Mağara girişi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mağara girişi

A21MEDLi

Vip Üye
SELAMUN ALEYKÜM 1. RESİME BAKTIĞINIZDA NE GÖRDÜNÜZ USTA
TAŞ KOYULMUŞ GİBİ DURUYOR
Aleyküm selam
o resim pixseli iyi değil,fakat sanki o ağızdaki kaya girişe göre büyüktür..yanii o kaya dışardan içeri sokulmaz gibi duruyor..
eğer öyleyse ordan girip başka yerden çıkılmış...veya o kayayla giriş kapatılıp çevresi horasanla daraltımış..

TRUVA

Admin
6-7 m civarı tahminim derinlik. Ben soyulmuş diyorum. İnşallah yanılırım. soyulsa bile içerde ufak tefek kalmış olabilir. bence yılan kamera sal oraya içeriyi bir gör.Ne var ne yok. ona göre ip merdiven kullanıp inebilirsin. önce sağlık dikkat et.

özgürXdaglı

Vip Üye
Ben kuyu diyem sen havalandırma
Ben bildigimi söyliyeyim sen bildigini yap
Havalandırma dedigin yerin uzunlugu genisligine bak havlandırma olurmu diye biraz düşün

Cubuk kullanıyorsan yanında kursunda olsun niye dicen 1 kapak tası olur iki kursunu olur kadırırsın saga sola iki yerden bi tarafa acılır kaldırdın basamak olur tünelde 2 yan duvarlarda yan yana kursun tespit edersen biri tuzak mekanız masını bozar öndekimi arkadakimi koyan bilir bakıpda görmeyi bilen bilir 3 tünel ile oda arasında ya tas kapı olur yada demir 4 oda icinde lahit varsa bunu dört köşesindeki kursunu yakalayarak anlarsın

Yani senin tesoitin diyecek tuzak varmı yokmu

Daha önce yaptıgım bir tespit örnek olsun

Ekli dosyalar

• IMG_20211119_150349_170.jpg
    IMG_20211119_150349_170.jpg
    174.4 KB · Görüntüleme: 11

DADAŞBOZKURT

Kullanıcı
Ben kuyu diyem sen havalandırma
Ben bildigimi söyliyeyim sen bildigini yap
Havalandırma dedigin yerin uzunlugu genisligine bak havlandırma olurmu diye biraz düşün

Cubuk kullanıyorsan yanında kursunda olsun niye dicen 1 kapak tası olur iki kursunu olur kadırırsın saga sola iki yerden bi tarafa acılır kaldırdın basamak olur tünelde 2 yan duvarlarda yan yana kursun tespit edersen biri tuzak mekanız masını bozar öndekimi arkadakimi koyan bilir bakıpda görmeyi bilen bilir 3 tünel ile oda arasında ya tas kapı olur yada demir 4 oda icinde lahit varsa bunu dört köşesindeki kursunu yakalayarak anlarsın

Yani senin tesoitin diyecek tuzak varmı yokmu

Daha önce yaptıgım bir tespit örnek olsun
Anladim usta teşekkürler

özgürXdaglı

Vip Üye
İki örnek cizim ikiside tuzaklı
Nasıp olurda acarsın varlık zenginligi yokluk ölüp yatan kisilerin lahitleri o his baskadır

Tuzak sistemi çoktur seni iceri sokmayan tuzak geldigin yerden geri dönersin
Seni dısarı bırakmayan geldigin yöne bilok kaya kapattıgını düsün ve tünelde bir yere basarsın tünel altınde bes metre yüksekliginde kapalı kutu gibi odaya düştünü düsün ayrıyeten icinde suda olur ve agactan dikili kazıklarda tuzak sistemi çoooook yani ben anında ölmeyi isterim günlerce orda kalıp kafayı yemekten iyidir

Çoklu odalar olmalı bilesin

Ekli dosyalar

• IMG_20211119_153110_330.jpg
    IMG_20211119_153110_330.jpg
    74.5 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20211119_153057_931.jpg
    IMG_20211119_153057_931.jpg
    50.4 KB · Görüntüleme: 7

kocyigit01

Usta
Vip Üye
Selamın aleyküm hayırlı günler agalar
Magra in gibi birsey arama nedeni
Dikdörtgen kare şeklindeki kuyu tarzı yerler çoook özel yerlerdir sadece mazeme koymak ucin yapılmıştır Roma dönemine ayittir

Dikdörtgen kuyu örnegi

Yapman gereken cubuk kullanıyorsan cizimdeki gibi hareket et tünel izasını bul takip et demir kapıda olur taş kapıda sonra sıralı odalar bulacaksın
aleykumselam @özgürXdaglı ustam. altin degerindeki bilgileri icin tesekkur ederim.

Üst Alt