Kayalar,muska Taşı.. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kayalar,muska Taşı..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
İkizceli ustam yılana benzettiğimi çizdim fakat yanlış olma olasılığıda yüksektir..

ağzı açık bir hayvana benziyor.güzel yakalamışsın. inşaallah yılandır. sistemi oturursa,şüphe kalmaz. ALLAH ın izniylede bir bir oturturuz.
bölgede ana ırmak ne kadar mesafeden ve hangi yönden geçer.
yine mesafeli bir kale mevcutmu varsa hangi yöndedir.
yakın sayılabilecek çevresinde kilise,pınar ve bir kaç yönde dere çatları varmıdır. bunlar bölgede yaşayanların rahatlıkla bileceği konulardır. bunları bir öğrenelim ,eğer varsa detayına ineriz. o zaman bu resim üzerinde yönleride belirtirsin. sağlıcakla.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
aşk olsun erdem kardeşim. bizleri yeterince tanımış olduğunu düşünüyordum. insanların örnek alacağı bir tarzda ,saygı ve sevgi içinde,bir birimizi incitmeden,kardeşane duygularla fikir alışverişinde bulunuyoruz. sen ben düşüncesinde olmadan,her birimizin bir diğerinden alacağı bir şeyler mutlaka var.katılımın fazla olması eksiklerimizide gidermemize vesile oluyor. ben kendi adıma bir kaç yorumu olan bir üyenin bile ne yazdığına bakar,bilmediğimiz bir detaya değinmiş olabilir düşüncesi taşırım.
YÜZE RABBİM,SAMİMİYETTEN,kardeşlik duygusundan yoksun bırakmasın sizlerdende razı olsun inşaallah. sizler gibi muhterem kardeşlerimle ,bir arada olmaktan gurur duyuyorum.
ben baş kısmında az bir farklılık olmasına rağmen ,arka ve sırt kısmın verdiğini baz alarak ayıya benzettim. yüzde % bütün uvuzları ile ayni olacak diye bir kuralda yoktur.özellikle anlaşılmasını zorlaştırmak için tam olarak benzetmezler.
sağlıcakla. selametle.
EYVALLAH Ustam,İşin gücün rast gitsin

SEVALİ

Kullanıcı
ağzı açık bir hayvana benziyor.güzel yakalamışsın. inşaallah yılandır. sistemi oturursa,şüphe kalmaz. ALLAH ın izniylede bir bir oturturuz.
bölgede ana ırmak ne kadar mesafeden ve hangi yönden geçer.
yine mesafeli bir kale mevcutmu varsa hangi yöndedir.
yakın sayılabilecek çevresinde kilise,pınar ve bir kaç yönde dere çatları varmıdır. bunlar bölgede yaşayanların rahatlıkla bileceği konulardır. bunları bir öğrenelim ,eğer varsa detayına ineriz. o zaman bu resim üzerinde yönleride belirtirsin. sağlıcakla.

İkizceli ustam dediklerinizin hepsi mevcuttur sorularınızın cevaplarını ve bölgenin hikayesini gün içerisinde paylaşmaya çalışacağım..

Yorumunuz için teşekkür ederim..

SEVALİ

Kullanıcı
İkizceli ustam..

Önce şunu belirtmek isterim bu kayalığımız iki parçadan oluşmakta olup arasından acısuya inen yol bulunmaktadır diğer kayalığın şuan resmi yok muska taşlarıda resmi olmayan kayalığın doğu yönündedir..

1.Sorunuz en yakın Irmak mesafesi kuş uçuşu 15.500 mt.

2.Sorunuz kayalığımızı kuzey olarak baz alırsak ırmak güneyinden geçiyor..

3.Sorunuz öyle bilinen bir kale yok fakat halk dilinde iki tane kale diye tabir edilen yer mevcut biri ırmağın hemen üst tarafında güney doğu istikametinde diğerinin kuş uçuş mesafesi 8.00 mt ve burayı tam net olarak görüyor..

4.Sorunuz kilise mevkisi denen bir yer mevcut eski kanı yolunda kuş uçuş mesafesi 2.500 mt.eski kanı yolundan bu kilise mevkisine giderken sağ tarafta ikinci çeşmenin siyah topraklı arkında 7 8 yıl önce alındığı bilinmekte ramazandan sonra tam yerini resimleyeceğim..

5.Sorunuz kayalığımızın arkası doğu yönü olmakla beraber 2 veya 3 dere çatal yapmaktadır..

