Kim Bu Insanlar? (boşluk Bulucular) | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kim Bu Insanlar? (boşluk Bulucular)

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
Herkese merhaba
Sevgili mirkut ustam. Yazımı tekrar okuyunca bazı şeyleri yeteri kadar ifade edemediğimi fark ettim. Kısaca bir özetliyeyim ki yanlış anlaşılmalara yol açmasın.
Suyun derinliğini ölçmek için tavsiye edilen yöntem; suyun yolunu takip etmek ve boşluk algısı oluştuğu anda o noktadan kablo ile ölçüm yapmam istenmesi idi. Gerekçe olarak da su bir kanalın içerisinde aktığı ve kanalın boşluk oluşturduğu yerden ölçüm yapılması idi. Uyguladım. Belki ben hata yaptım bilemiyorum ama bu yöntem sağlıklı değil. Bu tür bir çalışma daha üste kalan en küçük bir boşluğu bile algılayan ustaları çok yanıltır. Ancak boşluk değil de birkaç farklı noktadan kablo çekilerek derinlik ölçülürse, daha sağlıklı sonuçlar alınabileceğini düşünüyorum.
Sorduğunuz sorulara gelirsek; Evet boşluk algısını işaretledim. Ortaya kareye benzeş bir şekil çıkmasına rağmen, insan elinden çıkmadığı ayandı.
Dolgu Topraktan anladığım, kazılmış ve tekrar doldurulmuş yer ise; bu tür yerlerde çubukların bende ki tepkisi; önce boşluk algısı verir. Daha sonra ise yavaş yavaş arama moduna geçer. Bu katman da dolgu toprak tepkisi vermedi. Direk boşluk tepkisi verdi. Öyle ki çubuklar katmana girdiğim andan, çıkana kadar su tepkisini değil, boşluk algısını verdi. Çıktıktan hemen sonra tekrar su moduna girdi.
Burada acemi çubukçular çok yanılırlar. Fay hattı veya doğal yarık veya simetrik bir yapısı var ise gerçek boşluk gibi düşünülebilir. Dolgu toprak tepkisi de vermeyince akla gelebilecek ilk şey boşluk olduğudur.
Şimdi kısa ve yalın yazmak gerekirse; Bu katman; içinden veya altından akıp giden suya çubuklarla çekim almamızı engelliyor. (çubuklar: gümüş,bakır,pirinç,demir vb.) Bu anlattıklarım şahsa münhasırdır. Diğer ustaların durumunu bilemiyorum.
Önemle vurgulamak istediğim nokta ; bu katmanın altında veya içerisinde bulunan değerli veya değersiz madenlere çekim alıp alamayacağımız….
Şahsi görüşüm; Bu katmanın içerisinde veya altında olan değerli veya değersiz madenlerin çekim gücünü engellediğidir. Gerekçe olarak şunu öne sürebilirim: Suyun çekimini engelleyen güç madenleri de engeller düşüncesindeyim. Tamamen de yanılıyor da olabilirim.
Kist diye tabir ettiğim tabaka hakkındaki görüşlerimi yukarı da anlattım.
Gelelim insan elinden çıkmış boşluğa. Yerin birkaç metre altına kazılmış odalara mahzenlere.
Hepimizin mutabık olacağımız nokta; B
u tür yerleri kolaylıkla ve az bir çaba ile metraj olarak neredeyse sıfır hata ile tespitinin yapabileceği. Şekli, şemali girişi hatta duvar kalınlıklarına varana kadar hiç bir ayrıntıyı kaçırmayız. Dersek o zaman asıl soruya geçelim. Bu tür yerlerin içerisinde bulunan değerli veya değersiz madenlerin çekimini alabilecek miyiz. ??? veya alabiliyor muyuz??? Mükerrer olmaması açısından bu soruyu yukarıda da sorduğum için geçiyorum.
Gelelim insan elinden çıkmış fakat yerin metrelerce altında olan odalara mahzenlere…..
Üstünde hiç ellenmemiş bu katman var. Acaba insan elinden çıkmış boşlukların çekimini alabilecek miyiz.????? Yoksa üsteki tabakanın çekimini alıp alttaki aradığımız boşluğu pas mı geçeceğiz??? Aradığımız boşluğun içerisinde ki değerli veya değersiz madenlerin çekimini alabilecekmiyiz????

