kuru dere içinde üç basamaklı taş | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

kuru dere içinde üç basamaklı taş

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: kuru dere içinde üç basamaklı taş

ali kardeşim yerin tek kelimeyle harika ama biraz çevre bilgisi ve resimi lazım alttan ikinci resimdeki ayı kafasına benzeyen resim olayı başka yerlere taşımaya yeterde artar bile diğer usta arkadaşlarda bir baksınlar tam emin değilim ama birde 3 basamaklı taş var erkek sembolü var kuru dere sulu dere çatında yol varmı bu kuru dere de şelale varmı derenin içinde basamak olması mezar olmasını kuvvetlendiriyor sarp yerde aşağıda değirmenler varmı varsa kaçtane üçgen arazi nerede üç dikili taş resimde gözüküyor tepedeki mezarlık ne durumda burası yaylamı eski yerleşim olan yer nerede

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili kardeşim,kayanın beyazlığı resimde detayların tam algılanmasına izin vermiyor.ikinci kademeyede çok baktım emin olmadığım için yazmadım.daire içindeki iki yerde sanki bulgu var gibi ama net anlaşılamıyor. sen anlayabilirsin.doğru ise muhtemelen birini almış olabilirsin. yıldız koyduğum,ilk resimdede ayağın altındaki oyma. onu çok rahat tesbit edeceğini ,ve önemli olduğunu düşünüyorum. kayanın üzerine iyi bakıldığında ayni tarifimizle örtüştüğü görülür.her işaret elbette bu anlamı taşımaz ama burası cuk oturmalı. atın nersininde kaşınması gerektiğini anlamış olmalısın. ama mutlaka yasalar dahilinde.sağlıcakla.

ibrahim181

Kullanıcı

ali kardeşim yerin tek kelimeyle harika ama biraz çevre bilgisi ve resimi lazım alttan ikinci resimdeki ayı kafasına benzeyen resim olayı başka yerlere taşımaya yeterde artar bile diğer usta arkadaşlarda bir baksınlar tam emin değilim ama birde 3 basamaklı taş var erkek sembolü var kuru dere sulu dere çatında yol varmı bu kuru dere de şelale varmı derenin içinde basamak olması mezar olmasını kuvvetlendiriyor sarp yerde aşağıda değirmenler varmı varsa kaçtane üçgen arazi nerede üç dikili taş resimde gözüküyor tepedeki mezarlık ne durumda burası yaylamı eski yerleşim olan yer nerede

ustam burada hiç yerleşim yeri yok en önemlisi öyle bir alan ki kimse orada bu işaretlerin olduğuna inanmaz alan göz alabildiğine geniş düz bir alan burada çok sayıda kuru dere var cok sayıda tarla var ama eskiden kalma mezarlık yok yada ben denk gelmedim

ibrahim181

Kullanıcı

sevgili kardeşim,kayanın beyazlığı resimde detayların tam algılanmasına izin vermiyor.ikinci kademeyede çok baktım emin olmadığım için yazmadım.daire içindeki iki yerde sanki bulgu var gibi ama net anlaşılamıyor. sen anlayabilirsin.doğru ise muhtemelen birini almış olabilirsin. yıldız koyduğum,ilk resimdede ayağın altındaki oyma. onu çok rahat tesbit edeceğini ,ve önemli olduğunu düşünüyorum. kayanın üzerine iyi bakıldığında ayni tarifimizle örtüştüğü görülür.her işaret elbette bu anlamı taşımaz ama burası cuk oturmalı. atın nersininde kaşınması gerektiğini anlamış olmalısın. ama mutlaka yasalar dahilinde.sağlıcakla.

ustam burayı arayan şahıs merdiveni bulduğunuzda bir yerinde sizi bir yıl idare edecek bir mal var demişti. ama taşa dokunmadım bile dediklerinizi aklımın bir köşesine not etim. emin ol ustam burada bir şeyler tespit edebilirsem ilk işim resmi baş vuru olacak çünkü gayrı resmi işler bize ve ahlakımıza ters düşer saygılar

firtina2121

Kullanıcı

basamaklı olan taşin oldugu yer işlem yapılacak yerdir yasal yoldan yapınız

sondurak

Kullanıcı

,,Yazı Baharı Beklemeyiniz.:confused:. Bu Resmi Koruma Altına Almalısınız.:p. Ö.Not..Abdestli Olmak :pVe Resimle Alakalı Tek Kelime Konuşmamak.:p. Yasal Yoldan Ayrılmayınız.. Bereketli Olması Temennisiyle.image123.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ne sorduksa yok dedin buranın hikayesini anlat bakalım nereden buldun burayı kim nasıl arattı

ibrahim181

Kullanıcı

ne sorduksa yok dedin buranın hikayesini anlat bakalım nereden buldun burayı kim nasıl arattı

ÇALKAYA ustam alanda çok dere var bu dereler yağmur yağdığında akarı olur başkada su yok burada yalnız bazen kar suyuda akar bu derelerde. alan genişçe düzlük doğu tarafı kademe kademe yükselir taki dağlarla birleşene kadar. bu arazide eski tarlalar oldukça çok şimdilerde köy merası olarak kulanılıyor. arazini batı tarafı çayırlık ve çayırlardan sonra geniş bir sazlık alan var. ustam 18 19 yıl önce ankara da ikimat etiğini söyleyen biri gelir bu arazide bir derenin içinde 3basamaklı taş olması lazım bana bulun demiş ancak bulan yada gören olmamış. bulamayınca memleketine geri dönmüş. adam taşı bulunması için püf noktayı vermiş dereler düz arazide bitiyor bu derelerin girişinde doğru yukarıya çıkınca dere ikiye ayrılır bu ayrılma noktasında gitmen gereken çatalı gösteren bir taş var demişti bu tarif üzerine aradım buldum dediği gibi çatalda gitmen gereken yönü gösteren taşa ulaştım ve daha sonra basamaklı taşa ulaştım. hikaye bu ustam taş bu ustam derenin çatal yapan kısmında sağa giden çatala bırakılmış uç kısmı üçgen bir ok ucu gibi sağ çatala bakıyor. ve üzerinde tek bir oyma çizgi var uzaktan çektiğimden çizgisi beli olmuyor hemen altında.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

anladiğm kadarıyla merkez işaret bu burada en az iki yerde emanet olmalı buradaki üçgen arazi yukarıdaki dere çatı olabilir bu muhitte 3 olan bişi varmı birde dikili gibi olan uçları fazla dışarda olmayan kayalar olmalı birde yumurta gibi oyma

ibrahim181

Kullanıcı

anladiğm kadarıyla merkez işaret bu burada en az iki yerde emanet olmalı buradaki üçgen arazi yukarıdaki dere çatı olabilir bu muhitte 3 olan bişi varmı birde dikili gibi olan uçları fazla dışarda olmayan kayalar olmalı birde yumurta gibi oyma

ustam ucu üçgen gibi duran yere gömülü bir taş var bu taşta 4 ad .oyuk var ama derin değil birde bir oyma çizgi taşın dibine iniyordu önünü açtım bu çizgi tam taşın dibine kadar iniyordu yani toprakta gizli bu dediğim taştan sonrada üç ad dikil taş peş peşe duruyor. ayrıca bendeki çubuklar yere gömülü ucu üçgen gibi duran taşta nokta verdi.