Kuru Çatal Deredeki Bulgular... | Define işaretleri ve anlamları

Kuru Çatal Deredeki Bulgular...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
suikast arkadaşımızın isteği üzerine açıyorum.

çatın hemen altı.
burası dere çatımız,

sol koldan yukarı çıkarken,

resimler alttan yukarı çıkarken bir kaç görünüm olarak aldım.toplam mesafe takriben 70-80 m kadardır.
üzerinde oyma olan üçgenimsi kabartma yer ayni yerdir.
konuıyu fotolamamın elbette bir amacı var. verilmek isteneni vermeden sizlerin görüşlerini almak isterim.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ellerin dert gormesin ustam
Ustam sizin konunuza fikir katmak bira cekinsemde son resimde ortadaki oymali tas ters v seklinde karsisindaki kararmis kayayi gostermekte oradada oyma ve kanal gorumekte resim yanilmasi deil ise sizin birazdaha asagida iki catalin birlesim noktasi olmali oraninda arastirilmasinda fayda var diye dusunuyorum saygilar ustam

yaklaşık 50 m. altta çatalın olduğu bölüm. biz sol kısımdaki bulguları paylaşıyoruz.
çekinilecek hiç bir şey yok suikast kardeşim. burada istenilen fikir alışverişi değilmi. hiç birimiz her detayı bilenlerden olmamakla beraber, altta bir çatal olması gerektiğini işaret etmen takdire şayan bir yaklaşım.
burada mezar oda oymalarını görüyorsunuz. benim paylaşmaktaki amacım daha farklı. resimden çizerek ikinci bölüme dikkatinizi çekmek istediğim kısımlara işaret etmek istiyorum.

mezar oda oymalarını görüyorsunuz. birde çizdiğim yere bakınız.

üstte çizdiğim yerin yakın çekimi. bir çağrışım yapıyor mu sizlerce. mezar odaları yanında kasadan bahsedilirya. acaba bu veya ,

buraSI VEYA HER İKİSİDE ,DOĞALMIDIR YOKSA ,KESİN İŞÇİLİKLİ, BİR KASA olabilirmi.
kasalar hakkında özellikle tecrübeli arkadaşlarımız,görüntüleri tam yaklaştırarak incelesin ve fikirlerini yazsınlar isterim.

Ustam ilk resme dikkat etmemistim yinede bir fikrim yok ikinci resim telefondan girdiimden bulanikti onuda inceleyemedim ucuncu resim ucgen yahut ters v sekli ve uzerindeki oymayi ilk isaret olarak nitelendirip ikinci isareti karsisinda aradim orda bir catal saginda hafif bir yuvarlak ici x uzerinde kanal ve murc izi bana son noktanin asagi catal yapan yerde olduguna dair bir izlenim yaratti son olarak cekinmemin sebebi hani bir soz vardir cok gezen mi cok okuyanmi ben simdilik cok okuyandan oldugumdan yanilirmiyim diye cekinmistim yinede tesekkurler ustam dogru soyluyorsunuz bu arada gorsel icinde tesekkur ederim cok guzel bir ders oldu sagolun

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
İkizceli usta yüzünü gören haci olucak valla
10 numara yer kesin birşeyler cikar burdan en iyi yerde merdivenli yer
eğer sahiden hacı olacağını bilsem 40 gün daha gelmezdim ,bebe kardeşim.:D
bende sizlerle olmanın mutluluğu içindeyim.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustam galiba giris alttan 6 resimde oyuk olan kayanin sag tarafinda kanaatim bu yonde sebebi ilk reaimdeki catal ve oymanin aynisi buradada var arti olarak yatay kalp bulunmakta kalp tam olsaydi degerli bir bayan mezari diyebilirdim ama yarim buda su tuzagini desteklemekte ki su orada biraz kayboluyor bebe ustamin bahsettigi merdivenler bahsettigim yere cikis olmasi lazim ve en son nokta burasi diye dusunuyorum sagilar

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Hocam elinize sağlık çok güzel bir yer bir kaç mezar var siz onların yerlerini elbette tesbit etmişsinizdir tahmin ettiğim birkaç yer var ama ofsayta düşme endişesiyle işaretlemeye çekindim bakalım açıklamanızdan sonra yaklaşıp yaklaşamadığımı göreceğim inşAllah... kolay gelsin.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Tekrar hoşgeldin ustam
Gelirkende elin boş gelmeyeceğinin biliyordum. Zorlu bir yerde olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Belli bir mesafede birbiri ardınca sıralanmış işaretler silsilesi olayın ciddiyetini kavramıza yetti.
Merdiven gibi olan yerin başlangıç noktasında bi boşluk testi lazım.
Suyun yatağında bir giriş olabilme ihtimal inide gözönünde bulundurarak ,
Esas oymaların baktığı istikametinde yamaçlarında ufak bir yığma veya farkli bir taş varsa ordan mezar odasına giden tüneli zaten kaçırmassın.
Işaretlediğin yer ilginç. Alttan giriş var gibi. Ancak onun için de ikinci bi ihtimal olarak baktığı yönde kapalı bir mahzen mağara tarzı yapı olabilir.
Son resimdeki delikli taşın da altını bi yokla derim.
Birde şunu sorayım suyun hiç şelale olduğu yer ve yakınında degirmen yokmu?
Simdilik bu kadar ilham gelirse devam ederim.

Üst Alt