Kaleme aldığım yazı bu sorular düşünülerek hazırlanmıştır. Sadece ana başlıklara değinilmiş ayrıntılar ötelenmiştir. Sizin sorularınız noktasal olarak ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken sorulardır. Yazımda bazı sorular sorulmuş, tecrübe yetersizliğinden yarım yamalak cevaplanmıştır. Bu konu da bu işin erbaplarından açıklık getirilmesi istenmiştir.
Boşluk konusunda ilk sorulması gereken şey; çubukların bunu nasıl algılayabildiğidir??? Maden veya mineraller belli bir enerji veya ışınım yayıyor ve elimizdeki çubuklar ile biyoenerjimiz birleşip çubuklar hareketleniyor deyip işin içinden sıyrılıyoruz da,,,,,,,, Boşluk hangi enerjiyi yayıyor da çubuklar bunu algılıyor??????? Olmayan bir şeyi biz nasıl algılıyoruz?????
Konu yine dönüp dolaşıyor “ Elimizdeki çubukları harekete geçiren şey nedir?” sorusuna geliyor. Öncelikle elimizdeki çubukları harekete geçiren şeyin ne olduğunu bilebilirsek gerisi zaten çorap söküğü gibi gelecektir diye ümit ediyorum.
Canım kardeşim. Uzun yazdım hakkınızı helal ediniz diyorsunuz yaa. Ben sizden daha uzun yazıyorum. Sizler hakkınızı helal ediniz.
Sağlıcakla kalın
ALLAH 'a emanet olun

