Lutfen gorduklerinizi cizer misiniz? Ermeni Isaretidir. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Lutfen gorduklerinizi cizer misiniz? Ermeni Isaretidir.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Kader25 ustam buraya gidersen beni sakın unutma. İstikamet olarak tam da dediğim noktaya o çubuklarla gideceksin. Alacağın ağız boşluğu 20 den başlayacak 140-180’lerde bitecek. Ben çizim yapamıyorum ama sen olurda gidersen bu mesajı cevapsız bırakma sakın. Yoksa seni de kara listeme alırım çay da vermem 😊😊😊😊

Kader25

Admin
@kader ustam buraya gidersen beni sakın unutma. İstikamet olarak tam da dediğim noktaya o çubuklarla gideceksin. Alacağın ağız boşluğu 20 den başlayacak 140-180’lerde bitecek. Ben çizim yapamıyorum ama sen olurda gidersen bu mesajı cevapsız bırakma sakın. Yoksa seni de kara listeme alırım çay da vermem 😊😊😊😊
Ben yaşlı bir adamım.
Bitlis bana çok uzak.
Helikopterle alırlarsa belki giderim. 😀

Kaya çok güzel dizayn edilmiş.
Sağ tarafı aslında devam eder bunun. Bilmedikleri için bu haliyle tek foto çekmişler. Kayayı yanındaki kaya ile birlikte iyice acmalarini söyledim.
Fotoğrafın açısı da biraz yanlış olmuş. Kayanın rengi ise baslibasina başa bela. Kayayı da iyice yıkayacaklar. 4 ana yönden yarım metre yukarıdan ve yatarak fotoğraflar çekecekler. Yılan çok net değil amma kafası orada, bu şekilde fotoglarlarsa onu da net göreceğiz. Kanaatim şu ki püf nokta yılanda. Çevre resimleri gelince daha iyi anlaşılacak insallah. En sağda boydan boya derenin güzel bir şeklini çizmişler. Derenin öbür tarafını bu fotografda hiç görmüyoruz. Kuşun altındaki yumurta yumurta değil. Bunlar bizim sigortaları yaktiracak. 😀

Gezip gelecekler. Tapulu arazi. Yanında ev varmış. Insallah evin altında kalmamistir. 😀

Sonuç olumsuz olursa cozemezlerse benim de vaktim sağlığım ve motivasyonum iyi olursa belki bir Bitlis seferine çıkarım. Ahlat'i görmedim çok merak ediyorum. Bu vesile olur belki hanımı da alır 2-3 gün gezip geliriz inşallah. Oradan da Bingöle geçerim. Bingolu de çok merak ediyorum. Bingöl'den geçtim amma hiç gezemedim kalmadım. Bingöl benim için çok özeldir. 1980 anayasasına ret oyu veren tek ildir. Cuntacı Kenan Evrene kafa tuttukları günden beri giyaben hayranıyım Bingollu kardaslarimin. Malesef Bingollu bir arkadaşım da olmadı. Gidip onlarla tanışmayı da çok arzu ediyorum. Buradan Bingöl e selam ediyorum yigit Bingollulere.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ben yaşlı bir adamım.
Bitlis bana çok uzak.
Helikopterle alırlarsa belki giderim. 😀

Kaya çok güzel dizayn edilmiş.
Sağ tarafı aslında devam eder bunun. Bilmedikleri için bu haliyle tek foto çekmişler. Kayayı yanındaki kaya ile birlikte iyice acmalarini söyledim.
Fotoğrafın açısı da biraz yanlış olmuş. Kayanın rengi ise baslibasina başa bela. Kayayı da iyice yıkayacaklar. 4 ana yönden yarım metre yukarıdan ve yatarak fotoğraflar çekecekler. Yılan çok net değil amma kafası orada, bu şekilde fotoglarlarsa onu da net göreceğiz. Kanaatim şu ki püf nokta yılanda. Çevre resimleri gelince daha iyi anlaşılacak insallah. En sağda boydan boya derenin güzel bir şeklini çizmişler. Derenin öbür tarafını bu fotografda hiç görmüyoruz. Kuşun altındaki yumurta yumurta değil. Bunlar bizim sigortaları yaktiracak. 😀

Gezip gelecekler. Tapulu arazi. Yanında ev varmış. Insallah evin altında kalmamistir. 😀

Sonuç olumsuz olursa cozemezlerse benim de vaktim sağlığım ve motivasyonum iyi olursa belki bir Bitlis seferine çıkarım. Ahlat'i görmedim çok merak ediyorum. Bu vesile olur belki hanımı da alır 2-3 gün gezip geliriz inşallah. Oradan da Bingöle geçerim. Bingolu de çok merak ediyorum. Bingöl'den geçtim amma hiç gezemedim kalmadım. Bingöl benim için çok özeldir. 1980 anayasasına ret oyu veren tek ildir. Cuntacı Kenan Evrene kafa tuttukları günden beri giyaben hayranıyım Bingollu kardaslarimin. Malesef Bingollu bir arkadaşım da olmadı. Gidip onlarla tanışmayı da çok arzu ediyorum. Buradan Bingöl e selam ediyorum yigit Bingollulere.

