Mineral Elemede Kullandığımız Sistemler, | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Mineral Elemede Kullandığımız Sistemler,

sekerefe

Kullanıcı
değerli arkadaşlarım,ticari kaygı nedeniyle ,açıklamak istemediğimiz ,mineral elemek için kullandığımız bir kaç sistemi,
siz üyelerimize sunmaya karar verdim.
gerek kullanılan malzeme çeşitleri olsun arazide aldığımız neticeleri olsun ,çok uzak bölgede olmamıza ve dünya gözüyle hiç görüşmememize rağmen ,akla gelebilecek her türlü detayı paylaştığımız ve birlikte titizlikle her aşamayı değerlendirdiğimiz kardeşimide bu vesile ile açıklıyorum. ALİÖMER ustamızdır.uzn süreli bir çalışma ve hangimiz bir gelişme ve daha iyiye ulaşma durumunda bir diğerimize bilgi vererek karşılıklı denemeler süretiyle en mükemmeli yakalama çabasıyla ,geldiğimiz durumu birlikte bu konuda inşaallah sizlere sunacağız.
ben öncelikle mineral eleme konusunda,bir gerçeği sizlere sunmak istiyorum.
çubuklarda bu sıkıntı oluyor da ,cihazlarda veya uydu çekimlerinde olmuyormu? merak edeniniz vardır. isim vermeden,hem cihazlarda hemde uydu çekimlerinde bu sıkıntı maalesef ,çubuk kullananlardan daha fazla olduğunu samimiyetimle söyleyebilirim.
bu tespitim,bu tür kullanıcılarla yakın iletişimim olduğu içindir.
bu nedenle sizlere diyorumki,
iyi bir çubuk kullanıcı iseniz mineralden dolayı asla vaz geçmeyiniz karamsar olmayınız.
mineral elemede öncelikle,kullanacağımız çubuğun cinsi doğru olmalı. bakırla ,pirinçle vs.ile sağlıklı bir neticeye ulaşılamıyor.
yoksa her türlü çubuk çeşidi boşluğuda ,değerliyide verir. ama mineral elemede maalesef yanılma kaçınılmazdır.
öncelikle çubuk seçimini doğru yapalım. benim bu konuda bir çok çeşit kullanmama rağmen mineral eleme için en ideal gördüğüm ve asla vazgeçmeyeceğim;

sizlerede şiddetle tavsiye edeceğim, gördüğünüz ince telli pazar arabası çubuklarıdır.
ben alüminyum tavsiye ederdim, bunlar omların çok daha üzerinde ,gerek kullanımda ele oturuşu gerek mineral elemedeki başarısı çok daha yüksektir.
normalde ,pirinç ,bakır gümüş ç.ubukların tepki verdiği basit minaralleri görmez.sağ elinize çelik yüzük alarak bakıldığında hem daha net tepki verir hemde biraz daha çekim mesafesi yükselir.
bu tarz bakıldığında,diğer çubukların tepki verdiği bir çok mineralli yeri peşinen sileceksiniz.
ama yanlış almayalım boru şeklinde içi boş olanlar değil,alüminyum benzeri görünümde içinde çinko vs. karışımı olan ,alüminyumlardan biraz daha kalın ve bütün olan çubuklardan temin etmeniz gerekir.
çubuğumuzu seçtik bir çok minerali elediğimizide gördük. ama bu yeterlimidir. değil elbette. bunu hangi sistemlerle ve nasıl kullanacağımız ve minaral olan yerde,minerali görmeyecekmi yoksa bize mineral olduğunumu söyleyecek değilmi. olayın üzerinde görmeyen ,uzaktan mineral olduğunu bize net veren ayrı sistemleri bir bir açıklayacağız inşaallah.
ben bu noktada ,minerali ,çekim veren bir yerde üzerinden bakıldığında görmeyen sistemin kullanılmasını görsel olarak bulacağınız videoyu veriyorum.
ankarada bir çalışmamızda asiavcı,ankaralı ,xneon ve bazı arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmada ,kesintilide olsa çekilen görüntülerin,videosunu,asi ustamız paylaşmıştı. izlemeyenler için,
L ÇUBUKLAR 3. sayfa videolara girsinler. ilk deneyimimdi ve 2000 tl den altından başka çekmiyor diye satılan kalhiyu arkadaşın çubuklarının çekim verdiği yeri hiç görmediği arkadaşlarımızca birebir görülmüş ve videoların 2 altındaki kalhiyu ustanın çubukları diye yine asiustamızın açtığı konuda 2000 bin tl lik çubuğun neye çektiği ve bizim onu hiç görmediğimiz görülür.
şimdi bu noktada ara veriyorum devam edeceğiz inşaallah. buraya kadar bir özümleyelim.
ALİÖMER ustamız da biraz bayram yoğunluğunda,sizlere videoda göreceğiniz yaptığımız sensörleri görsel olarak sunacaktır.
ilave olarak ta kullandığımız bir sistemi yazacağız. birde yine ustamızın mineral elemede etkili yöntem adlı konusunu okumayanlar boşluk ve su bulma konusuna girerlerse ,konu içinde benim deneyimlerimi aktardığımı da görebilirler.
Selamın aleyküm cümleten hayırlı akşamlar olsun inşallah.
Ustam bahsettiğiniz sepetin linkini attım bakabilir misiniz acaba bu sepet mi?