Mirkut

Vip Üye
Degerli abim. Yaklasiminizdan ve alcak gonullulugunuzden dolayi tesekkur ederim. Yazdiklarinizi birkac kez okumama ragmen simdi yazdiklarinizdan sonra yazdiklarinizi algilamakta eksik kaldigimi fark ettim. Agac yada catal cubuk dediginiz cubuktan hic kullanmadim ve hic su bulmak icin ugrasmadim zaten metal olan cubuklarlada girdigim yerlerde su denk gelmedi bana. Yillar once define merakim yine var idi fakat cubuk hic kulanmamistim, ermeni kokenli musluman olmus bir ustayla define ararken rivayetlerle hareket ettigimiz bir yere gittik tesbitlerini yapti ve sonra dediki burada akan cesme yigmalarin icinden buraya topraktan yapilmis borularla gelmesi lazim ve eline cesmeden akan suyu alarak cubuguna temas ettirdi ve suyun geldigi kaynagi takip etti ve gercekten bizi yigmalarin oldugu yere goturdu, arada elini tekrar tekrar islatiyordu suyla. bu sekilde suyun derinliginide alabilirdi diye dusunuyorum. Elindeki cubuklar beyaz anten cubuklardi bakirda degildi. Fakat sizde elinize aldiginiz hicbirseye cubuklar yonelmiyor bu durum kisiye has olabilir. Dogal olusumlardan olusan katmanin altindaki boslugu bulabilirmiyiz derseniz bilemiyorum. Yalniz bildigim birsey var eger katman insan eliyle yapilmis boslugu tumuyle kaplamiyrsa cubuk ilk katman altindaki aldigi sinyali takip ederek ustteki katmani gormez nezamanki elimizden cubuklari birakip katman uzerinde tutarsak ve katmanin yaydigi sinyali cubuklar yakalarsa ozaman alttaki boslugu gormez diye dusunuyrum cunki girdigim yerlerin ustunde katman varmiydi yokmuydu bilemiyorum belkide vardi cubuk katmani algilamadi. Yalniz mezarin altindan gecen boslugu ilk tesbit ettigimde mezarin uzerinden gecmeme ragmen cubuklar alttaki boslugu kesmedi. metal yada mineral bosluk ustunde olsun, bosluk icinde olsun, yada boslugun zemininin icinde olsun, yada dolgulu toprak icinde olsun boslugun vermis oldugu dalga bunlari gormemize engel oluyor. Bu metal yada mineralleri gormek icin cubuga metal temas ettiriyorum ve bosluk etkisini kestikten sonra metalse metale mineralse minerale yoneliyor yani gelen sinyale. Katmanli tabakalardada bunu asacagina inaniyorum. En azindan mineral yada metal goruse cubuklar testlerle minerali eledikten sonra sonuca ulasilabilir. Sahsim oda turu yada mezar olsun bunlarin metal tesbitinde bosluk icinde metal algilamadigim yapilara genelde girmiyorum. Kanaatimce yer altinda insan eliyle yada dogal olusumlardan olusan bosluklara ilk zamanlari oksijenin girip haps olmasiyla yuzeydeki oksijenin hapsolan oksijenle aralarindaki toprak tabakanin oksieni ikiye ayirmasindan dolayi cubuklar harekete geciyor olabilir. Bu benim dusuncem ilk kez burda dile getirdim. Boslugun vermis oldugu sinyali boslugun altindayken baska bir boslugun icinden baktigimizda yukaridaki bosugun sinyalini cubuk yakalamiyorsa bu tezim gecerli oabilir. Cunki iceride biriken gaz ucucu oldugundan metal gibi asagiya sinyal gondermez diye dusunuyorum. Tekrar yazmakta fayda var bu benim dusuncem. Kisileri yanilgiya sokmak istemem kanitlanmis birsey degil.
ALLAH azze ve celle sizin hicbir emeginizi bosa cikarmasin gercekten bu ise gonul vermis birisisiniz ve hep dogrularla hareket etmeyi size nasip etsin, etsin ki bizde sizin bilgilerinizden faydalanabilelim. Cunki siz butun bildiklerinizi bizimle paylastiniz ve paylasiyorsunuzda.
ALLAH c.c a emanet olnunuz. Selametle kalin.