Aslında neyle karşılaşacaklarını az çok biliyorum. Tabi onlar bariz oranda bir değişim yapmadıysa. Sen onlara gri siyah karışık küllü bir yere denk geldiniz mi diye sor noltanın sağlam mı boş mu olduğunu anlayalım en azın. Valla ustam batmana gidecek olsan ağırlattırırım ama bingöl de akraba yok. Ama kesinlikle gidip görülmesi geken yerdir o taraflar. 🙂👍

Kader25

Admin
Aslında neyle karşılaşacaklarını az çok biliyorum. Tabi onlar bariz oranda bir değişim yapmadıysa. Sen onlara gri siyah karışık küllü bir yere denk geldiniz mi diye sor noltanın sağlam mı boş mu olduğunu anlayalım en azın. Valla ustam batmana gidecek olsan ağırlattırırım ama bingöl de akraba yok. Ama kesinlikle gidip görülmesi geken yerdir o taraflar. 🙂👍
Batmanı iyi bilirim.
O zamanlar memurdum. 11 sene devlette çalıştıktan sonra özel sektöre geçtim.
Hasankeyf de çok günlerim geçti. Gercüş de çok gittim. Köylerine kadar bilirim. Ok güzel yerler. Hele yaz gelince.

Pandemide Sasona gittim. 4 gün kaldım.
Seyyidlerden bir tanıdığım vardı misafir ettiler agirladilar bizi sagolsunlar. Gobeklitepeden daha eski yerleri dolaştım.

Bizim doğumuz ve güneydoğumuz enbiyalarin ve evliyaların nefesleri ile dolu. Ben buna şahidim. Terör belası boşuna cikarilmadi oralarda. Kim ne derse desin; ekseriyetle maya hala çok sağlam. Sana birsey diyeyim mi? O kadar çok insana fırça attım ki doğu da namaz kalmadıkları için inan hiçbirisi itiraz etmedi. Batıda bunu yapsam beni dövecek çok adam çıkardı veya hakaret ederlerdi yada git işine ne.karisiyorsun derlerdi. Et ile tırnağı ayırmaya kalktılar da Allah cc buna musade etmedi. Daha bu coğrafyanın hep birlikte yapacağı çok ve önemli vazifeleri var. Muradı İlahiye bu yönde. Biiznillah hiçbir kimse de buna engel olamayacak.

Karahisarlı

Kullanıcı
Tek fotoğraf.
Güzel bir örnek.
Gördüğünüz şekilleri figürleri cizerseniz sevinirim. Bitlis yazmışım mekana. Ermeni yerleşkesi olan bir alan.
Ekli dosyayı görüntüle 32835
Önce selam sonra kelam saygısızlık olarak algılamayın ustalarım, da tek fotoğraf a destan yazmışsınız hepiniz,bi başkasının tek fotoğraflarına neden birtek yorum bile yapmıyorsunuz NEDEN?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Batmanı iyi bilirim.
O zamanlar memurdum. 11 sene devlette çalıştıktan sonra özel sektöre geçtim.
Hasankeyf de çok günlerim geçti. Gercüş de çok gittim. Köylerine kadar bilirim. Ok güzel yerler. Hele yaz gelince.

Pandemide Sasona gittim. 4 gün kaldım.
Seyyidlerden bir tanıdığım vardı misafir ettiler agirladilar bizi sagolsunlar. Gobeklitepeden daha eski yerleri dolaştım.

Bizim doğumuz ve güneydoğumuz enbiyalarin ve evliyaların nefesleri ile dolu. Ben buna şahidim. Terör belası boşuna cikarilmadi oralarda. Kim ne derse desin; ekseriyetle maya hala çok sağlam. Sana birsey diyeyim mi? O kadar çok insana fırça attım ki doğu da namaz kalmadıkları için inan hiçbirisi itiraz etmedi. Batıda bunu yapsam beni dövecek çok adam çıkardı veya hakaret ederlerdi yada git işine ne.karisiyorsun derlerdi. Et ile tırnağı ayırmaya kalktılar da Allah cc buna musade etmedi. Daha bu coğrafyanın hep birlikte yapacağı çok ve önemli vazifeleri var. Muradı İlahiye bu yönde. Biiznillah hiçbir kimse de buna engel olamayacak.

