Kılıçlı mağara | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kılıçlı mağara

Istavroz

Kullanıcı
Cevap: Kılıçlı mağara

Arkadslr kılıçlı mağara bilgi dahilimde, mağara sarp bir vadide biraz yüksek yerde askıda diyebiliriz, ben buraya girerken önce bacaklarimi uzatıp uzunlamasına sarkarak girdim, 7basamakla aşağıya iniliyor basamaklara ağaç uzatıp girdik, içerisi dizlerimize gelecek şekilde kireç tozuna benzer toz dolu merdivenlerden geçince sol tarafına koridor dönüyor bir kapıdan koridorda 40 adet taş heykel var bu heykeller yaklaşık 80 cm boyunda, ileriye devam ettiğimde tozun içinde yürüdüm sagima bir kapı geldi kapının karşısına geldiğimde iki tane kılıç öyle bir çalışmaya basladiki tuzağa kapıldık sanarak hizlica dışarıya koştuk, biraz soluklandiktan sonra anladikki kiliclarin karşısına gelirsen calisiyor sonra basamaklara basmadan tekrar içerigirdik bir sopa aaldım elime kiliclara kadar gittim ve sopayi tuttum sopayi jilet gibi dogradi, ve burada odadaki para yığınak halinde görülüyor ancak tuzakli bir yer olduğundan uzak duruyoruz, burada mağaranın duvarında iki catilmis kılıç resmi var kılıçlı mağara burası olmalı diye düşünüyorum.
Ayrıca davullu mağarada bu civarda çünki bizzat benim gördüklerim bunu tegit ediyor, katlı mağara bu bölgede.
Bin adım değirmen arki, kıç kıça yatan okuzler, koşulu okuzler, tek dombay, ve direkli mağara, kurşunlu havuz, 1946 rakamlı soygun bölgesi tamamı ve daha fazlası bilgi dahilimde, birde 5 kişilik sofra taşı, balık tutan adam, yanlış bölgede aramayın derim saygılar...
Kiliclarin cozumu bende yalniz anlatiminda hata var kiliclardan sonra 120 adim ve 7 diye ayrilan magara sonra dolu oda

Warning

Kullanıcı
Ustalarım kılıçlı mağara hakkında farklı belgesî olan varmı
Yaşlı bir amca bu işlere çok emek vermiş bizzat görmüş tecrube etmiş bu kılıçlı mağarayı
Ağaç ve demir uzatmışlar peynir doğrar gibi kesti diyor
İçeride papaz ve kadın resmi varmış
Gerçek kılıçlı mağara nasıl özellikte olmakıdır paylaşımlarınızı bekliyorum
Ustadim kılıç kolay is değildir akar su ile beslenir yada kaynak suyu ile beslenir harekete geçer harekete geçtiği vakit kurtulma şansı yoktur eşkıya gomulerinde bu yöntem uygulanmıştır kılıç çekme işlemi vardır ve bunu sayılı kişiler yapmaktadır ve bir yöntem daha vardır onun için birşey diyemem bilgim yok sadece duyum ve bu kılıçlar platindir kolay kolay hicbirşey zarar vermez onun için dikkat çok önemlidir ve bu kılıçlar etkisiz hale getirildiği vakit belli bir vakit içerde kalinabilir çökme ihtimali kaçınılmazdır

Warning gönderdi

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
kılçıklı mağaramı kılıçlı mağaramı neyse aynı mağara bir içeriye dar bir yerden girilir sahile yakındır bir arap elinde kılıç heykel halde yapılmıştır araba gelmeden bastığın yayları koparmazssan kılıcı yersin burada arabı geçersen 7 yol bulunur volçanın mağarasıdır trakyadadır kırklarelinde yazıyor

ümitkyn37

Kullanıcı
Kılıç lı mağaranın nerede olduğunu yerini bilen varsa bize ulaşsın birlikte gidelim

ümitkyn37

Kullanıcı
Bizde arıyoruz yerini tuzağın nasıl çözüleceğini nasıl bir yol ilerleneceğini biliyoruz

TANRIDAGI

Kullanıcı
Cevap: Kılıçlı mağara

Arkadslr kılıçlı mağara bilgi dahilimde, mağara sarp bir vadide biraz yüksek yerde askıda diyebiliriz, ben buraya girerken önce bacaklarimi uzatıp uzunlamasına sarkarak girdim, 7basamakla aşağıya iniliyor basamaklara ağaç uzatıp girdik, içerisi dizlerimize gelecek şekilde kireç tozuna benzer toz dolu merdivenlerden geçince sol tarafına koridor dönüyor bir kapıdan koridorda 40 adet taş heykel var bu heykeller yaklaşık 80 cm boyunda, ileriye devam ettiğimde tozun içinde yürüdüm sagima bir kapı geldi kapının karşısına geldiğimde iki tane kılıç öyle bir çalışmaya basladiki tuzağa kapıldık sanarak hizlica dışarıya koştuk, biraz soluklandiktan sonra anladikki kiliclarin karşısına gelirsen calisiyor sonra basamaklara basmadan tekrar içerigirdik bir sopa aaldım elime kiliclara kadar gittim ve sopayi tuttum sopayi jilet gibi dogradi, ve burada odadaki para yığınak halinde görülüyor ancak tuzakli bir yer olduğundan uzak duruyoruz, burada mağaranın duvarında iki catilmis kılıç resmi var kılıçlı mağara burası olmalı diye düşünüyorum.
Ayrıca davullu mağarada bu civarda çünki bizzat benim gördüklerim bunu tegit ediyor, katlı mağara bu bölgede.
Bin adım değirmen arki, kıç kıça yatan okuzler, koşulu okuzler, tek dombay, ve direkli mağara, kurşunlu havuz, 1946 rakamlı soygun bölgesi tamamı ve daha fazlası bilgi dahilimde, birde 5 kişilik sofra taşı, balık tutan adam, yanlış bölgede aramayın derim saygılar...
arkadasim yazdiklarinizdan bizzat bu yeri gordugunuzu ve tecrube ettiginizi anladim. yanlismi anlamisim.

ümitkyn37

Kullanıcı
Yeri biz de arıyoruz kastamonu dan ümit ben bu arada memnun oldum tuzakların nasıl çözüleceğini biliyoruz