Kayada Işaretler | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kayada Işaretler

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Taş harita olsa bile bidefa asli yerinde değil, bu sebeple çözümü neredeyse imkansız.
Bencede bir yapıya ait, ama dağıtılmış galiba.

salih_36_kaya

Kullanıcı
oralarda oyalanan der gibi oldu dimi:D:D:D tabiki öyle değil, olumsuz bir şey söylediğimizde, bu; öyle olacak anlamına gelmez, siz tabiki araştırmalarnıza devam etmelisiniz, anlamındaydı
yok hocam zaten şimdi kar olduğu için oraya gidemiyorum ama baharda dedeğiniz gibi oralarda araştırma yapıcam
hocam bide bugün bir yerde ....................toprakta çöküntü vardı mezar olduğunu düşündük yaklaşık ........................ aşağıdaki taş ünümüze çıktı bizde altına falan biraz baktık bir şey bulamayınca bıraktık yalnız toprak dolgu gibi ama içinde yapılı taşlar çıkıyordu
bu acaba bu çöküntü toprağın yapısından mı yoksa başka bir şey mi var ve bu dediğim yerin karşısında mağaralar var
bu ............ devem etmem sizce doğrumu yoksa bıraktığımız gibi kalsın mı

Moderatör tarafında düzenlendi:

salih_36_kaya

Kullanıcı
o çıkan taş hocam

salih_36_kaya

Kullanıcı
Taş harita olsa bile bidefa asli yerinde değil, bu sebeple çözümü neredeyse imkansız.
Bencede bir yapıya ait, ama dağıtılmış galiba.
komana hocam taşın aslı yarinde baya büyük bir taş ve zaten bu taş nedense fazla dikkat çekmiyor yanına gittiğinde insana değişik geliyor fotoğrafta bu detaylar çıkıyor bir de çok dikkatli baktığında bu işaretleri fark edebiliyoruz
çevresinde kazı falanda yapılmamış yani araştırma yapılmaya değmez mi diyorsunuz

ayı dereli

Kullanıcı
bu işaret bursa bölgesinde tahrip edildi, işaretlerde biraz olsun netlik ve derinlik olmalıdır, ben şahsen 50 sene daha bu işlerle uğraşsam bu işareti çözemem ama bu işaretin şifrelediği kapalıdaki yılanı bulduran bilge buldurduğuna pişman olmuştur zira onuda tahrip etmişler.

salih_36_kaya

Kullanıcı
bu işaret bursa bölgesinde tahrip edildi, işaretlerde biraz olsun netlik ve derinlik olmalıdır, ben şahsen 50 sene daha bu işlerle uğraşsam bu işareti çözemem ama bu işaretin şifrelediği kapalıdaki yılanı bulduran bilge buldurduğuna pişman olmuştur zira onuda tahrip etmişler.
hocam haklısınız galiba bende yıllardır yılan ve ağzındaki üzümü çözemedim gerçekten bazı şifreler tahrip edilmiş olabilir
ama aşağıdaki yılan resmi bizim köyün kilisesinde bulunuyor siz bunla ilgli bi yorum yapabilirmisiniz

karanar

Kullanıcı
bu duvara çarpı atıldığına göre. bir şeyin son noktası burası. @Lacivert24 ustanın işaretlediği yere bakılırsa birileri çarpıyı çözmüş.