Yorumlarınız için teşekkür ederim..

ikizceli

Kullanıcı
sevgili kardeşim çok emek verdirdik. hakkını helal et.ama maalesef yılanla örtüşmüyor. gerçi o manada gereksiz düşüncelerden kurtulmuş olduk. istersen nasıl olmalıydı konusuna biraz açıklık getirelim.
bu yılan olsaydı. kıvrımsız vaziyette olarak değerlendirdiğimizde,
ana ırmak tam doğusundan geçecekti. en yakın kalesi k. doğusunda ,her ikiside yaklaşık ,bir buçuk km. mesafelerde olacaktı.
çevresinde bir kaç tane olmasına rağmen,baş kilisesi,kıble istikametinde biraz yüksekçe bir sırtlamada olacaktı.
kilisenin arka kısmında ve güney batısında su gözeleri ve çatal dereler ,namlı pınarı,doğuya çok yakın takriben 100 m. mesafede bir yolun üzerinde bir setin dibinde olacaktı. o pınardan çıkan su başka gözelerle ve çatallarla birleşip ana ırmağa inecekti. çevresindeki olaylara girmiyorum. eğer tek düz bir yılan bilen arkadaşımız varsa yazabilir.
eğer öbür sitede aragon diye bir arkadaşın ilgili konusu vardı. detaylı yorumlamıştık. belki konuyu hatırlayanlar çıkabilir. sağlıcakla.

SEVALİ

Kullanıcı
sevgili kardeşim çok emek verdirdik. hakkını helal et.ama maalesef yılanla örtüşmüyor. gerçi o manada gereksiz düşüncelerden kurtulmuş olduk. istersen nasıl olmalıydı konusuna biraz açıklık getirelim.
bu yılan olsaydı. kıvrımsız vaziyette olarak değerlendirdiğimizde,
ana ırmak tam doğusundan geçecekti. en yakın kalesi k. doğusunda ,her ikiside yaklaşık ,bir buçuk km. mesafelerde olacaktı.
çevresinde bir kaç tane olmasına rağmen,baş kilisesi,kıble istikametinde biraz yüksekçe bir sırtlamada olacaktı.
kilisenin arka kısmında ve güney batısında su gözeleri ve çatal dereler ,namlı pınarı,doğuya çok yakın takriben 100 m. mesafede bir yolun üzerinde bir setin dibinde olacaktı. o pınardan çıkan su başka gözelerle ve çatallarla birleşip ana ırmağa inecekti. çevresindeki olaylara girmiyorum. eğer tek düz bir yılan bilen arkadaşımız varsa yazabilir.
eğer öbür sitede aragon diye bir arkadaşın ilgili konusu vardı. detaylı yorumlamıştık. belki konuyu hatırlayanlar çıkabilir. sağlıcakla.

İkizceli ustam asıl emek harcayan sizsiniz siz hakkınızı helal ediniz..

Benim yılan dediğime göre bu kadar zahmete girmişsiniz böylece yılan ile olması gerekenleri öğrenmiş olduk..

Çok teşekkür ederim..

KERASUS

Kullanıcı
nacizene ustalarımın affına sığınarak burayada bakarmısın.

...

SEVALİ

Kullanıcı
Dün bölgeye gittim yakın resimler çekmek için önce kayalığın arka tarafı yani doğu dere tarafını resimleyeyim sonra konumun ilk açılışındaki resmin yakın çekimlerini çekeyim diye maalesef aksilik olacakya telefonun şarzı bitti şimdilik çektiğim resimleri paylaşıyorum en kısa zamanda tekrar resimlemeye gideceğim..

Yorumlarınız için teşekkür ederim..

Muska taşı diye belirttiğim taşın kuzey yönünde görünümü..

Doğu yönünden görünümü..

Batı yönünden görünümü..

ikizceli

Kullanıcı
muhterem kardeşim, mübarek günlerde kendini fazla yormana gerek yok. bölge tamamen mezar ve mezar odalarını barındırıyor.
el değmemiş bir kaya yokki. resimlerin bir kısmı gölgeli kaldığı için pek belirsiz gibi görünse dahi,bulgular çok açık.
biliyorsunki küçük kayalarda olanlar değilde ilk resimde görülen alan içinde bir kaç nokta ve burdada paylaşacaklarım oda türü olanlar. bunlardan boşluk ve maden tespiti ile tercihler belirlenmeli. odaların çoğu zaten işaretli olan kayalar ile bağlantılı çıkacak.
tavsiyem bu yöndedir. sağlıcakla.

SEVALİ

Kullanıcı
muhterem kardeşim, mübarek günlerde kendini fazla yormana gerek yok. bölge tamamen mezar ve mezar odalarını barındırıyor.
el değmemiş bir kaya yokki. resimlerin bir kısmı gölgeli kaldığı için pek belirsiz gibi görünse dahi,bulgular çok açık.
biliyorsunki küçük kayalarda olanlar değilde ilk resimde görülen alan içinde bir kaç nokta ve burdada paylaşacaklarım oda türü olanlar. bunlardan boşluk ve maden tespiti ile tercihler belirlenmeli. odaların çoğu zaten işaretli olan kayalar ile bağlantılı çıkacak.
tavsiyem bu yöndedir. sağlıcakla.

Yorumunuz için teşekkür ederim bu alan en az 5.000 metre kare mezarlarada izin verilmediğine göre Allah a şükür şimdiye kadarda devletin yasak ettiği hiç bir düşünce ve eylemde de bulunmadım şahsım adına bilgi paşlaşmak amaçlı güzel bir konu oldu..

Emeğiniz çok geçti teşekkür ederim..

Üst Alt