Benim köyüme gitmişsin. Bende Sason’luyum 😊

Seni orda misafir ettirebilirim. Etimiz bi yana balığımız ve hindimiz meşhurdur 🙂

Kim ne derse desin doğu güzeldir ustam. O sasonda az noktaya gitmedim dağı taşı deldim yürümekten resmen 😂

GÜLBAHÇELi

USTA
Admin
Önce selam sonra kelam saygısızlık olarak algılamayın ustalarım, da tek fotoğraf a destan yazmışsınız hepiniz,bi başkasının tek fotoğraflarına neden birtek yorum bile yapmıyorsunuz NEDEN?
arkadaşım böyle bir resim tek fotoda olsa kimin olursa olsun gerekli yorum yapılır kader usta burda yetkili diye ayrıcalık tanınmıyor sendede varsa böyle güzel bir resim at sanada yorum yapılsın ustalar resime göre yorum yapar bazısına yorum yapmak için çevre resimleri şart oluyor bazısıda böyle tam olmasada gerektiği kadar yorum yapılıyor ustamızdanda çevre resimleri istendi resimler gelirse yorumlar devam eder gelmesse yorumlar bukadarla sınırlı kalır
burda yorum yapılmayan birtek konu yoktur tabiki resim yorum yapılacak bir resimse işaret olmayan bir kaya resmine ne diye yorum yapılsın kim ne desin orasında şu var burasında bu var git kaz eş mi densin herkeze elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz

Son düzenleme:

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Önce Aleykûm Selâm sonra edelim sualinize kelam.

Sorunuzda sizi haklı sayaraktan yani hak vererekten cevap veriyorum. Biz bazen tadından geçilmeyecek kadar güzel tek çekilmiş görsele dahi cevap veriyoruz. Hele ki ben, diğer tüm ustaları da geçelim benim adıma konuşalım. Ben tek görsele karşı olan bu konuda en katı prensibe sahip biri olaraktan dahi bir çok tekli görsele cevap verdim. Birisi çıkar derki elimde tek olan şey bu çekme lüksümde yok bu konuda gerçekten mağdurum dediğinde veya o izlenimi verdiğinde istisnayi olarak cevap veriyoruz. Ama bu demek değildirki bir görsele cevap verdik diye gidip her şeyin tek bir görselini çekip sual edilsin çözüm aransın. Maksat nedir bilmem ama ben bu konuda niyeti gözetirim.
Adam dediğim gibi imkanı veya imkanlar el vermiyordur çekemez anlarım. Buna iyi niyet derim.
Ama bir başkası bir işaret buluyor birtek bu var diyor çözüm istiyor. Yok efendim felan kişi şu kadar mal var dedi diyor. Ama devamı gelmiyor. Eee bu deyim yerinde çakallık kurnazlık değilde nedir? Adam kalkmış 5-10 kilo altının peşine düşmüş iki fedakarlık edip üstünde durmuyor. Kusura bakmayınde ben böyle insanlara tav olurum. Sana bir iş teklifi gelsin sen kalk ben yorgunum arkadaş gelsin onla görüşün sonucu o bana aktarsın. Sence bu ne denli bir saçmalıktır. Şayet bu size saçma geldiyse beni anlamanız muhtemeldir.
Gelelim sorunuzun cevabına;

1- Tek görsele hâlâ cevap vermiyoruz.
2- Çeken ne çektiğini ne çekmek istediğini bilir ona göre çeker bizim istediğimiz açıdan bakmasını bilmez veya göremez
3- @Kader25 usta dahil diğer tüm ustalar neticede bir deneyim tecrübe sahibi, bunu hesap ederekten neyi nasıl çekeceğini bilir başkası çekmişse dahil görünen yüzde görsele nasıl bakacağını bilir
4- Bir usta başka bir ustanın ne sorduğundan ziyade ne aradığını bilir ve ne soracağını bilir.

