına yenik düşmüş hastalamış caminin çay ocağında buluşalım dedim gelemedi ben evine gittim görüştüm dünkü yorumlarınızı okuttum etraf meşelik olduğundan çevre ile ilgili bir şey söyleyemedi sadece orada birkaç işin oldugunu yanlız en kestirme yoldan malzemeye ulaşabileceği bir yer verilmiş oda yuvarlak oymanın beş adım önünde bir taş olacak orada bir miktar malzeme çıkacağı söylenmiş ustü taşlanmış taşı kaldırıyor birinci foto altından birbirine yanaşık bu iki taş çıkıyor ikinci foto...

Ekli dosyalar

• IMG-20220721-WA0026.jpg
    IMG-20220721-WA0026.jpg
    409.5 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG-20220721-WA0032.jpg
    IMG-20220721-WA0032.jpg
    570.6 KB · Görüntüleme: 6

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşım iyileşince alanda çalışma başlayacak yalnız çalışma yapmayı düşündüğü nokta ikinci fotodaki yer sizler eğer emeği boşa gider derseniz bilemiyorum komşuda pişer bizede düşer inşallah...

TRUVA

Admin
Usdat ortak değiliz.kimseden beklentimiz yok. Emeğinin karşılığını alabilirse ne mutlu bize. Ömrümüzün çoğu geçti azı kaldı.

KANAS_USTA

Vip Üye
Abi tek kelime ile müthiş bir yer.
Çubukların is yapacaktır.
Cok detaylı bir yer.
Cevrede genis alanda malzeme var.
Tepede dahi.
O kazılan yerdeki iki taşın olduğu nokta tamamen doğru nokta, duvar ve tünel girişin olacak.
Yönleri ve çevreyi biliyorum ama sizin teyit etmeniz lazım.
Detaylı araştırılması gereken bir yer.
Dere ve çevre emareleri yön ve metrajla konuyu toparla.
Agac ve dere şartın var.
Kolay paran var taşları iyi incele.

Üst Alt