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
Herkese Merhaba.
İşlerimin yoğunluğundan ötürü uzunca bir süre siteden ayrı kaldım. Eğer sizleri sıkmaz isem, kaldığımız yerden devam etmek isterim.
Boşluk ve boşluk algısının neler olabileceği ve yer altı katmanları hakkında önceki yazılarımda bir şeyler karalamaya çalıştım. Son yazımda ise Boşluk konusunda ilk sorulması gereken şey; çubukların bunu nasıl algılayabildiğidir? Maden veya mineraller belli bir enerji veya ışınım yayıyor ve elimizdeki çubuklar ile biyoenerjimiz birleşip çubuklar hareketleniyor deyip işin içinden sıyrılıyoruz da,,,,,,,, Boşluk hangi enerjiyi yayıyor da çubuklar bunu algılıyor??????? Olmayan bir şeyi biz nasıl algılıyoruz?????” diye sormuştum. Ancak görüyorum ki, boşluk ve katman konusunu biraz daha açmamız gerekiyor.
Boşluğun çok farklı kavramları vardır. Uzay boşluğu, hava boşluğu, hukuktaki boşluk, eğitimdeki boşluk vb… hukuk ve eğitimdeki boşluklar insan kaynaklı olduğu için aşılabilir. Ancak uzay boşluğu, hava boşluğu kavramları yeni çıkmış ve şimdi şimdi anlaşılmaktadır. İnsanoğlunun görebildiği ve gözlemleyebildiği hiçbir yerde MUTLAK BOŞLUK yoktur. Bilinmeyen bir güç!!!!! her şeyi kapsamıştır. Bu güç her şeyi birbirine tutturduğu gibi, birbirinden de uzaklaştırmaktadır. Kısacası bu güç her şeye hakim dir ve sahibi dilediği zaman bu gücü geri alacaktır. Günümüz ilimi bu enerjiye maalesef “Karanlık enerji adını verseler de, bizler ancak önünde secde ederiz.
Konumuza dönecek olursak bizi ilgilendiren şey; çeşitli sebeplerden dolayı yeraltında oluşan boşluğu nasıl tespit edebildiğimizdir. (Burada önemli olan, boşluğun üzerine geldiğimizde; çubukların sağa – sola veya içeri kapanması değil, çubukların bu hareketleri verebilmesidir.)
Peki hangi güç bu çubukları harekete geçirmektedir?
O
kuyucuyu fizik ve kimya tabirleriyle bunaltmak istemiyorum ama bazı şeyleri en baştan ve en basit şekliye ele almayız ki, sözlerimiz bir anlam kazansın.
Bilindiği üzere maddenin en ufak parçası atom dur. Çeşitli atomlar bir araya gelerek maddeyi oluştururlar. Mesela su ; (H2O) 2 hidrojen ve 1 oksijen atomunun birleşmesinden meydana geldiği gibi, tüm maddeler de çeşitli atomların birleşmesi ile meydana gelmektedir. Toprakta bir maddedir.
Normal bir toprak şu bileşenlerden oluşur:
%50 katı kısmı : (%5) Organik maddeler, (%45) İnorganik maddeler
%50 Boşluklar : (%25) Hava ve (%25) su (alıntıdır)
Bilinmeyen bir enerji bunları bir arada tutar ve süreklilik arz ettirir.
Aşağıdaki şekil daha iyi anlatmama vesile olur inşallah.

Buraya kadar mutabık isek devam edelim.
Diyelim ki bir deprem oldu ve yer altında bir çöküntü yaparak bir boşluk oluşturdu.

Veya bazı kişiler yer altına odalar yaptı ve üstünü kapattı.

Şimdi, “Elimizdeki çubukları harekete geçiren şey nedir?” Maden ve mineral aramada; “Maden veya mineraller belli bir enerji veya ışınım yayıyor ve elimizdeki çubuklar ile biyoenerjimiz birleşip çubuklar hareketleniyor….” Demiştik yaaa……
Boşlukta ise bunun tam tersi geçerli olabilir mi acaba???
Türkçesi; Enerjinin kesintiye uğradığı alanı biz "boşluk" diye mi algılıyoruz acaba???

Bu teori doğru olabilir dersek devam edelim.
Doğal oluşumun bir şekilde kesintiye uğradıktan sonra (deprem, göçme, kuyu veya mahzen kazılması gibi), tekrar doldurulsa bile boşluk algısı verir. Gerçek boşluk ile dolgu boşluğu nasıl ayırt edeceğiz derseniz, bende ki yansıması şöyle;
Gerçek boşluk ise :
üstüne geldiğim de çubuklar sağa ve sola açılır. 1 – 2 saat hatta bir gün bile beklesem çubuklar şeklini bozmaz.
Eğer kazıldıktan sonra tekrar dolduruldu ise : çubuklar önce sağa ve sola açılır. Ancak bir müddet bekledikten sonra çubuklar tekrar arama moduna geçer.
Yine hatırlatayım. “ Bu meziyet kişiye has bir özelliktir” çubuklar bende sağa-sola açılır ama bir başkasında içeri kapanır. Bu önemli değildir. Önemli olan çubukların tepki vermesidir.
Şimdi gelelim önem arz eden başka bir soruya. Diğer yazılarımda da sormuştum ama bir daha sorayım. Boşluk içerisindeki boşluğu tespit edebilir miyiz? Boşluk içerisindeki boşluğun içindeki bir madeni tespit edebilir miyiz?
Daha basit bir ifade ile söylersek; yer altındaki boş bir odanın içerisinde bulunan ve ağzı kapalı bir küpün içindeki değerli madenleri tespit edebilirmiyiz???

