Mihrap Ve Iki Üçgen | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mihrap Ve Iki Üçgen

walkman

Kullanıcı
ECE07 usta bazılarını işaretledim devamı yarın :)

METİN

Kullanıcı
ECE kardeşim
siz bana stemde bulunsanızda ben size
aklımın yettiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım
mihrap bir SUNAK yeridir.bu kayadaki mihrapda
kişiler ölenlerini anmak için yapmışlar.mihrap size
aradığınız bende değil civarımda diyor
bu alanda bol bol toprak altı mezarlar
bulursunuz. kayda değermi onu bilemem

ECE07

Kullanıcı
Metin Ustam Çevredekilerin 3 tanesini tespit ettik. İkisinin resimlerini yüklüyorum. Birinci resmin yerini resim üzerinde belirttim. Diğer resim ize bu sunağın bulunduğu kayanın 40-50 metre Batısında kalıyor. Tespit ettiğimiz noktalara bir de siz bakarmısınız.

Bu resim ise; 100 mt. doğusunda yer alıyor.

walkman

Kullanıcı
ECE07 usta konu hakkındaki şahsım adına yazdığınız düşünceniz için teşekkürler,
Öncelikle bu dökülmüş dağılmış gibi olan yerin bir sunak yeri olduğunu yada buranın bir platform olduğunu ve burada sunak-yıl dönümü gibi ayinlerin yapılmış olabileceğini düşünüyorum. Bu açılan kısımda birşey çıkacağını hiç zannetmiyorum.

Doğal çatlakların hep sonunda mezarı olur ustam bunu aklımızın bir kenarına atalım. Ayrıca işaretlediğim yerde üçgenin en üst noktasında bir emanet olabileceği düşüncesindeyim. Ayrıca haç, süret de mezarın statüsü hakkında bize bilgi vermektedir.Sağ taraftaki küçük oymalar ya o bölgedeki mezar sayısını ya da yukarı tırmanmak için ağaç veya metal çakılarak çıkılan bir merdiveni düşündürdü. Ön kısıma odaklanıp çatlağın zemine ulaştığı bölgeyi dikkatlice incelemenizi tavsiye ederim. Geçen zamanı da dikkate alarak toprak ile kapanmış olabileceği de göz önüne alınmalıdır.

ZeuS

Kullanıcı
Özelden konu linki vererek konuna ulaşmamı kolaylaştırdığın için teşekkür ederim. Özelden konusunu incelememi istiyen makan sakinlerinden ricam konu linki vermeleridir.
Konunuza gelecek olursak; bir çok noktaya değineceğimizden yorum yapmamamız sizin için daha hayırlı olacaktır. Resmi kazı baş vurusu yaptığınızda gerekli bilgileri mekan üzerinden elde edebilirsiniz.
Unutmıyalım; Gecelerin Tek Aydınlatıcı Unsuru Aydır

ECE07

Kullanıcı

K, 4 ve diğerini tespit edemedim.

Z harfi; Cantar ustanın "İşaret ve Semboller" konusundaki paylaşımında "Merdiven-Basamak" anlamını ifade ediyor. Resim üzerinde işaretlemiş olduğum yeri ise; ASİAVCI ustamın basamaklar olarak belirlemişti. Z harfinin hemen üzerinde ise S harfine benzer bir figür var.
Bu işaretler ve harfler neyi ifade edebilir.

ECE07

Kullanıcı
Z yurumek yukarı gitmek
S tuneli veriri diye biliyorum
ASİ ustam siz yürümek deyince arşivi kontrol ettim. Bizzat yerinde görmedim ama resimlerden tespitime göre işaretlediğim yerde oyma üçgen görünüyor. Yanılgı payım olabilir mi bilmiyorum.

Üst Alt