Mihrabın Içindeki Haç Işareti-koltuklar Ve Kayada Büyük Oyuktan Küçük Oyuğa Akıntı | Define işaretleri ve anlamları

Mihrabın Içindeki Haç Işareti-koltuklar Ve Kayada Büyük Oyuktan Küçük Oyuğa Akıntı

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Yorumlarınız ricasıyla.

karanar

Kullanıcı
öncelikle; tekrar hoş geldiniz diyor ve bu güzel fotoğraflama tekniğiniz için sizi tebrik ediyorum.keşke bütün arkadaşlarımız bu şekilde fotoğraflama yapabilse.
bölgeniz gerçekten yüksek statülü mezar yerleri.bunu daha işaretlere bile bakmadan, bölgenin konumunu dikkate alarak söylüyorum.birden fazla kaya mezar ve mahsenleriniz olduğu zaten belli. kolay gelsin diyor başarılar diliyorum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
yeni ama bilinçli bir üyemiz .kanalın büyükten küçüğe uzanmasının anlamından, fotoların çekim tekniğine ,ve bazı cizimler ,bu işlerde yeni değilim der gibi.
değerli kardeşim, çalışılmış yer, tespiti yapılmadan başlanılıp bırakılmak zorunda kalınmış.
soldakini değil ama sağdakini koltuk olarak gördüm. haç normal mezar bulgusu değil. alanın önemine binaen yapıldığını düşünüyorum.
iki arkadaş sanki odaları bölüşmüş şekilde poz vermiş gibi.
kaya demiyor alanın demek istiyorum, mahiyeti, fotolara çok güzel bulgularla yansımış. kişiler üstü yer olduğunu söylemek isterim.

biz resmi izinle çalışma yapmak istiyoruz,ama tesbitte sıkıntımız var,tecrübeli birine de ulaşamıyoruz, düşüncesi varsa, böylesi bir yeri,hiç bir karşılık beklemeden sizlere büyük bir zevkle yapacak ustalar çıkacaktır. kişiye sahip olmanız, güven vermeniz yeter.
başka bir tasarrufu tavsiye etmem.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
yeni ama bilinçli bir üyemiz .kanalın büyükten küçüğe uzanmasının anlamından, fotoların çekim tekniğine ,ve bazı cizimler ,bu işlerde yeni değilim der gibi.
değerli kardeşim, çalışılmış yer, tespiti yapılmadan başlanılıp bırakılmak zorunda kalınmış.
soldakini değil ama sağdakini koltuk olarak gördüm. haç normal mezar bulgusu değil. alanın önemine binaen yapıldığını düşünüyorum.
iki arkadaş sanki odaları bölüşmüş şekilde poz vermiş gibi.
kaya demiyor alanın demek istiyorum, mahiyeti, fotolara çok güzel bulgularla yansımış. kişiler üstü yer olduğunu söylemek isterim.

biz resmi izinle çalışma yapmak istiyoruz,ama tesbitte sıkıntımız var,tecrübeli birine de ulaşamıyoruz, düşüncesi varsa, böylesi bir yeri,hiç bir karşılık beklemeden sizlere büyük bir zevkle yapacak ustalar çıkacaktır. kişiye sahip olmanız, güven vermeniz yeter.
başka bir tasarrufu tavsiye etmem.
Bir tepenin en üst noktası ustam. Oyuklardaki büyükten küçüğe gidişi net görebilmek için biz a***.
Dediğiniz gibi yer tespiti yapılamadı, oda mezar, mahzen vs nevarsa artık.
Girişi bulamadık, ******** aldık ancak sinyal vermedi hiçbiryerde.
Giriş için yardımlarınızı bekliyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
@wtrk merhaba,
yorumlarınızda dıkkatlı olmanız sizin menfaatinizedir ! açtık kırdık gibi yorumlar sizi zora sokabilir.
ayrıca cih-az marka modelı vermek yasaktır,forum kurallarında bu gecer.
ve size bu forumda hiç kimse giriş şu noktadan diye yorum yapmaz.(dolaylı olarak yakın çevre işaret edilir,resmi işlemler ile devam edersiniz)
bu hiç bir forumda yapılmaz,yapılmaması lazım.
kaçak kazıya teşfik ile alakalı,suç unsurudur.
iyi forumlar dilerim.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
yayla havasında iş yapmak gibisi olamaz buradaki haç mezar haçı ama dolu mezarı verir tünelli giriş vardır haçın ebatları önemli ikinci mevzu buraya yakın yada burada yatır ziyaret olmalı o nerede

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Haç işaretinin ölçülerini de almıştım ayrıca.
Ek olarak ölçüleri de yazayım.

Mihrabın tam orta noktasından aşağısı arası ( yükseklik ) : 28 cm
Mihrabın sağ noktası ile sol noktası arası ( genişlik ) : 28 cm
Haç işaretinin üst kısa olan tarafı : 7 cm
Haç işaretinin alt uzun olan tarafı : 14 cm
Haç işaretinin yatay çizgisi toplam : 11 cm

Üst Alt