Köprü ve para yerleri | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Köprü ve para yerleri

MURATS44

Kullanıcı
Cevap: Köprü ve para yerleri

yıllar sonra köprünün tadilatı için diyorsun da usta , zamanımızda bu köprü yıkılsa yada zarar görse şu an ki haliylemi yaparlar yoksa yeni köprü için dozerlerle girip hafriyatını başka yere mi atarlar? Ben olsam eğerki böyle bir yerde şu anki haline zara vermeden alınacak olan varsa alırdım.

Kurt ini

Kullanıcı

bildiğim kadarıyla köprünün suyun geliş istikameti değilde çıkış tarafında analiz yapılmalı işaret vs nin suya maruz kalmaması gerekir suyun köprüye girişteki ayak taşları çıkışa nazaran deformasyonu daha çoktur

şahin

Kullanıcı

1) köprülerin batı ayaklarına dikkat edin. yada ayakların batıya bakan tarafına. harçsız (horasansız)çekmeceyi bulun.(arkasından küçük küp içinde emaneti çıkar.)

2) su taşıma köprulerınde yakınında siyak renk kaya arayın. kaya ile köprü mala 3 ken kurar. alınan yer kuzey yönu zemin. derinlik 75 cm.
çıkanlar 1 küp gümüş sikke 1 adet Gerdanlık. resmi araşdırma.

not: bu tip yerlerde köprü çeşme degirmen ev kilise & parayı çekip alacagı yerin arkasına koyar. o taş çekilsede asla yapı zarar göremez.

kiliseye ziyarete gidenler vardır. mum dikme yerine bakın otasına ordakı delık sadaka kutusuna giden yoldur. mumunu dikersin dilegini diler sadakanı atarsın. kanaldan inen para taş kasanın içine yada büyük bir kılıse ise alt mahzene iner uygun zamanda papaz efendi parayı alır.
konuda ikilem oluşmuş.
alalım almayalım. zarar vermeden sadakasını verecegın seyı al. yaptıgın sadaka herkezın işine yarasın. yararlanılan kulanılan hiç bir şeye zarar verme.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ersan

Admin

merhaba ASI ustam benim bir bildim kupru var ta osmanli zamanindan bu kupru yeni bulagariyalna eski bulariyayi balanti yapan bir kupru bir ormanlik icinde ve ta hic el deyilmemis cubuklarlan yukladim her yerini hic bir nokta alamadim sade bir yere bana nikta verdi ,,guneyinde kaliyor yer kupruden 50 mt kadar var bir yerde 3 tane erik aci var baya bir yasli ucude o erik aclariinin aralari 3 mt uc yeri de bir tam ortaya cubuklar nokta veriyor ve deyerli gusteriyor makine tutum sinyal vermedi her yeri noktaladim bu kuprunun sade tek bu yere veriyor cubuklar noktayi kupruden uzak olabilir mi bu kuprunun parasi bende baraktim makine utmedimi
bana 2,50 mt derinlik veriyor bu kupruyu ermeniler yapabilir mi .kuprunun yerdeki bacaklarinda hic biyerde bir isaret guremedim

ya birde unutum yazmaya .Kurt ini ustanin dedi gibi suyun cikis istikametin tam yununde kaliyor bu 3 erik aci .

Son düzenleme:

Kurt ini

Kullanıcı

merhaba ASI ustam benim bir bildim kupru var ta osmanli zamanindan bu kupru yeni bulagariyalna eski bulariyayi balanti yapan bir kupru bir ormanlik icinde ve ta hic el deyilmemis cubuklarlan yukladim her yerini hic bir nokta alamadim sade bir yere bana nikta verdi ,,guneyinde kaliyor yer kupruden 50 mt kadar var bir yerde 3 tane erik aci var baya bir yasli ucude o erik aclariinin aralari 3 mt uc yeri de bir tam ortaya cubuklar nokta veriyor ve deyerli gusteriyor makine tutum sinyal vermedi her yeri noktaladim bu kuprunun sade tek bu yere veriyor cubuklar noktayi kupruden uzak olabilir mi bu kuprunun parasi bende baraktim makine utmedimi
bana 2,50 mt derinlik veriyor bu kupruyu ermeniler yapabilir mi .kuprunun yerdeki bacaklarinda hic biyerde bir isaret guremedim

ya birde unutum yazmaya .Kurt ini ustanin dedi gibi suyun cikis istikametin tam yununde kaliyor bu 3 erik aci .

ersan ustam 2,5 metreden kolay kolay her makine sinyal vermez versede derinlik çok olduğu için değersiz sinyal alırsın zayıf sinyal alırsın
birde erik ağaçlarından bahsediyorsun 3lü bu ağaçlarda boğma yapılmışmı dikkatini çektimi

ersan

Admin

merhaba Kurt ini usta ne bu bogma anlayamadim ama erikler yasli ben o nokta veren yeri 60 sm kazdim mineral bisy olasin diye hep ayni yere cekiyor cubuklar hic sinyal alamadim buyle baraktim yeri .baya bir sene oldu hic ta gitmedim o yere.

Kurt ini

Kullanıcı

ersan arkadaşım zaten eriklerin çok yaşlı oduğu için yazdım boğma dediğimiz o üç ağaçtan birinin bir dalını bir tarafını boğarak ağaca farklı bir şekil verirler yani nasıl anlatayım bir dalına düğüm atar ve odal büyüdükçe farklılık belli olur işte sana yön veren bir işaret.
bazan ağacın o dal ile birleştiği gövdenin içinde bile olur tabi senin konun ağaç içi değil yanılıyor olabilirim ustalar daha iyi bilir
şimdi ben size bir tecrübe ile sabit anektod anlatmak isterdim ama yeri değil selamlar.

alatin

Kullanıcı
selam alekum ustalar bana yardm edin ben bi eski koprude ucken isareti buldum kemerinde .hezamandan beri sizden yardm beklerdim kimse yorum yapmior nie airmalk yapiorsunuz

alatin

Kullanıcı
bozkurt usta yardm edersen sevinirim
bu uc tasn ortasna kazdm
bu tam kars snda 40 50 metre tasn onunde cokur var