Bu sorulara yayınladığım yazıların içerisinde değindiğim için üstünde fazlaca durmayacağım.

Yer altındaki katmanlar;
Görsel bize söz bırakmayacak kadar açıklayıcı.

Peki biz bu katmanı nasıl oluyor da boşluk diye algılıyoruz?
Yukarıdaki bilgiler ışığında
yine basite indirgeyip edindiğim tecrübeyi bir daha paylaşayım.
Kazdığım kuyunun; Üsten 60-70 cm normal toprak.
Sonrası, 2 m. ye kadar kireçli ve kil karışımı toprak
2 .m den sonra; yaklaşık 80-90cm. kalınlığında kireç kayası
5.50cm ye kadar kirli beyaz(grimsi) renkli kil ve kireç kayası (yaklaşık 2.50 cm.)
5.50 cm ile 7.20cm. kadar; çok ama çok sert açık kahverengi bir kil tabakası.
Sonrası ise yine grimsi kil.
Elimdeki çubuklara boşluk algısını veren tabaka; kablo çekerek yaptığım ölçüme göre; 5.50 cm ile 7.20 cm. arasında kalan çok ama çok sert açık kahverengi kil tabakası.

Üsteki kireç kayasını ve grimsi renkli tabakayı ben algılayamadım. Her ikisi de kil olmasına rağmen niye üstekini değil de daha alttaki tabakayı algıladım diye kabaca bir araştırma yaptım.
Killer metal oksitlerle karışık bir şekilde bulunduklarından doğal olarak renklenmiş durumdadırlar. Ayrıca organik maddeler de ihtiva eder. Kilin saf olması halinde rengi beyaz olur ve kaolen adını alır. Bunun ötesinde killerin renkleri sarı, pembe, kırmızımsı, mavimsi gri, yeşil ve siyahımsı olabilir. Kilin rengi içinde bulunan maddeler hakkında fikir vermektedir. Kilde limonit bulunması halinde rengi esmerdir. Kilde demir peroksit bulunması halinde rengi kırmızıdır. Kilde manganez dioksit bulunması halinde rengi siyahtır. Kilde organik maddeler bulunması halinde menekşe rengindedir.”(alıntıdır)
Bu bilgiler ışığında şöyle bir sonuç çıkarabilir miyiz??
Kırmızımsı demir peroksit içerikli kil, kirli beyaz grimsi (saf kil) den daha baskın olması dolayısıyla elimdeki çubukları harekete geçirmiştir. Mi ? acaba??
Ancak; alt da bulunan kırmızımsı kil tabakasının olmadığını var sayarsak eğer; kirli beyaz (grimsi) kil tabakası da elimdeki çubukları hareketlendirir mi?
Dersek; Bundan önce kazdığım iki kuyuda da bu algıyı yakalamadım. Sadece suyu algıladım. Derinliği 2 metreyi bulan bu beyaz(grimsi) kil tabakasının akabinde suyu buldum. Bunlar benim edindiğim tecrübelerdir. Yine bir ancak diyelim devam edelim.; Benim algılayamadığım kirli beyaz(grimsi) kil tabakasını “boşluk diye algılayan ustalarımız var mıdır? Varsa bunlarda kendi tecrübelerini yazarlarsa bizlerde daha fazla bilgi edinmiş oluruz.
Yukarıda da sormuştum ama yine soralım. Bu katmanın içinde veya altında kalan bir madeni algılama şansımız nedir?
Böyle bir kil tabakası var ve bunun altında da insan elinden çıkma bir boşluk var ve bu boşluğun içerisinde de değerli madenler var. Çubuklar hangisini algılar? Kil katmanını mı yoksa insan elinden çıkma boşluğu mu yoksa boşluğun içerisinde olan değerli madeni mi????
Bunun gibi daha sorulacak çok sorular var ama şimdilik nokta koyalım.

Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun.

Not : resimler alıntı ve görsel amaçlıdır.
Kaynaklar:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ALLAH razı olsun BORNAVALI ustam.
boşluk konusunda ,hayli bir enerji harcadığınız yazılarınıza yansıyor. geldiğiniz seviye için ne kadar zaman ve emek verdiğinizi ancak siz bilirsiniz.
kazanımlarınızı sitemizde, samimice paylaşmanız ,her türlü takdiri layık çalışmalarınızın ,bir çoğumuzun ufkunda yeni bilgilerle bütünleşmesine ,bir çok detayların kazanılmasına vesile olmasını diliyor, zatı alinizi tebriklerimle teşekkürlerimi sunuyorum.
teknik terimlere girmeden (girersem altında kalabilirim:D),
tarif ettiğiniz kil ve benzeri sert oluşumların üzerinde boşluk tepkisi oluşur.ama bu gayet dar bir alan içinde olur. üzerindeki toprak yapısı ile alttaki yapı bütünleşmemiş ,ayrı özelliklerde olur. bu durum mineralli yerlerdeki toprak yapısından dolayı da çubukları boşluk olarak altdatmasına veya kullanıcının yanılmasına vesile olur.
boşluk içinde madeni algılanabilirmi sorunuza söyleyebileceğim,
kesinlikle evettir.
yalnız her çubuk için diyemeyiz ama çubukların çoğu verir. burada iş kullanıcıdadır.
bazı cinsler boşlukta değerliyi görmez.
bir kısmı görür kullanıcı o tepkiyi anlamaz. çünkü sadece tam üzerinden geçerken kısa bir tepki oluşur.
bazı çubuk çeşitleri vardır ki,elinize alacağınız ilave küçük bir maden parçasıyla hiç kaçırmaz.
yine bazı aparatlarla birlikte kullanıldığında yaklaşık 200 m deki madeni almamızda mümkündür.
muhterem kardeşim kısa ve öz yazmaya çalıştım.
sizin bu konudaki çalışmalarınızın da hangi seviyede olduğunu ve tecrübelerinizi varsa tavsiyelerinizi de öğrenmek isteriz.
selametle afiyetle inşaallah.

Abdullah313

Kullanıcı
Uzun vadeli emeklerinizin paylaşımlarından dolayı teşekkür ederiz ustam. Pekçok soru sormuşsunuz, ben emekleme döneminde olduğumdan emin olduğum bir sorunuza cevap verebilirim ancak o da, kirli beyaz kile hem bakır, hem alüminyum hem de gümüş çubukla defalarca boşluk aldım maalesef