Ustalar lezzetli tabağı sunmayı severler. Şayet o görsel gerçekten görülmesi pekte mühim bir görüntüye sahip olmasaydı asla paylaşmazdı bizde gereksiz görseydik asla cevaplamazdık. Burada ayrım gayrım olmadı olmazda. Bu düşünceden arının. Son cümlenizdeki büyük harfli neden kelimesi yüksek ses ve argo içerdiğinden bir daha tekrar etmemenizi öneririm. Diğer açıdan yanlış anlamış olsak zaten cevap vermediz kimsenin kimseyi sorgulama lüksü yok der geçerdik. Kimse kimseye cevap vermek yorum yapmak zorunda da değil. Malumunuz hepimiz sivil hayatta işi gücü olan insanlarız buradan bir maaş veya aylık belli bir gramaj altın karşılığında komisyonluk çalışanda değiliz. Kimseyi ilgilendirmez kime cevap vereceğim işime helirse veririm gelmezse umruda olmaz da diyebilir insan. Şayet ben kafam atsa yada tipik konuşma görsem çekinmem derim. Yani yanlış anlasam çok çok şey derim ama yanlış anlamadım aksine kendinizce haklı olduğunuzu düşünerekten cevap verdim. Yanlış anlaşılmamak için gayet açık ve örnekli halde detaylı yazdım. Dileyen dilediğini anlayabilir.
Selametle

Kader25

Admin
Aleyküm Selam arkadaşım.
Haklısın, genel prensip olarak tek fotoğrafa yorum yapmıyoruz.

Ben bu fotoğrafa yorum istemedim zaten. Bu fotoğraf ders niteliğinde olduğu için paylaştım. Bu tür işaretler her zaman ele geçmez. Nadirattandir. Ben zaten buna vakifim %90. Ustalarim bana iltimas da geçmiş değil. Çocuğunun telefonu bende var. Wp den bilgi paylaşımı istediğimde siteden kimsenin haberi bile olmaz. Yada usulumuzde yok bu zamana kadar da kimse de paylaşmadı amma Yönetim Odasında paylaşıp yorum isteseydim kimse de beni kırmaz her ustamizda bilgisini aktarırdı.

Yani neticede sizin düşündüğünüz gibi gelişmedi bu konu. Kaldı ki bazı isarertlerde çevrenin çok fonksiyonu yoktur. Sistemi bellidir.

Ayrıca genel prensibimiz tek fotoğrafa yorum yapmamak olmakla birlikte, yorum yaptığımız tek fotoğraf da çoktur. Sebebine bağlı biraz da bu durum.
Bazı işaretlerin ise devamı vardır. Illa çevresini gormek lazim. Mesela çarık yada ayak. Son nokta değildir. İlerisine gidip 2nci işareti bulmadan olmaz.

Neyse.
Bu fotoğraf arşivlik fotografdir.
Arşiv yapan arşivine alsın.
Konuyu yarın sileceğim.
Madem yanlış anlaşılmaya sebep oldu
Başkası da bu yanılgıya düşmesin insallah.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Aleyküm Selam arkadaşım.
Haklısın, genel prensip olarak tek fotoğrafa yorum yapmıyoruz.

Ben bu fotoğrafa yorum istemedim zaten. Bu fotoğraf ders niteliğinde olduğu için paylaştım. Bu tür işaretler her zaman ele geçmez. Nadirattandir. Ben zaten buna vakifim %90. Ustalarim bana iltimas da geçmiş değil. Çocuğunun telefonu bende var. Wp den bilgi paylaşımı istediğimde siteden kimsenin haberi bile olmaz. Yada usulumuzde yok bu zamana kadar da kimse de paylaşmadı amma Yönetim Odasında paylaşıp yorum isteseydim kimse de beni kırmaz her ustamizda bilgisini aktarırdı.

Yani neticede sizin düşündüğünüz gibi gelişmedi bu konu. Kaldı ki bazı isarertlerde çevrenin çok fonksiyonu yoktur. Sistemi bellidir.

Ayrıca genel prensibimiz tek fotoğrafa yorum yapmamak olmakla birlikte, yorum yaptığımız tek fotoğraf da çoktur. Sebebine bağlı biraz da bu durum.
Bazı işaretlerin ise devamı vardır. Illa çevresini gormek lazim. Mesela çarık yada ayak. Son nokta değildir. İlerisine gidip 2nci işareti bulmadan olmaz.

Neyse.
Bu fotoğraf arşivlik fotografdir.
Arşiv yapan arşivine alsın.
Konuyu yarın sileceğim.
Madem yanlış anlaşılmaya sebep oldu
Başkası da bu yanılgıya düşmesin insallah.
Ustam konu silinmeyecek buna müsadem yoktur. Bir çok örneklemede sunulacak görsel. O sebeple bir üyenin merakı sonucu silinemez. Konunun devam etmesi doğru olandır. Selametle İnş’ALLAH.