Mineral Elemede Kullandığımız Sistemler, | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mineral Elemede Kullandığımız Sistemler,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Babaconda kardeşim tarif ettiğimiz telden bir test yaptır. içindeki birleşikleri bir görelim,hangi metaller mevcut.sonra bu konuda fikirlerinizi beyan etmeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır. kalvaniz olduğunu düşünmüyorum. içi boş boru tipi olanlarla karıştırmayalım.
ayrıca tuncers ustanın mineral eleme konusunun sonunda yazdığım gibi,%de % demiyorum.
gördüğü mineral sayısı yüzlerce mineralli yerin içinde şimdiye kadar bir tane kendi bölgemde birde başka bir bölgede oldu.
bu az bir şeymidir.bunu yok sayabilirmiyiz.daha ne ile ve nasıl kullanıldığı verdiği tepkiler yazılmadı.

Son düzenleme:

ersan

Admin
  1. aliömer usta cok merak etim bu minerali gurmeyen cubugu birde yapay sensur dedin aleti kismetse aynisini yapacam ve burada beyaz bir mineral var sindiye kadar ta bir cubuk bursaki minerali gecemedi eyer burdaki minerali gecerse ozaman artik kesin inanacam cubuklan mineral atlatildini

ersan

Admin
  1. aliömer usta cok merak etim bu minerali gurmeyen cubugu birde yapay sensur dedin aleti kismetse aynisini yapacam ve burada beyaz bir mineral var sindiye kadar ta bir cubuk bursaki minerali gecemedi eyer burdaki minerali gecerse ozaman artik kesin inanacam cubuklan mineral atlatildini

ikizceli

Vip Üye
konuyu kilitleyip kaldırıyorum. inandığınız emin olduğunuz doğruları konu açarak yazarsanız ,insanların vebalinden ancak kurtulursunuz. . kim ne kadar biliyormuş bizlerde görelim.
bilgi paylaşmak yrine bazılarını nasıl inandırabiliriz durumuna düştük,ALLAH a şükür.

ikizceli

Vip Üye
jantların kalvanizden olduğu yazıyor.biz jantınımı kullanıyoruz kardeşim. konuya yetkin olduğu için yazabiliyorsun ama ,yönetimde olmayanlar yazamıyor.sanırım sen yaptığın açıklamanın doğruluğunu kanıtlamaya çalışıyorsun . biz emin olmadığımız bir sözü bu güne kadar kaleme almışlığımızı kim görmüş.. bir taneside ,ne yazıyor gördünüz. devamında da ne yazacağı bizce malum.genç bir kardeşimizsin. yarın biz olmayız ama sizlere sitenin ihtiyacı var.senin dediğin doğru olsun ama lütfen yazmıyalım.

