Mineral Elemede Kullandığımız Sistemler, | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Mineral Elemede Kullandığımız Sistemler,

Frekans

Kullanıcı
@BulursamKader25 ustam musadenizle bir sorum olacak. Ustam sarıkız ararken sarıkız sinyali verdiren maddeler nelerdir. Ben toprak altında su birikintisi ve topraklasmis ağaç köküne rastladım. Bu ikisi haricinde daha neler var?

Kader25

Admin
@BulursamKader25 ustam musadenizle bir sorum olacak. Ustam sarıkız ararken sarıkız sinyali verdiren maddeler nelerdir. Ben toprak altında su birikintisi ve topraklasmis ağaç köküne rastladım. Bu ikisi haricinde daha neler var?
Altın sinyalini nelerin verdiği ile alakalı bir listem yok.

Ben alınan sinyalin gerçek mi yoksa mineral kaynaklı olup olmadığına bakıyorum.

Burada karşımıza 2 durum cikiyor:
1-Gercek sinyalde çubuk hareketleri nasıldır?
2-Mineral vb kaynaklı sinyalde çubuk hareketleri nasıldır?

Bu 2 maddeyi çözersiniz, tecrübe ederseniz çok şey başarmış olacağız.

@Kaleli21
Ustam bak ben neler yazmışım. 😀
Birde sır vermez diyon. Sırrın hasını yazdım amma bunu anlamak ve ayırt etmek neredeyse 5 sene sürüyor.

Frekans

Kullanıcı
Altın sinyalini nelerin verdiği ile alakalı bir listem yok.

Ben alınan sinyalin gerçek mi yoksa mineral kaynaklı olup olmadığına bakıyorum.

Burada karşımıza 2 durum cikiyor:
1-Gercek sinyalde çubuk hareketleri nasıldır?
2-Mineral vb kaynaklı sinyalde çubuk hareketleri nasıldır?

Bu 2 maddeyi çözersiniz, tecrübe ederseniz çok şey başarmış olacağız.

@Kaleli21
Ustam bak ben neler yazmışım. 😀
Birde sır vermez diyon. Sırrın hasını yazdım amma bunu anlamak ve ayırt etmek neredeyse 5 sene sürüyor.
Ustam Gerçek sinyalle, mineral kaynaklı sinyali anlamak için çubuklari tek tutustami belirliyorsunuz.

Kader25

Admin
Ustam Gerçek sinyalle, mineral kaynaklı sinyali anlamak için çubuklari tek tutustami belirliyorsunuz.
Her mesele için benim çubuk tutusum aynıdır. Ve aynı olmak zorunda.
Aynı olmalı ki farkı farkedebilmelisiniz.

Antiraman sahasında gömülü olan metalin sinyali gerçek sinyaldir. Bu sinyali ezberleyeceksiniz, bu birinci mesele.

Yine antiraman sahasında mineral sinyalleri çalışması yapıp bu SINYALLERI DE ezberleyeceksiniz. Sonrası kolay insallah.

Bu birinci adım.

Geride 6 adım daha var.

Anlatmak yetmiyor. Devamlı; bir usta bulun ona çırak olun diyorum. Yoksa bu işler bitmez. Kitap okuyarak hickimse ama hickimse çubuk ustası olamaz.
Çubukla usta olmayı düşünen yok, gömülen bulmak isteyen var.