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
Merhaba ikizceli ustam.
“ALLAH razı olsun BORNAVALI ustam.” Bu sözleriniz bütün yorgunluğumu aldı götürdü. Yüzüme bir tebessüm, yüreğime ferahlık getirdi. Harcanan emeğin karşılığı ancak bu kadar güzel sözlerle alınabilir. ALLAH (c.c) sizlerden de razı olsun (amin)
Sizin bu konudaki maharetinizde takdire şayandır. Yazılarınızdan anlaşılabileceği üzere çok iyi bir uygulayıcısınız. Sizin, aliömer, metin77 mirkut ve ismini sayamadığım bir çok ustamızın tecrübeleri bizlere ışık tutmakta yeni yeni ufuklar açmaktadır.
Araştırmacı kimliğimizden ötürü hiç söylemi, tecrübeyi ötelemem. “Biliyorsan öğret. Bilmiyorsan öğren” sözü düsturumdur. Bu düsturdan yola çıkarak, pratikteki uygulamaların sebep ve sonuç ilişkilerini bizatihi irdeler sonuçlarını da paylaşırım.
Ne yazık ki farklı bir bilimsel sıfatımız olduğu için konu hakkında otorite değiliz. Otoritelerde konuya duyarsız kalınca iş bizim gibilere kalıyor. Bizler bir iki şey karalayınca hop oturup hop kalkıyorlar ve işi etik kuruluna şikayete kadar götürüyorlar. Bu sıkıntıları aşmak için yazılarımda otorite havası değil, sorgulayan bir dil kullanıyorum. Bizatihi edindiğim tecrübeleri de yeri gelince paylaşıyorum.
Araştırmacı kimliğimizi bir kenara koyup uygulayıcı kimliğimizle olaylara bakarsak; siz ve ben ayrı ayrı ekollerin temsilcileriyiz.
Siz elinize bir cisim alarak aradığınızı buluyorsunuz.
Ben ise elime neyi aldım ise onu görmüyorum.
Dolayısıyla kullandığımız yöntemlerde farklı farklı olmaktadır. Bu bir eksiklik veya üstünlük değildir. “Bu meziyet kişiye has bir özelliktir” Bunu yazılarımda sıkça vurgularım ve yeni başlayanlar ile acemilere; “hiçbir söylemi göz ardı etmeyin. Hepsini deneyin ve meziyetinize en uygun olanı geliştirin” diye telkinde bulunur ve doğru sorularla cevap arayın derim.
Doğru soruya bir örnek verelim: yer altındaki bir boşluğun içerisindeki bir madene çekim alabilir miyiz?
Büyük bir çoğunluğumuz bu soruya evet diyecektir. (ben de dahil) Ama bana sormak gibi bir gaflette bulunulursa o zaman sorduklarıma da cevap verecektir.
Boşluk olduğuna emin misin? C: evet
Çekim aldığın maden boşluğun içerisinde mi? C: evet
Bu madenin ne olduğu hakkında bir bilgin var mı? C: hayır
O zaman şöyle sorayım; elindeki çubuklar demir ile altına aynı tepkiyi mi veriyor? C: evet
O zaman sana uğurlar olsun. Önce çubukların dilini çoz. Sonra gel bir daha konuşalım……….

Bu madenin ne olduğu hakkında bir bilgin var mı? C: evet. % 90 Demir.
Peki bu maden ne zamandır toprak altında bir bilgin var mı? C: Çok uzun bir zamandır toprak altında olması lazım.
Sende bilirsin ki, demir madeni önce paslanır ve daha sonra çözünür dağılır gidebilir. Yani ilk yapıldığı andaki gibi olmaz. Bunu da göz önüne alarak yapacağın çalışmaya değer mi değmez mi? C : değer.
Kolay gelsin