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Galvaniz diye bir metal yok ustam. Galvaniz metale uygulanan kaplama yöntemidir. Metali çinko dur. Çinko bir çok metal sınıfı eklenerek galvaniz kaplama yönteminde kullanılır. Kurşun ağır sınıf malzemedir yani kütle olarak değil yapı olarak. Elektrik ve manyetik alanlara tepkisi neredeyse sıfırdır. Arazide kurşun bulmak altın bulmak kadar zordur.
Kastettiğim zaten kaplama olarak galvaniz ustam. Yazdığım gibi bakır çubuk tepki veriyor, galvaniz kaplamalı hiç görmüyor. Zaten asıl sormak istediğim deneyen arkadaşlarda kurşuna çekim alan varmı bu galvaniz kaplamalı çubuğu kullanıp.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Selamın aleyküm cümleten hayırlı akşamlar olsun inşallah.
Ustam bahsettiğiniz sepetin linkini attım bakabilir misiniz acaba bu sepet mi?
Şekerefe usta benim kullandığım tel, hani şu bahçe kenarlarına yapılan telörgüler sarkmasın diye ortasından 1-2 sıra geçirilen teller vardır ya o teli kullandım. Şimdi sepeti kesipte ziyan etmeyin diye söylüyorum :) O telörgüleri satanlarda bulunur tahminimce.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Bu konuda yazanların hiç biri sizi neticeye götüremez. Altın bulmak böyle birşey değil. Bahçe hortumu saf su bir parça altın falan fıstık hepsi hikaye. Vakti geldiği zaman bir konu açar basit sıradan 2 adet L şekilde bükülerek 5 dk da hazırlanan çubuklar ile nasıl arama yapılacağını , tip olarak arazide istinaden nasıl arama yapılacağını , değerli metal olan alan ile değerli metal olmayan alan da nasıl tepkiler alınır , arazide alanda boşluk var mı yok mu eğer boşluk içersinde değerli metal var ise boşluk nasıl aranır gibi alt başlıkları anlatırız.

Ustam açacağınız konuyu bekliyor olacaz. Detaylı bir şekilde anlatım olursa herkese faydası olur.

Bununla birlikte, konuyu açan ikizceli ustanızda kendi tecrübesini paylaşmış, tecrübesi ile aldığı sonucu yazmış. Onada saygı duyarız duymalıyız. Sizin açacağınız konu içinde aynı çizgide olacak onuda inceleyip kendimize uyarlamaya çalışacağız.
Anlayış göstereceğinizi umuyor, teşekkür ediyorum.

Kader25

Admin
Doğada farklı sınıf metalin dış kabuğunu yarıp kendi yapısında bulunan molekülerini çapına giren bütün elementlere yerleştiren ve o elementi kendisi gibi gösteren bir metali nasıl oluyor da pazar sepeti ile bulabileceğiniz düşüncesine kapılıyorsunuz. Yapmayın arkadaşlar hiç sandığınız gibi bir durum değil bu. Paranıza emeğinize yazık. Denize balık tutmaya gidiyorsunuz kancaya hamur takmaya kalkışıyorsunuz.

Kardaşım,
@ikizceli usta, benimde ustamdır.
Onun dediklerinden birisi velev ki bize göre yanlış olsun, bizim en doğru bilgimizden daha hayırlıdır.
Çünkü doğru olan doğruların tamamını ustalarımızdan öğrendik.
Çırak vefalı olur, ustasına bu yanlış demez, velev ki yanlış bile olsa.
Zamane gençleri bu sözümü anlamaz amma sen ben anlarız inşallah.

Yeni konular açıp bizlerde çubuklarla alakalı kendi görüş ve tecrübelerimiz paylaşalım inşallah.
Kabul eden olur, etmeyen olur, normaldir. 20-30 senedir bitmeyen mevzu bizimlede bitmez doğaldır.
Yazdıklarımızdan yanlış olduğunu tecrübe eden varsa tecrübesini aktarır yada
daha geniş incelenmesi ve katılım olması için yeni bir konu açabilir.

Yahu özel sektörde her gittiğim yerde yıllık iznin ilk 5sene içinde kanunen 14 gün deyip fazla izin kullanamadım.
Halbuki 19 sene çalıştım toplamda. Aynı çubuk meselesi gibi.Her formda yeniden başlıyorum.
Sanırım bu da bizleri diri tutuyor :))

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Kardaşım,
@ikizceli usta, benimde ustamdır.
Onun dediklerinden birisi velev ki bize göre yanlış olsun, bizim en doğru bilgimizden daha hayırlıdır.
Çünkü doğru olan doğruların tamamını ustalarımızdan öğrendik.
Çırak vefalı olur, ustasına bu yanlış demez, velev ki yanlış bile olsa.
Zamane gençleri bu sözümü anlamaz amma sen ben anlarız inşallah.

Yeni konular açıp bizlerde çubuklarla alakalı kendi görüş ve tecrübelerimiz paylaşalım inşallah.
Kabul eden olur, etmeyen olur, normaldir. 20-30 senedir bitmeyen mevzu bizimlede bitmez doğaldır.
Yazdıklarımızdan yanlış olduğunu tecrübe eden varsa tecrübesini aktarır yada
daha geniş incelenmesi ve katılım olması için yeni bir konu açabilir.

Yahu özel sektörde her gittiğim yerde yıllık iznin ilk 5sene içinde kanunen 14 gün deyip fazla izin kullanamadım.
Halbuki 19 sene çalıştım toplamda. Aynı çubuk meselesi gibi.Her formda yeniden başlıyorum.
Sanırım bu da bizleri diri tutuyor :))
Sende benim ustamsın nasıl çıkacağız şimdi bu işin içinden 😁