Kiremit Üzerinde Yılan Işareti Yorumlaya Bilecek Var Mi? | Define işaretleri ve anlamları

Kiremit Üzerinde Yılan Işareti Yorumlaya Bilecek Var Mi?

kolpadakker

Kullanıcı
ARKADAŞLAR BU TAŞ TA NE ANATILMAK İSTİYOR

murathan

Kullanıcı
Taşı doğal yerinde fotoğraflasaydınız belki çevresel faktörleri de dikkate alarak bir yorum yapılırdı. Üstelik tahrip olmuş. İşaret te yarım.
Siz bu taşı eski bir Ermeni evinden mi söktünüz? Ya da klise gibi bir yerden mi?
Taşın bulunduğu mekan hakkında bilgi verebilir misiniz?
Gerçi çok eski bir işçilik gibi gelmedi bana ama siz yine de coğrafik bilgi de veriniz, o coğrafyada yaşayan medeniyetleri düşünüp yorum yapmak için gerekecektir.
Taşın arka yüzünde bir yazı, işaret ya da ibare mevcut mu?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ayni konuyu tekrar açmışsın.arkadaşlarımız anlatmaya çalışmış. sanırım bir bağ kuramadın.
mezar üzerine konulan pişmiş toprak. önceki dönemlerde birileri açmıştır siz kırılmış yarım halde bulmuş olabilirsiniz.
bölgende kayalarda işaretler varsa paylaş yorumlayalım. birde bulduğunuz yerde boşluk tespiti yapabilirsen,altta mezar vb. bir yapı varsa anlaşılır. bu görüntüye başka bir açıklama beklememelisin. sağlıcakla.

kolpadakker

Kullanıcı
teşekkür ederim pulluk bir şeye takılmış aşagı indiginde ise yılan görmüş kayarak topragın arasına girmiş

kolpadakker

Kullanıcı
ikizceli kardeşim bir taş da var da boyutu büyük oldu için yayınlamıyorum yardım edebilecen mi

karanar

Kullanıcı
zeus adına yapılmış aydınlanma törenlerinde kullanılan tılsımlardan. bir tür muska. yani tılsım taşı, uğur, bereket, rahmet getirsin diye kullanılıyordu. Ay' dan gele dere betimleniş. bir işarette olabilir ama yine de bölgenin resimleri önemli.özellikle derenin doğduğu tepeleri resimlemelisin. tarlayı değil ;)

Üst Alt