küçük dikdörtgen oymalar

epruh

Kullanıcı
merhaba,

sitenize yeni üye oldum,biraz gezinme fırsatım oldu,güzel bir site seviyeli bir ortam gördüm.
bende inşaallah devamlı burda olmak isterim.

aşağıdaki işaret ne anlama geliyor acaba.şimdiden tesekkurler.

kolay gelsin

TRUVA

Admin
Cevap: küçük dikdörtgen oymalar

Resim üzerindeki çam pürlerini temizleseydin başka şeyler var gibi geldi bana kaya üzerinde.zemin altı mezarların var görünüyor.

epruh

Kullanıcı

Resim üzerindeki çam pürlerini temizleseydin başka şeyler var gibi geldi bana kaya üzerinde.zemin altı mezarların var görünüyor.

merhaba,
sayın adminim yorumunuz için tesekkür ederim.yer bana uzak,bu şekilde bana herhangi bir yön tarifiniz olabilirmi ?

star21

Kullanıcı

kayanında kapak olması için müsait bir kaya..çevrede başka bir işaret yada emare yok ise altını incele

epruh

Kullanıcı

kayanında kapak olması için müsait bir kaya..çevrede başka bir işaret yada emare yok ise altını incele

merhaba,

anladım tesekkür ederim,etrafta iyi bir inceleme yaparım.burada paylaşırım.saolun hepiniz

TEVFiK

Vip Üye

Selamunaleyüm Sayın Epruh Kardeşim Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz Size İyi Forumlar dilerim.Bende Zemin altı mezarların var olduğunu söylemem ile beraber.Sayın Ustama Katılıyorum.Saygılar.

Son düzenleme:

epruh

Kullanıcı

Selamunaleyüm Sayın Epruh Kardeşim Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz Size İyi Forumlar dilerim.Bende Zemin altı mezarların var olduğunu söylemem ile beraber.Sayın Ustama Katılıyorum.Saygılar.

peki sayın yönetici hocalarım,zemin altı mezar,bu kayanın altındamı olucak,yön ve mesafesi nedir ?

tekrar cok saolun.
Selamunaleyküm;Sayın Epruh Kardeşim Siz bu kayayı tam temizlemiş olsaydınız başka işaretlerin var olup olmadığını tam olarak görünebilinseydi daha sağlıklı yorumlar olunur derim

Saygılar.;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

hutame

Kendi İsteği ile ayrıldı
Kullanıcı

gördugun 3 lemenın genel olrak kısaca şöyledır 3 ün olduğu her yerde mal vardır.bunu unutmayın örnegın Üç ağaç varsa dalı çatal kesilmişse, orada çatal yapan yol ve bu çatalda 3 yalaklı,bölmeli yada kurnalı ceşme 3 ne varsa artık ondan olmalı.bu ceşemnın sol kısmındaki taşın altında veya taşın içinde para vardır mutlaka. viraj yapan yer doğuya dönükse dikkat edın doguya dönukse,ortadakinin 11 adın üstüne veya kıble kısmına yada önüne bakacan bazen torak altı bazende bu mesafede kaya vardır kaya var ıse kaya ıcıne bakılır yok ıse kaya o vakıt 1.20 cm ınılır topraga.Paralar adım olarak işarete 1 veya 11 adımdadır hep, bazen ağaçlarda 2 de oluyor 11 de 21 de adım bu sayı hep bazı evlerde yada dere yol kenarında olan agaclarda kalınca cıvı vardır bazıları cıngene cıvısı der buna bu cıvılerın anlamı coktur ama para ıle ılıntılı ıse sunu yapmalısınız. Çivilerin istikametine 11 adım bakılmalıdır yukarda işlemı anlattım,taş öbeği veya taş vardır mutlaka olmalı ıyı bakılmalı.Yada agacın dıbındedır,çivinin baktığı yerde incelenmelidir dıkkatlı bıcımde araştırma gerekır,aynı yerdekı yol dere çatallara çok dikkat edılmelıdır.burda tek mezar olur bu mezar eğer çatal içindeyse,soluna veya sağına iyi bakmalısınız,yukarılara çık kaynak veya çeşme mutlaka vardır.bu yerde mutlaka
bunların olduğu heryerde para vardır diyemeyiz.aldatmaca işaretler çoktur,önemli olan anlayabilmektir işi bu bılgı işinize yarıcaktır her zaman deyerlendırın ..derler ki bu defınecılerın eskı sözlerıdır gercek defıencıelrın şöyle deymlerı vardır
3 gördünmü gözünü 4 açmalısın.genellikle su ile ilintilidirler.mesela çatal yapan yerde çeşme gördün, ama üç yalağı yok, ancak sen orayı burakma, burada 3 tane daha ne olabilir düşün, ağaç gibi,taş gibi.git ve 3 olanı bul. paranın yanındasın!!!, bundan sonrası saan kaldı…..