Kayada Yazı ...... | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kayada Yazı ......

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Sivasın karını da soğunu da az çok bilirim. hele temel tepeyi çok iyi bilirim.
9856763e-d9a5-46f0-beb9-5873073101b1-92816-cbba2.jpg

hevesli olduğuna göre biraz daha heyacan yaşatalım diye bir çizim daha yaptım. resmimlerin çekimlerinde emanette olsa pikseli yüksek bir cihaz seçmeye çalış. bu alan bir çok şey söylüyor. buraları alt meyilden ve üst düzlükten yakın ve geniş açılı sıralı olursa
anlaşılmasını sağlamış olursun. selametle kardeşim.

METİN

Kullanıcı
yazı SÜRYANİ ce kişiye has yazı
kutsal dan bahsediyor.
bana göre mezarvy gömü degil
yapı kalıntısı ve tuğlası bol krecli
görünen yerlerde yoğunlaş ve yapı örmede kullanılabilecek
taşların olduğu noktalarda şüpelerini yogunlaştır
yüzey araştırmasını çok iyi yapman gerekir
anlamıyorsanda işi bilenle git buraya.bu işte ustalık işi kokuyor
bol şanslar.

ist5858

Kullanıcı
Sivasın karını da soğunu da az çok bilirim. hele temel tepeyi çok iyi bilirim.
9856763e-d9a5-46f0-beb9-5873073101b1-92816-cbba2.jpg

hevesli olduğuna göre biraz daha heyacan yaşatalım diye bir çizim daha yaptım. resmimlerin çekimlerinde emanette olsa pikseli yüksek bir cihaz seçmeye çalış. bu alan bir çok şey söylüyor. buraları alt meyilden ve üst düzlükten yakın ve geniş açılı sıralı olursa
anlaşılmasını sağlamış olursun. selametle kardeşim.
temel tepeyi biliyorsan ustam gerisi boş :)
buranın resimlerini inş. karlar kalktığında güzel bi şekilde resimlerim ustam

Affection

Kullanıcı
Bu konuda ikizceli ustam ile hemfikirim. Eski ermeni yaşam bölgelerinde özellikle kiliselere yakın olan bölgelerde yapılan bu tür çalışmalarda eski insanlar kayaların özellik uç kısımlarını yukarıdan baktığınızda belirli bir yöne hedef gösteriyorlar.
Aynı zamanda girişler genellik en alt seviyeden başlayarak yukarı doğru tırmanıyor gözlemlediklerim kadarıyla. Yüklü miktarda değerli olan yerlerde tek giriş yapmıyorlar. Yazı bir tılsım yazısı değil ondan dolayı sevindim.
Ermeniler genelde kan ile bir dua yazarlar geçen haftalarda keşfettiğimiz bir dua yazısı vardı, daha sonra horasan çamuruna benzer bir çamurla kapatılmıştı. Bu tür işlerde daha yeniyim fakat size şunu tavsiye ederim.
Aklınızdakileri silerek bu yere en yüksek yere oturun ve 1-2 saat boyunca kayaları ve bölgeyi izleyin. İlerleyen saatlerde gözleriniz ortama alışıyor ve daha net bir şekilde analiz yapabiliyorsunuz.
Eğer girişi denk gelirseniz hemen girmek gibi bir düşünceniz olmasın buraya yazınız ona göre can güvenliğiniz için gerekli önlemleri alarak girmeyi düşününüz. Yapacağınız 1-2 günlük beyin fırtınası ve taktikler canınızı kurtarabilir bunu unutmayın.

senden ve bütün ümmeti MUHAMMED den ,RABB im razı olsun inşaallah.BEN Orayı görmesem dahi sıralı aşağıya doğru devam ettiğini zaten anlamıştım.
9856763e-d9a5-46f0-beb9-5873073101b1-92816-a0d3e.jpg

kayalıkların üst bölümünü görmüş olduk.odayı veren bulgunun bir kaç yönden yakın ve açıktan görünümleride yok.
düşük pikselle çekilmiş olduğu için,büyütünce bulgular tamamen bulanıklaşıyor. sadece anlayabileceğin iki kayaya dikkatini çekiyorum. yolunuz düştüğü zaman ,sadece bunları değil alanı tamamen dikkatli bir şekilde incelerseniz,bir çok kayanın şeklinde bir şeyler hissedersiniz.bazıları traşlanmış,bazıları bir baş veya hayvan tasvirine benzetilmiş olduğunu görürsünüz.tam benzetemezseniz dahi içinizden bir şüphe geçecektir. bu işçilikler zaten birebir benzetilsin diye de yapılmamış. bir kanal bir şişkinlik bir traşlanmış yer
orada bir gizemin belirtisidir. oda girişleri sol alttan başlar. üst çizdiğim yerlere ve hatta biraz daha sağa doğru uzanır. resimleme imkanı olursa tarif ettiğim yerleri net görebileceğimiz şekilde görüntülemeye çalışırsın.nasip olur bir gün tespit imkanınız olursa anlatmaya çalıştığımı göreceksiniz. sadece bir yerde değil.
her oda mezarı da malzeme vermeyebilir.maden tespiti yapılarak anlaşılması gerekir. birde odalar arka arkaya ya da yan yana çiftli çıkabilir. tespiti yapan buna dikkat etmeli. selametle.

Üst Alt