Kılıçlı mağara | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kılıçlı mağara

aromel

Kullanıcı
Cevap: Kılıçlı mağara

Bölgen Trakya da mı?

Sarpedon

Kullanıcı

Arkadaslar simdi herkesin saygi gorusum var. Kim neye inaniyorsa onada bir sey demiyorum. Lakin magaraya giris calisan kiliclar dogranan sopalar, hakkattten INDIANA JONES senaryosumu okuyorum diye afalladim.
Tamam magara olabilir iginde gomu falanda olabilir.
Ama abartili seylerden kacinsak olmazmi.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Arkadaslar simdi herkesin saygi gorusum var. Kim neye inaniyorsa onada bir sey demiyorum. Lakin magaraya giris calisan kiliclar dogranan sopalar, hakkattten INDIANA JONES senaryosumu okuyorum diye afalladim.
Tamam magara olabilir iginde gomu falanda olabilir.
Ama abartili seylerden kacinsak olmazmi.

Belki biraz heyecan,belki,,,

Ben bu arkadaşlarımın gördüklerini bulacam,

ben dağda gezen çoban olsam o tarihten bu güne kadar kesin çözüm bulurdum,çözüm üretirdim mutlaka,yada çözmeye yardım edecek bir arkadaş ,bir dost bulurdum.
İlaveten yazdığı işaretler ,sistem işaretleri ve çözümü olan işaretler.

not;Yazdığı yer belkide büyük bir komutan asil birine ait(roma )
kılıçlı mağra trakya sınırlarında karadeniz sahiline yakın olması lazım.

rafet5757

Kullanıcı

Arkadslr kılıçlı mağara bilgi dahilimde, mağara sarp bir vadide biraz yüksek yerde askıda diyebiliriz, ben buraya girerken önce bacaklarimi uzatıp uzunlamasına sarkarak girdim, 7basamakla aşağıya iniliyor basamaklara ağaç uzatıp girdik, içerisi dizlerimize gelecek şekilde kireç tozuna benzer toz dolu merdivenlerden geçince sol tarafına koridor dönüyor bir kapıdan koridorda 40 adet taş heykel var bu heykeller yaklaşık 80 cm boyunda, ileriye devam ettiğimde tozun içinde yürüdüm sagima bir kapı geldi kapının karşısına geldiğimde iki tane kılıç öyle bir çalışmaya basladiki tuzağa kapıldık sanarak hizlica dışarıya koştuk, biraz soluklandiktan sonra anladikki kiliclarin karşısına gelirsen calisiyor sonra basamaklara basmadan tekrar içerigirdik bir sopa aaldım elime kiliclara kadar gittim ve sopayi tuttum sopayi jilet gibi dogradi, ve burada odadaki para yığınak halinde görülüyor ancak tuzakli bir yer olduğundan uzak duruyoruz, burada mağaranın duvarında iki catilmis kılıç resmi var kılıçlı mağara burası olmalı diye düşünüyorum.
Ayrıca davullu mağarada bu civarda çünki bizzat benim gördüklerim bunu tegit ediyor, katlı mağara bu bölgede.
Bin adım değirmen arki, kıç kıça yatan okuzler, koşulu okuzler, tek dombay, ve direkli mağara, kurşunlu havuz, 1946 rakamlı soygun bölgesi tamamı ve daha fazlası bilgi dahilimde, birde 5 kişilik sofra taşı, balık tutan adam, yanlış bölgede aramayın derim saygılar...

nusret arkadasım ne güzel herkese nasip olamayacak şeyler görmüşsünüz
define mekani camiasına burayı videoya çekip şu gördüğünüz altınları görme fırsatınıda verseniz tc nin 1 numarası olursunuz hadi hayırlısı

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

çok temiz kayıt yazmışşınız ama kılçıklı mağara hemen kılıçlı mağara oldu mezarlık alanı heykel oldu ben şahsıma inanmadım