Bu madenin ne olduğu hakkında bir bilgin var mı? C: evet. Altın
Teyit ettin mi? C: ne gibi? Nasıl teyit etmem gerekiyor?
Mesela ben elime aldığım madene çekim almam. Ama başka bir usta ise tam tersi. Ancak eline aradığı madeni alırsa çekim alır. Yalnız bu da yetmez. Çünkü doğada öyle mineraller vardır ki, aynı altın tepkisini verir. Şimdi sen bu bilgiler ışığında bir teyit et. Sonra çıkarmaya karar verirsen, sana kolay gelsin. Yalnız Senden bir ricam olacak sonucunu da bize bildirirsen sevinirim.
Ne gıcık adam yaa. Bir soru sorduk, on tane soru ile karşılık verdi diye düşünebilir aklı eveller. Ama akıllı insanlar “ Var mı bilmem gereken başka şeyler?” diye sorarlar. Böyle sorana can kurban. Bildiğimizi söyleriz. ; her cisim ışıma veya enerji yayar. Elimizdeki çubuklar vasıtasıyla bu ışınımı veya enerjiyi algılarız. Ancak yer altındaki bir madenden yayılan ışınım veya enerji direk yeryüzüne çıkmaya bilir. Geçirimsiz (!!!) katmanlarla karşılaştığında yön değiştirebilir……….. Bu konuyu “maden ve mineral arayıcıları” kısmında işlediğimiz için dileyenler oradan takip edebilirler.
Son paragraf da geçen ışınım ve enerji, günümüz ilmi ile ispatlanmıştır. Çubukların bunu algılayışı ise bazılarınca bir muamma olmaya devam etmektedir.
Evet ikizceli ustam. Siz bir ekolsünüz. Ben bir ekolüm. Yayınladığım yazılarda bu ekollerin muammasına çözümler üretmeye çalışıyorum. Sizler ekolünüzün inceliklerini paylaşacaksınız ki, bizlerde sebep – sonuç ilişkilerini irdeleyebilelim. Sözlerin en güzeline ““ALLAH razı olsun” sözüne mahsar olalım.
Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
muhterem hocam,nezaket örneğinin ,tavan yaptığı cümlelerinizin karşısında ,yazmaktan imtina eder bir durumdayım. nasıl başlayıp bitireceğimi inanınız bilmiyorum. imkanımız olsa , bol köpüklü bir kahve sohbetinde birlikte olmayı çok isterim. belki o zaman bu konularda ki deneyimlerimizi ,karşılıklı daha iyi anlama imkanımız olabilir.
zatı alinizin bu konudaki gayretini iyi gözlemleyen bir kardeşiniz olarak,kısa zamanda ,azimle nelere ulaşılabileceğinin ,canlı ve güzel bir örneği olarak görüyorum.
kısaca ,bırakalım sebep sonuç ilişkilerini,bazı tavsiyelerde bulunduğumuz arkadaşlarımız,
belki zaman darlığından,belki uygun ortam bulamadıklarından, belki yeterli tepki alamadıklarından, bir çoğunun henüz istediğimiz düzeyde tepki dahi alamadıklarını üzülerek görüyoruz.
bu durum daha ileriye gitmemizi de maalesef engelliyor.
bir eğitmen olarak, toplamayı henüz çözememiş öğrenciye bölmeyi veremezsiniz. başarılı olan arkadaşlarımıza da adım adım ,çarpımı ,sağlamayı vermeye de devam ediyoruz.
örnek olarak verdiğiniz bir detayın arkadaşlarımız tarafından yanlış algılanmaması için açıklık getirmek isterim.
çubuklarda ilave kullanımlarımız olduğu doğrudur.
boşluk tepkisi veren bir yerin,gerçek açılmış bir yermidir yoksa mineralli bir yapımıdır.
maden tepkisi alınan bir noktanın yine gerçekten değerlimidir yoksa mineralmidir,
yine maden tepkilerinde acaba altın gümüş ayarındamı yoksa bronz bakır vbs . değersiz metalmidir gibi bir çok akla gelebilen sorularının anlaşılmasında farklı cinste ilaveler kullanıyoruz.
basit bir örnekleme yaparsak,demire ,bakır çubuklar tepki verir. boşluğun içinde ise boşluğu da verir.
elimize bir altın alarak baktığımızda demire tepkiyi vermediğini görürüz.boşluğa tepkiyide keser gibi. değerli maden olsa idi tepkisi devam edecekti.
değerli tepkisini alımlarda bunlar çok gerilerde kaldı. daha farklı garantili sistem kullanıyoruz.
yoksa elime aldığım bir madenin karşılığını aramam.
benden istediğiniz ,veya merak ettiğiniz bir detay olursa emin olduğum tecrübelerim dahilinde severek cevaplayabilirim.
muhterem hocam ,çalışmalarınızda sonsuz başarılar dilerim.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bornovalı kerdeşimizi tebrik eder ve çalışmalarında başarılar dilerim araştırmacı bir kardeşimiz tezlerinin doğruluğunu teyit için metrelerce kuyular açabilecek kadar azimli gayretli nedenini niçinini bulma iştiyakı son derece takdire şayan ALLAH cc.ilmini artırsın emek ve gayretlerinin karşılığını hem bu dünyada hemde ahirette binlerce misliyle ikram eylesin inşallah...