fenadefineci

Kullanıcı
değerli arkadaşlarım,ticari kaygı nedeniyle ,açıklamak istemediğimiz ,mineral elemek için kullandığımız bir kaç sistemi,
siz üyelerimize sunmaya karar verdim.
gerek kullanılan malzeme çeşitleri olsun arazide aldığımız neticeleri olsun ,çok uzak bölgede olmamıza ve dünya gözüyle hiç görüşmememize rağmen ,akla gelebilecek her türlü detayı paylaştığımız ve birlikte titizlikle her aşamayı değerlendirdiğimiz kardeşimide bu vesile ile açıklıyorum. ALİÖMER ustamızdır.uzn süreli bir çalışma ve hangimiz bir gelişme ve daha iyiye ulaşma durumunda bir diğerimize bilgi vererek karşılıklı denemeler süretiyle en mükemmeli yakalama çabasıyla ,geldiğimiz durumu birlikte bu konuda inşaallah sizlere sunacağız.
ben öncelikle mineral eleme konusunda,bir gerçeği sizlere sunmak istiyorum.
çubuklarda bu sıkıntı oluyor da ,cihazlarda veya uydu çekimlerinde olmuyormu? merak edeniniz vardır. isim vermeden,hem cihazlarda hemde uydu çekimlerinde bu sıkıntı maalesef ,çubuk kullananlardan daha fazla olduğunu samimiyetimle söyleyebilirim.
bu tespitim,bu tür kullanıcılarla yakın iletişimim olduğu içindir.
bu nedenle sizlere diyorumki,
iyi bir çubuk kullanıcı iseniz mineralden dolayı asla vaz geçmeyiniz karamsar olmayınız.
mineral elemede öncelikle,kullanacağımız çubuğun cinsi doğru olmalı. bakırla ,pirinçle vs.ile sağlıklı bir neticeye ulaşılamıyor.
yoksa her türlü çubuk çeşidi boşluğuda ,değerliyide verir. ama mineral elemede maalesef yanılma kaçınılmazdır.
öncelikle çubuk seçimini doğru yapalım. benim bu konuda bir çok çeşit kullanmama rağmen mineral eleme için en ideal gördüğüm ve asla vazgeçmeyeceğim;

sizlerede şiddetle tavsiye edeceğim, gördüğünüz ince telli pazar arabası çubuklarıdır.
ben alüminyum tavsiye ederdim, bunlar omların çok daha üzerinde ,gerek kullanımda ele oturuşu gerek mineral elemedeki başarısı çok daha yüksektir.
normalde ,pirinç ,bakır gümüş ç.ubukların tepki verdiği basit minaralleri görmez.sağ elinize çelik yüzük alarak bakıldığında hem daha net tepki verir hemde biraz daha çekim mesafesi yükselir.
bu tarz bakıldığında,diğer çubukların tepki verdiği bir çok mineralli yeri peşinen sileceksiniz.
ama yanlış almayalım boru şeklinde içi boş olanlar değil,alüminyum benzeri görünümde içinde çinko vs. karışımı olan ,alüminyumlardan biraz daha kalın ve bütün olan çubuklardan temin etmeniz gerekir.
çubuğumuzu seçtik bir çok minerali elediğimizide gördük. ama bu yeterlimidir. değil elbette. bunu hangi sistemlerle ve nasıl kullanacağımız ve minaral olan yerde,minerali görmeyecekmi yoksa bize mineral olduğunumu söyleyecek değilmi. olayın üzerinde görmeyen ,uzaktan mineral olduğunu bize net veren ayrı sistemleri bir bir açıklayacağız inşaallah.
ben bu noktada ,minerali ,çekim veren bir yerde üzerinden bakıldığında görmeyen sistemin kullanılmasını görsel olarak bulacağınız videoyu veriyorum.
ankarada bir çalışmamızda asiavcı,ankaralı ,xneon ve bazı arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmada ,kesintilide olsa çekilen görüntülerin,videosunu,asi ustamız paylaşmıştı. izlemeyenler için,
L ÇUBUKLAR 3. sayfa videolara girsinler. ilk deneyimimdi ve 2000 tl den altından başka çekmiyor diye satılan kalhiyu arkadaşın çubuklarının çekim verdiği yeri hiç görmediği arkadaşlarımızca birebir görülmüş ve videoların 2 altındaki kalhiyu ustanın çubukları diye yine asiustamızın açtığı konuda 2000 bin tl lik çubuğun neye çektiği ve bizim onu hiç görmediğimiz görülür.
şimdi bu noktada ara veriyorum devam edeceğiz inşaallah. buraya kadar bir özümleyelim.
ALİÖMER ustamız da biraz bayram yoğunluğunda,sizlere videoda göreceğiniz yaptığımız sensörleri görsel olarak sunacaktır.
ilave olarak ta kullandığımız bir sistemi yazacağız. birde yine ustamızın mineral elemede etkili yöntem adlı konusunu okumayanlar boşluk ve su bulma konusuna girerlerse ,konu içinde benim deneyimlerimi aktardığımı da görebilirler.
hocam samsunun neresindesiniz