Compass78

Kullanıcı

Ayrıca davullu mağaraya 7general mağarası diyebiliriz, çünki içeride koridorda 7 adet koltuk koltuklarda belden yukarıya insan heykelleri işlenmiş, omuzlarında rütbeleri dahi mevcut, şimdilik bu bilgi yeter sorusu olan sorsun devamını anlatırım.
""" BÖLGE TRAKYADAMI? Acil cevap bekliyomm

SEVALİ

Kullanıcı

Arkadslr kılıçlı mağara bilgi dahilimde, mağara sarp bir vadide biraz yüksek yerde askıda diyebiliriz, ben buraya girerken önce bacaklarimi uzatıp uzunlamasına sarkarak girdim, 7basamakla aşağıya iniliyor basamaklara ağaç uzatıp girdik, içerisi dizlerimize gelecek şekilde kireç tozuna benzer toz dolu merdivenlerden geçince sol tarafına koridor dönüyor bir kapıdan koridorda 40 adet taş heykel var bu heykeller yaklaşık 80 cm boyunda, ileriye devam ettiğimde tozun içinde yürüdüm sagima bir kapı geldi kapının karşısına geldiğimde iki tane kılıç öyle bir çalışmaya basladiki tuzağa kapıldık sanarak hizlica dışarıya koştuk, biraz soluklandiktan sonra anladikki kiliclarin karşısına gelirsen calisiyor sonra basamaklara basmadan tekrar içerigirdik bir sopa aaldım elime kiliclara kadar gittim ve sopayi tuttum sopayi jilet gibi dogradi, ve burada odadaki para yığınak halinde görülüyor ancak tuzakli bir yer olduğundan uzak duruyoruz, burada mağaranın duvarında iki catilmis kılıç resmi var kılıçlı mağara burası olmalı diye düşünüyorum.
Ayrıca davullu mağarada bu civarda çünki bizzat benim gördüklerim bunu tegit ediyor, katlı mağara bu bölgede.
Bin adım değirmen arki, kıç kıça yatan okuzler, koşulu okuzler, tek dombay, ve direkli mağara, kurşunlu havuz, 1946 rakamlı soygun bölgesi tamamı ve daha fazlası bilgi dahilimde, birde 5 kişilik sofra taşı, balık tutan adam, yanlış bölgede aramayın derim saygılar...

Anlatımınıza inanmak isterim fakat sorularım olacak cevaplar iseniz kılıçların mekanizması durdurabiliriz.

1.Kireç tozuna benzeyen toz her ne ise diz boyuna kadar yürümek oldukça zor olmuştur tozun rengi ne idi.

2.Merdivenlerden kılıçların olduğu kapıya kadar olan mesafe ne kadar ve düz bir alanmıdır..

3.Merdivenlerden kapıya kadar olan alanda eğim varmıdır..

4.Mağaranın içinde toz dediğiniz her ne ise hava sürkülasyonu çok iyi olmalıki nem oluşmamış hava akımını hissettinizmi...

5.Mağaranın dışında yakınlarında aslında mesafe o kadar önemli değil kuyu veya devamlı akarsu mevcutmu...

6.Mağaranın tabanında duvarların tabanına yakın yerlerinde delikler veya çatlaklar aynı varsayım olarak merdivenlerdede delik ve çatlaklar mevcutmu...

7.Deniz buraya yakınmı...

8.Merdivenlerden kapıya mesafe ve diğer iki duvar diyelim arasındaki mesafe ne kadar ölçme şansınız olmamıştır tahminen...

Şimdilik bu kadar yeterli sanırım bunları doğru şekilde cevaplayın gerisini bilhare hallederiz...

Son düzenleme:

keykubat

Kullanıcı
degerli arkadaslar bir adet kilcli magara trakyada catalca bolgesindedir.girisin ust kisminda 1 metre uzunlugunda kilic vrdir.magaranin uzunlugu rivayete gore 3 km.olup girisi ozellikle kapatilmistir.bitisigindede bacali magara vardir.bacanin arkasindan dolasa bir yariktan surunerek 5 metre gidiyorsun dogal goruumlu buyuk bir bosluga cikiyorsun.boslugun bir tarafi dokme tas bir tarafi balcik dolu.ozetle diyecegim kiliclimagara catalcada