A21MEDLi

Admin
ikizceli usta konuyu kilitlemiş,fakat ustanın hoş görüsüne dayanarak bu çubuk hakkında bi kaç kelam etmek istedim.
sepet çubuğu ve çelik yüzük tarifini ikizceli ustam aylar önce vermişti,bunu arazide kullanma şansım olmadı,fakat evde 100 lerce defa kızımla beraber denemeler yaptım.altın bulma konusunda,10 numara diyebilirim,çünkü diğer metallerle evde yaptığım denemelerden çok daha başarılı ve olumlu bulduğumu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
şöyleki,kızım altını 5 adet dondurma saklama kabının birine bırakıp,oturma odasının herhangi bi köşesine bıraktığında,ben dışarda bekliyordum.hazır olunca beni çağırıır sepet çubuğuyla bakar,hangi saklama kabında olduğunu gönül rahtlığıyla söyleyebilirim,yanıldığımı hatırlamıyorum.
çubuğun başarılı olması,birazda çelik yüzüğün hangi parmakta olmasınında etkisi vardır.bana göre yüzüğün işaret parmağına takılması diğerlerine oranla daha güzel sonuçlar verdiriyor.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
İ
sizlerede şiddetle tavsiye edeceğim, gördüğünüz ince telli pazar arabası çubuklarıdır.
ben alüminyum tavsiye ederdim, bunlar omların çok daha üzerinde ,gerek kullanımda ele oturuşu gerek mineral elemedeki başarısı çok daha yüksektir.
normalde ,pirinç ,bakır gümüş ç.ubukların tepki verdiği basit minaralleri görmez.sağ elinize çelik yüzük alarak bakıldığında hem daha net tepki verir hemde biraz daha çekim mesafesi yükselir.
bu tarz bakıldığında,diğer çubukların tepki verdiği bir çok mineralli yeri peşinen sileceksiniz.
ama yanlış almayalım boru şeklinde içi boş olanlar değil,alüminyum benzeri görünümde içinde çinko vs. karışımı olan ,alüminyumlardan biraz daha kalın ve bütün olan çubuklardan temin etmeniz gerekir.
İkizceli ustam bu pazar arabası çubuğu sanırım galvaniz kaplı. Benim ilk denemelerim bu çubuk ile olmuştu. Sonra bir gün bir ustamın kurşunu tespitin önemli olduğundan bahsetmesiyle denedim kurşuna tepkisini ama hiç görmedi. Acaba bu çubuk türü sadece bende mi tepki vermiyor ? Bu konuda sizin deneyiminiz nasıl acaba? selamlar

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Bu konuda yazanların hiç biri sizi neticeye götüremez. Altın bulmak böyle birşey değil. Bahçe hortumu saf su bir parça altın falan fıstık hepsi hikaye. Vakti geldiği zaman bir konu açar basit sıradan 2 adet L şekilde bükülerek 5 dk da hazırlanan çubuklar ile nasıl arama yapılacağını , tip olarak arazide istinaden nasıl arama yapılacağını , değerli metal olan alan ile değerli metal olmayan alan da nasıl tepkiler alınır , arazide alanda boşluk var mı yok mu eğer boşluk içersinde değerli metal var ise boşluk nasıl aranır gibi alt başlıkları anlatırız.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bu konuda yazanların hiç biri sizi neticeye götüremez. Altın bulmak böyle birşey değil. Bahçe hortumu saf su bir parça altın falan fıstık hepsi hikaye. Vakti geldiği zaman bir konu açar basit sıradan 2 adet L şekilde bükülerek 5 dk da hazırlanan çubuklar ile nasıl arama yapılacağını , tip olarak arazide istinaden nasıl arama yapılacağını , değerli metal olan alan ile değerli metal olmayan alan da nasıl tepkiler alınır , arazide alanda boşluk var mı yok mu eğer boşluk içersinde değerli metal var ise boşluk nasıl aranır gibi alt başlıkları anlatırız.
Merhabalar Turko ustam. Ben galvaniz çubuğun etkilerini, bir çok metale veya boşluğa veya suya nasıl tepki verdiğini biliyorum da bu kurşunda tepki vermemesi tuhafıma gitti. O yüzden galvanizli çubuk-kurşun bağlantısını sordum. Bakır çubukta kurşuna tepki var. Galvanizli daha seri çalışıyor ama kurşunu görmüyor.

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Merhabalar Turko ustam. Ben galvaniz çubuğun etkilerini, bir çok metale veya boşluğa veya suya nasıl tepki verdiğini biliyorum da bu kurşunda tepki vermemesi tuhafıma gitti. O yüzden galvanizli çubuk-kurşun bağlantısını sordum. Bakır çubukta kurşuna tepki var. Galvanizli daha seri çalışıyor ama kurşunu görmüyor.
Galvaniz diye bir metal yok ustam. Galvaniz metale uygulanan kaplama yöntemidir. Metali çinko dur. Çinko bir çok metal sınıfı eklenerek galvaniz kaplama yönteminde kullanılır. Kurşun ağır sınıf malzemedir yani kütle olarak değil yapı olarak. Elektrik ve manyetik alanlara tepkisi neredeyse sıfırdır. Arazide kurşun bulmak altın bulmak kadar zordur.